Останнім часом, не без допомоги засобів масової інформації з \"братньої \" Росії стала популярною тема федералізації України. Люди говорять про це в громадському транспорті, сперечаються в інтернеті, а деякі, навіть, відстоюють цю ідею на мітингах.
Але чи розуміємо ми що насправді несе ця федералізація . що це за форма державного устрою і що вона може принести Україні ?
ПРОЦІТУЮ ВІКІПЕДІЮ :
\"Федера́ція (лат. foederatio — об\'єднання, союз) — форма державного устрою, за якої вищі територіальні одиниці держави мають певну юридично визначену політичну самостійність, чим відрізняються від звичайних адміністративно-територіальних одиниць унітарної держави. Складові частини федерації - це своєрідні державоподібні утворення, які називають суб’єктами федерації, а територія федерації складається з територій її суб\'єктів.
Федеральність є зазвичай ознакою держав, які історично формувалися шляхом об’єднання чи завойовування різних територій. Історія свідчить, що найстійкішими є федерації, створені на територіальній основі (США, Мексика, ФРН). Натомість федерації, які будуються за національно-територіальною ознакою (колишні СРСР, Югославія, Чехословаччина, сьогоднішня Росія, Індія), змушені рахуватися з можливими сепаратистичними проявими, які загрожують цілісності такої держави. Суб\'єкти федерації можуть мати різні назви, які, як правило, визначаються певними історичними або правовими чинниками: штати, провінції, республіки, федеральні землі та ін.\"
То ж не треба довго розмірковувати, щоб зрозуміти, що федералізація не тільки не притаманна для України , але і згубна бо для неї немає історичного, економічного підгрунтя та національної складової.
Логіка вчинків владних структур Росії зрозуміла : нав\"язати Україні федералізацію, всіляко підтримувати сепаратистські настрої та через них або держати країну у вічному напруженні ( задача-мінімум ), або досягти поділу та відокремлення ( задача-максімум).
То ж перш ніж підтримувати сепаратистські ідеї прошу спочатку зрозуміти весь згубний зміст цієї \"диявольської\"ідеї.
Україна є і повинна залишатись унітарною державою, як то записано в ст.2 Конституції України, але з суттєвим розширенням повноважень органів місцевого самоврядування.