Ще один літній місяць, і можна підбивати підсумки підготовки житловокомунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону. Про стан справ на сьогодні ми попросили розповісти начальника профільного управління міської ради Ірину Гавриленко.
Далі.
Фото К.Григоренка
Ще один літній місяць, і можна підбивати підсумки підготовки житловокомунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону. Про стан справ на сьогодні ми попросили розповісти начальника профільного управління міської ради Ірину Гавриленко.
– Підготовка до осінньозимового періоду – це значний комплекс робіт, який охоплює всі сфери життєдіяльності міста. Маю на увазі освітянські і медичні установи, об’єкти культури і спорту, житловий фонд. Адже треба зробити все, щоб під час холодів у приміщеннях було тепло і затишно.
В першу чергу, хотіла б акцентувати увагу на мережі центрального теплозабезпечення. До неї під’єднано 224 будинки, включаючи 17 об’єднань співвласників багатоповерхівок, шість відомчих споруд і ряд осель комунальної власності. Вже можна з впевненістю сказати, що будинки в мікрорайонах ІОМЗу та ІТРЗ готові до експлуатації взимку. Тут всі комунікації обстежені, опресовані, заактовані. У центрі міста та в мікрорайоні приладобудівного заводу робота поки що триває: чотири бригади ремонтників намагаються своєчасно впоратися з доведеним завданням.
Звісно, в центрі уваги – тепловики, які дбають про стабільну роботу енергогенеруючих об’єктів. Найближчим часом намічено завершити технічне переобладнання котельні по вулиці Соборній, 52. Там встановлюється два жаротрубних котли, які надійшли в Ізюм відповідно до Міжнародної програми TACIS. Фінансування об’єкту здійснюється обласним бюджетом.
Що стосується доріг та шляхової інфраструктури, тут слід виконати чималий обсяг робіт. Це і підготовка техніки, і заготівля матеріалів для боротьби з ожеледицею. За останніми даними, на базу ЖКГ вже завезено 100 тонн солі і 640 тонн піщаносольової суміші.
Під неослабним контролем зараз упорядкування проїзної частини доріг. Фінансування здійснюється з трьох джерел. З держбюджету, скажімо, передбачено 438,7 тисячі гривень на поточний ремонт. Освоєно вже 70 відсотків цих коштів. Залишилася тільки вулиця Фрунзе.
За рахунок держбюджету планували капітально відремонтувати дві вулиці. Та не все вдалося одразу. Якщо вулиця Калініна вже готова до експлуатації, то на другій – 20річчя Жовтня проведено лише підготовчі роботи. Затримка, скажу відверто, сталася не з нашої вини (пакет проектнокошторисних документів ми передали в Харків ще в травні). Просто з розпорядником коштів – Службою автомобільних доріг не через тендерні процедури не укладено всі угоди.
Зараз це вже у минулому. Більше того, за рівнем освоєння коштів, виділених на ремонт доріг, Ізюм посів перше місце в області. Упорядкували ділянки доріг Московської вулиці, Гагаріна, Заводської, перехрестя вулиці Соборної та вулиці площа Радянська. Підрядники з Павлограда, йдучи назустріч нашим проханням, розпочали ремонт доріг без повного пакету документів за власні кошти. Ці шляховики вже виконали обсяг робіт на 1 млн. 772 тис. грн. Слід сказати, що і з бюджету розвитку місцевого бюджету виділено півтора мільйони гривень. Ремонтники працювали на проспекті Леніна, на вулицях Пролетарській, Нєкрасова, Сакко і Вацетті. Лишилася вулиця Тельмана (підрядник – ШРБУ2). Зараз ведуться підготовчі роботи на вулиці Пушкінській, а потім будуть і вулиці Комінтерна.
Зазначу, що з обласного бюджету теж передбачено 710 тис. грн., які підуть на ремонт