У передноворіччя стало традицією прикрашати оселю ялинкою. Та якщо більшість ізюмчан купує лісову красуню на ринку, то є й такі, що рубають деревця, де завгодно.
Як з цим борються у Піщанському лісництві, ми попросили розповісти старшого майстра А.В.Ісаєва:...
Ялинка без клейма – клеймо на совісті
У передноворіччя стало традицією прикрашати оселю ялинкою. Та якщо більшість ізюмчан купує лісову красуню на ринку, то є й такі, що рубають деревця, де завгодно. Як з цим борються у Піщанському лісництві, ми попросили розповісти старшого майстра А.В.Ісаєва:
- Кордони лісництва межують з містом та окремим селами. Це і є найбільшою головною біллю для нас. Оскільки деякі мешканці, користуючись близькістю лісу, просто нівечать молоденькі сосни. Звісно, це не означає, що такі діяння залишаються безкарними. Спільно з правоохоронцями виявляємо місця незаконних вирубок. Для цього використовуються різні методи: рейдові перевірки, опитування місцевих жителів. До того ж корисну інформацію надають колишні працівники лісгоспу. За цей короткий період вже виявлено сім чоловік, які незаконно рубали хвойні деревця. Штраф за одну ялинку складає 240 грн. Гроші, звісно, не такі вже й великі. А от моральний бік… Є бажання оприлюднювати прізвища тих, хто порушує Закон.
Згідно із законодавством у нас є чимало повноважень стосовно порушників. Державна лісова охорона може затримувати підозрілих, вимагати документи. Якщо немає ніяких посвідчень, маємо право доставити людину у відділок міліції для з\'ясування особи (згідно з Положенням про державну лісову охорону).
Взагалі, хочу відзначити свідомих ізюмчан, тих, хто садив цей ліс, у котрих болить душа за природу. Вони нам телефонують, повідомляють про порушників, що везуть чи несуть незаконно зрубані ялинки. Це не доноси, скажу вам, а елементарна турбота про наш край. Не будемо байдужими, збережемо для майбутніх поколінь ліс.
А несунам повідомлю, що ялинка без клейма - це клеймо на їх совісті.
Підготував М.Калюжний.