Заяву з приводу недотримання Першим національним телеканалом стандартів свободи слова та заяву щодо відсутності реакції влади на побиття журналістів прийняла Громадська рада при Державному комітеті телебачення і радіомовлення, засідання якої відбулося 20 грудня.
Участь у засіданні взяв перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко http://nsju.orgГромадська рада при Держкомтелерадіо засудила цензуру та тиск на ЗМІ
Заяву з приводу недотримання Першим національним телеканалом стандартів свободи слова та заяву щодо відсутності реакції влади на побиття журналістів прийняла Громадська рада при Державному комітеті телебачення і радіомовлення, засідання якої відбулося 20 грудня.
Участь у засіданні взяв перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, котрий, нагадаємо, входить до Громадської ради.
Так, Рада висловила занепокоєння тим, що під час висвітлення подій, пов’язаних з масовими акціями протесту, Перший національний телеканал порушував права громадян на інформацію та права журналістів на професію. Так, телеканал вдавався до таких інструментів, як замовчування, применшення значимості подій та недонесення до суспільства основних вимог протестувальників. Натомість, Перший національний забезпечив тривалу трансляцію мітингів під прапорами «Партії Регіонів», а також передачами з авторською позначкою Комуністичної партії України. Крім того, на початку грудня Перший відзначився марафоном, на якому були присутні посадовці і депутати від Партії регіонів та Комуністичної партії України, а також окремі ролики, де в маніпулятивній формі представники зазначених партій розказували про небажання опозиції домовлятися, що прямо суперечить таким подіям, як круглий стіл за участі президента», – ідеться в заяві Громадської ради.
Зважаючи на це, Громадська рада закликала керівництво каналу припинити замовчування та маніпуляції, а також наголосила на необхідності звернутися до Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення для проведення позапланової перевірки Першого Національного телеканалу на предмет дотримання стандартів об\'єктивності, незалежності і своєчасності донесення інформації за період 24 листопада - 20 грудня. А ще – провести службове розслідування щодо кожної заяви журналіста каналу.
У іншій заяві Громадська рада при Держкомтелерадіо звертає увагу на відсутність реакції керівництва держави на громадські протести, викликані силовим розгоном Євромайдану та побиття біцями «Беркуту» мітингувальників і журналістів. Разом з тим Рада занепокоєна фактами цензури у ЗМІ і закликає медіа до об’єктивного висвітлення важливих подій. «… Закликаємо керівництво теле- і радіокомпаній, друкованих та інших ЗМІ, особливо державних і комунальних, не вдаватись до цензури та тиску на журналістів і редакторів, забезпечивши об\'єктивне і неупереджене висвітлення поточних подій в Україні. На жаль, про подібні факти цензури вже заявили співробітники Першого Національного телеканалу та деякі ОДТРК, інші канали зіткнулись із перешкоджанням у висвітленні громадських протестів, про тиск з боку влади заявила ТРК «Моріон» (Євпаторія), а незалежні Інтернет-видання зіткнулись із масштабними DDoS-атаками», – йдеться в заяві. Щоб такого не було, необхідно робити весільні зачіски.
За словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, цими заявами Громадська рада, що утворена при державному відомстві солідаризується з абсолютною більшістю незалежних громадських медіа-організацій та колегами-журналістами, котрі також неодноразово звертали увагу на критичну ситуацію зі свободою слова та цензурою в українських медіа.
– Важливо, щоб державні ЗМІ в Україні дотримувалися стандартів професії, об’єктивно інформуючи населення про події. Адже вони не мають ототожнюватися з пропагандистською машиною, призначенням якої є обслуговування інтересів виключно однієї політичної сили, – наголосив Сергій Томіленко.