6 грудня, Лозівська міська рада затвердила бюджет на 2015 рік. Він становить 276 мільйонів гривень. В абсолютних цифрах — на 40 мільйонів більше, ніж торік. Утім значення для міста це зростання практично не має: левова його частка — це збільшення державної субвенції на житлові субсидії і пільги. Як прокоментував депутат Сергій Коба, держава готується до подальшого збільшення тарифів.ефіцит бюджету — близько 10 мільйонів гривень. Минулого року він був утричі більшим.http://iploz.com Новий бюджетний кодекс вкраює для місцевих бюджетів одне з головних джерел доходів: замість 75% податку з доходів громадян у лозівську скарбницю йтиме тільки 60%. Компенсувати різницю у 9 мільйонів мають нові податки — збір за продаж підакцизних товарів та податок на нерухоме майно. Оскільки раніше ці податки у Лозовій не збирали, податківці і міськрадівські фінансисти не можуть прорахувати, скільки реально це принесе грошей. За словами Тетяни Мосенцевої, начальника фінуправління Лозівської міськради, є підстави вважати, що до бюджету надійде значно більше 260 тисяч гривень, прорахованих попередньо і на неповній інформації.
По основних видатках бюджет-2015 більш-менш відповідає фактичному бюджету-2014.
На утримання медицини і шкіл держава дає цільові субсидії, але одночасно знімає заборону на закриття цих закладів. Секретар міської ради Тетяна Запорожець заявляє, що мови про скорочення кількості освітніх закладів у Лозовій на разі не йде. Водночас фінансування шкіл у порівнянні з 2014 роком зменшується майже на 3 мільйони — з 45,3 до 42,5 мільйонів гривень.
У медицині — навпаки, поповнення: залізнична лікарня переходить місту, фінансування збільшується з 30,4 мільйонів торік до 37 мільйонів у 2015 році.
Кількість коштів на житлово-комунальне господарство лишається на рівні минулого року — 5,8 мільйонів гривень. Однак є величезне \"але\": держава більше не дає субвенцій на ремонт доріг. Або місто вишукує ці кошти у своєму бюджеті, або сподівається на допомогу області.
Бюджет розвитку — та частина міської скарбниці, звідки беруть гроші на капітальні ремонти, — значно \"схуд\": цьогоріч у ньому менше 4 мільйонів, торік було 11 мільйонів. Справа в тому, що раніше сюди надходили кошти від сплати єдиного податку, тепер вони йдуть у загальний фонд бюджету, тобто, на зарплати бюджетникам, енергоносії, харчування у школах, дитсадках і лікарнях, медикаменти.
Під час голосування 6 грудня депутати залишили нерозподіленими бюджет розвитку і 2 мільйони, передбачені на виконання міських програм. Це планують зробити ближче до лютого.
Ключові зміни
Головне нововведення нового бюджету — його рахували у Лозовій. З Мінфіну не надійшло жодної цифри. У міських фінансистів були тільки новий бюджетний кодекс, реальні цифри 2013-2014 років і приблизний розрахунок на 2015-й за інформацією податківців.
Цьогоріч Лозовій доведеться жити тільки власним коштом: державної дотації на покриття дефіциту бюджету більше не існує. Як йдеться у пояснювальній записці до проекту , \"виходячи з обмеженої ресурсної частини бюджету видаткова частина міського бюджету спрямована на вкрай нагальні потреби\".
Мерія має скоротити 20% співробітників — близько 40 чоловік. Як говорить Тетяна Запорожець, керівництво міста відстоюватиме позицію, що звільнення почали ще торік (тоді скоротили 19 одиниць), а значить, у 2015-му звільняти потрібно менше.
У бюджетних і комунальних установах/організаціях, найшвидше, будуть поводитися реорганізації — як мінімум, щоб оптимізувати керівний склад.
Медики і освітяни можуть недоотримати надбавки. І це буде законно, зауважує головний фінансист міста Тетяна Мосенцева: у 2015 році держава гарантує бюджетникам тільки мінімальну зарплатню. Право на надбавки і доплати залишається, але платити їх будуть, якщо вистачатиме коштів.
Фактично у бюджеті не вистачає близько 10 мільйонів гривень. Приблизно стільки він втрачає на надходженнях від податку з доходів фізичних осіб. Водночас, значні і поки невідомі суми можуть дати нові і оновлені податки, переконані у мерії: