Технологія видобутку сланцевого газу безпечна для водних запасів України.
Про це заявив кореспондентові УКРІНФОРМу президент Асоціації геологів України Павло Загороднюк, який побував у Донецьку.
\"Про її небезпеку судіть самі: на 91% - це вода чиста, на 8% - це пісок, ще 1% - це шампуні, рідини для миття автомобільного скла, пудра, тобто все те, що ми використовуємо в побуті. Повірте, у себе в дворі, гаражах ми виливаємо на землю більше їдкі рідини. Примітно, для того, щоб продемонструвати нешкідливість води для гідророзривів, міністр природи Польщі у прямому ефірі по телебаченню випив перед усією країною склянку такої води\", - розповів Загороднюк.http://www.ukrinform.uaЗа його словами, технологія компанії Shell передбачає повторне використання води, яка виробляється в замкнутих циклах на багатьох заводах. Заповнювати її доведеться не більш як на 20%, причому можна буде використовувати технічну воду, а в перспективі - і шахтну, яка сьогодні скидається у водойми і річки. Завдяки застосуванню сучасних технологій, при видобутку сланцевого газу на одну свердловину знадобиться стільки ж води, скільки використовує одна пятиповерхівка-\"хрущовка\", констатував Загороднюк.
Нагадаємо, Україна і компанія Shell підписали договір про розробку родовища сланцевого газу в Донецькій і Харківській областях. США пообіцяли передати Україні безпечну технологію видобутку цього енергоносія. Міністр екології і природних ресурсів Олег Проскуряков, перебуваючи в Донецьку, запевнив, що Україна планує добувати сланцевий газ не за будь-яку ціну.