Поступово з дерев починає опадати листя. Завмерло життя і водних рослин. Осінні негоди змінюють приморозки. Умови для спортивного рибальства погіршуються. Проте « запалу» у спінінгістів не зменшилось. Адже триває осінній жор щуки. Підчіплюють її на значних глибинах блешнею, що коливається.Під час приморозків діяти спінінгістам стає важко: покриваються кригою кільця, змерзається льоска на катушці. В такому випадку, якщо є човен, краще використовувати спінінгову снасть як доріжку. У місцях, де мешкає щука, можна користуватися кружальцями і жерлицями. Успішною буває ловля поплавковою вудкою на живця вертикальним бляшінням.
У жовтні жирує окунь. Бере він на кружальце, мормишку і поплавкову вудку начепивши черв’яка або малька на невелику тьмяну блешню ( при вертикальному бляшінні), начепивши черв’яка чи мотиля. Поплавковими вудками ловиться плитка, гунтера, а в проводку – єлець на черв’яка і мотиля. В хорошу погоду на цю ж принаду бере срібний карась і йорж.
Поступово завмирає клювання голавль і язь. Потрапляють вони на донки досить рідко, головним чином з потеплінням і вранці. Наприкінці місяця спіймати язя – випадковість.
Ненажерливий лише налим. Інші риби вночі стоять, а він нишпорить у пошуках корму. Ловлять налима донними вудками (на піскаря, курячі кишки) аж до появи льодових закраїн.
В. Татарин, державний інспектор рибоохорони в Ізюмському районі.
У жовтні жирує окунь
Facebook Коментарі