Керівники підприємств, організацій, установ, депутати районної ради, сільські голови взяли участь в розширеній нараді, що проводилася 10 грудня районною державною адміністрацією.
Виступає голова Ізюмської РДА Л.Шамрай
Відео М.Калюжного.
Як зазначив перший заступник голови РДА Дмитро Кіян, ситуація з виконання районного бюджету за одинадцять місяців втішна. По власних доходах планове завдання виконано на 109 відсотків, по зведеному бюджету цей показник сягнув 113 відсотків (тобто перевиконання склало майже 2,6 млн. грн.). Разом з тим, сказав доповідач, результат був ще кращим, якби чотири сільські ради виконали власні бюджети. Натомість у Бражківці, Бригадирівці, Комарівці та Олександрівці не добрали десятки тисяч гривень.
Про стан запровадження мінімального заробітку на підприємствах району розповів начальник управління соцзахисту населення Олександр Князєв. За його словами, середньомісячна зарплата штатних працівників за десять місяців року склала 2546 грн., що на 7,7 відсотка більше, ніж торік.
З обговорюваних питань виступила голова райдержадміністрації Любов Шамрай, яка торкнулася ряду важливих аспектів, пов’язаних з виконанням головного кошторису Ізюмщини. За словами посадовця, є сільські голови, які й досі не переймаються бюджетними проблемами, не аналізують ситуацію, є також керівники сільгосппідприємств, котрі при оплаті за орендовані паї вдаються до порушень законодавства. Акцентувала увагу Любов Миколаївна на проблемі, пов’язаній із центром зайнятості. Як з’ясувалося, ряд керівників сільгосппідприємств після завершення польових сезонних робіт відправляють частину своїх працівників на біржу праці. При цьому не переймаються тим, що принижується людська гідність, що держава несе чималі витрати, а місцевий бюджет не виконується. Голова РДА запропонувала засобам масової інформації оприлюднити прізвища горе-керівників, тим самим ставити на осуд громади цю ганебну практику.
Серед факторів, що сприяють виконанню бюджету, чільне місце зайняла орендна плата за землю. Але не всі перераховують ці кошти в дохідну частину. Є такі, що намагаються обійти закон. Наприклад, голова РДА пан Могильов, котрому за розпорядженням колишнього голови Харківської ОДА було виділено частину рекреаційної зони Червонооскілького водосховища, досі не зареєструвався в районі. Він не сплачує кілька десятків тисяч гривень нарік з ділянки, ринкова ціна якої, за словами очільника районної адміністрації, становить 300 тисяч доларів. Не все було зрозуміло з міськводоканалом (керівник М.А.Зубко). Як сказала Л.М.Шамрай, до районного бюджету колектив теж не перераховує необхідну суму орендної плати за землю, де знаходиться Букінський водозабір.
Члени наради прийняли до уваги поради, пов’язані з підготовкою до новорічних свят. Сільським головам запропоновано організувати встановленням ялинок, подбати про подарунки дітлахам від Святого Миколая.
М.Калюжний.