Депутати парламенту України цього року зробили безпрецедентний крок, надавши колегам з місцевих рад додаткові півроку повноважень. Цим створили надійне підґрунтя для роздумів. Вже після виходу Закону про вибори до місцевих рад серед депутатів розпочався своєрідний броунівський рух.
Ми спробували простежити цю ситуацію, аби зробити певні висновки. Взяли списки політичних партій та блоків виборів 2006-го і тих, хто став кандидатом у місцеві ради сьогодні.
Як з\'ясувалося, осіння "міграція" торкнулася фактично всіх фракцій та груп, які представлені в міській раді. Найбільшу фракцію від Партії регіонів покинули три діючі депутати. В.С.Нечипорчук та О.М.Бутенко тепер будуть балотуватися як кандидати в депутати від Партії промисловців та підприємців. До прогресивних соціалістів перейшов колишній член ПР М.Адіханян. Є, звісно, і зворотний рух......
Депутати парламенту України цього року зробили безпрецедентний крок, надавши колегам з місцевих рад додаткові півроку повноважень. Цим створили надійне підґрунтя для роздумів. Вже після виходу Закону про вибори до місцевих рад серед депутатів розпочався своєрідний броунівський рух.
Ми спробували простежити цю ситуацію, аби зробити певні висновки. Взяли списки політичних партій та блоків виборів 2006-го і тих, хто став кандидатом у місцеві ради сьогодні.
Як з\'ясувалося, осіння "міграція" торкнулася фактично всіх фракцій та груп, які представлені в міській раді. Найбільшу фракцію від Партії регіонів покинули три діючі депутати. В.С.Нечипорчук та О.М.Бутенко тепер будуть балотуватися як кандидати в депутати від Партії промисловців та підприємців. До прогресивних соціалістів перейшов колишній член ПР М.Адіханян. Є, звісно, і зворотний рух.
До списку кандидатів у депутати від Партії регіонів цього разу увійшли відомі бізнесмени В.А.Маслов та
В.І.Тимофєєва. На минулих виборах до місцевих рад вони були одними із перших у списку від партії "Наша Україна". З блоку "НЕ ТАК!" у першу п\'ятірку списку ПР потрапили депутат міської ради Л.В.Колісник та член міськвиконкому О.О.Шук. Поповнили ряди кандидатів у депутати від Партії регіонів і два представники Блоку Петра Дідика. Це - Григорій Олексійович Солод та Юрій Петрович Червинський. З Блоку Наталії Вітренко з настанням осені пішла С.О.Колпакова. Вона відтепер балотуватиметься від партії "Фронт змін".
Депутати ж І.А.Журов та Є.Є.Кулаков знайшли місце у списку партії СПДУ(о). Поповнився новими
кандидатами і список осередку Прогресивної соціалістичної партії України (ПСПУ). Сюди влилися колишній депутат від колишнього виборчого Блоку Петра Дідика Л.Ф.Шевченко, представник від БЮТ
Т.С.Черкашина, колишній депутат (2002 р.) М.М.Лисенко (у 2006 році балотувався від Партії пенсіонерів).
А от депутати від БЮТу М.А.Маслов та В.В.Єрмоленко вирішили балотуватися цього разу від "Сильної України".
З Блоку Петра Дідика вийшов О.Б.Терещенко. Його привабили ряди ВО "Свобода".
Комуністів полишив колишній лідер В.М.Ворсін. Нині він очолив список партії "Союз лівих сил". Натомість до КПУ влився колишній депутат міської ради (2002 р.), представник Народного блоку Литвина
В.В.Терновський.
Є втрати й у соціалістів. З їх лав пішли В.О.Крикун (перейшов до списку ПР), Є.В.Хлівицький - до партії "Сильна Україна" та Ю.В.Заїка, котрий балотуватиметься від партії "Єдиний центр".
Громадський блок Віталія Кличка, який брав участь у виборах 2006 року, покинули лідер партії "Реформи і порядок" В.Я.Лесик, який перейшов до списку партії "ВО "Батьківщина".
В.В.Кричетников очолив список партії "Фронт змін", а О.Б.Бондарєв перейшов до партійного спику
"Сильна Україна".
Блок Юрія Кармазіна втратив О.П.Покровського та М.І.Гоя, які перейшли відповідно до списку ВО "Батьківщина" та партії "Реформи і порядок".
Дещо про моральність виборчої кампанії, вірніше, про родинні зв\'язки. Негативний приклад у цьому, як відомо, подають депутати Верховної Ради України. Не обійшла ця хвороба також міську і районну ради.
Ізюмчани добре знають про сімейні династії у депутатському корпусі. Передвиборна кампанія цьогоріч не виняток. У списках кандидатів у депутати є дружина і чоловік, батько і син, зять і теща, тесть і зять. За кумів та сватів й говорити не слід. А подібні "міграції" та кумівство ніколи не шанувалися народом. Цінувалися послідовність у переконаннях, безкорисливість в діях.
Наостанок хочу зазначити: до міської ради балотується 174 кандидати- мажоритарники, люди різні за фахом та родом діяльності. Переважно це - бізнесмени та підприємці. Але й чимало тимчасово непрацюючих. Тут виникає думка: як безробітні зможуть допомагати іншим, коли не можуть вирішити свої проблеми? Ще один цікавий нюанс. Даючи згоду на оприлюднення даних про доходи та втобіографію, забули про важливий момент: на поверхню зможуть вийти приховані прибутки та статки, які не задекларовані, а також "липові" дипломи про вищу освіту - ті, які куплялися на торговому ринку Барабашово в Харкові. Але це вже компетенція правоохоронних органів.
К.ГРИГОРЕНКО.
Малюнок Є.СІПКОВА.
Зачем Бутэне и Лушпеку депутатсво,бабла накосили не куда девать ,наверное собираються немноного поделиться с бедыми.,,впрочем как и Кукла с Масловым,а за народ кто замолвит слово г-да депутаты.