Тиждень, що минув, відзначився двома пленарними засіданнями. Спершу відбулася сесія районної ради, а потім міські депутати обговорили свій порядок денний.
Тиждень, що минув, відзначився двома пленарними засіданнями. Спершу відбулася сесія районної ради, а потім міські депутати обговорили свій порядок денний.
Якщо брати до уваги активність, то слід сказати, що останнім часом в районі пожвавилася робота, і депутати стали скрупульозніше обговорювати назрілі проблеми. Це свідчить про те, що в районному депутатському корпусі інтереси сільських громад вийшли на перший план. Хоча, на жаль, ще є організаційні прогалини. Не оприлюднюються прізвища тих народних обранців, які не відвідують пленарні засідання. Скажімо, не пам\'ятаю, коли востаннє бачив у сесійному залі депутата С.Глобенка від фракції СПУ. Можливо, слід ставити питання про скасування повноважень цього депутата.
Головним на порядку денному було внесення змін до районного бюджету на 2009-й рік. Напередодні райдержадміністрація спільно з бюджетною комісією нібито і домовилися про основні видатки, які слід провести до кінця поточного року, однак каменем спотикання, як і раніше, стало фінансування ЗМІ. Не хочу коментувати це питання,оскільки читачі вже добре знають ту чи іншу позицію. Просто слід, мабуть, правоохоронним органам та депутатам районної ради створити тимчасову комісію і з\'ясувати, хто ж чинить опір діяльності місцевих засобів масової інформації. Наостанок скажу, що це питання було взагалі знято з порядку денного. Жвавою була дискусія стосовно проекту рі-шення про поновлення функціонування Сулигівської ЗОШ. Депутати не дійшли консенсусу.
Натомість на сесії міської ради порядок денний був доволі насичений. Для його об\'єктивного розгляду витратили депутати цілий день. І, слід сказати, атмосфера теж була напруженою. Зранку прийшло чимало відвідувачів. Далися взнаки громадські слухання, де розглядалося питання підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, і заява ВО "Свобода" стосовно Указу Президента України "Про додаткові заходи щодо вшанування пам\'яті жертв Голодомору в Україні", яку оприлюднив депутат О.Б.Терещенко. Забігаючи наперед, скажу, що більшість присутніх в залі не сприйняли останнє звернення. Як потім стало відомо, дії О.Б.Терещенка пішли врозріз із загальними засадами політичної діяльності "Блоку Петра Дідика", несли відверто провокаційний характер. Тож під час засідання фракції було вирішено виключити О.Б.Терещенка зі складу фракції.
А перед початком обговорення порядку денного на вимогу депутата В.В.Мацокіна секретар міської ради К.С.Ольшанський проінформував про те, як депутати відвідують пленарні засідання. З\'ясувалося, що із 24 проведених сесій найбільше засідань пропустили депутати: А.І.Буга- йов – 19 разів, П.А.Дідик – 18 разів, Е.А.Рец – 12 разів, М.А. Маслов – 11 разів, С.М.Малярчук – 9 разів, А.С.Фомічевський – 7 разів. Один випадок пропуску сесій був у депутатів В.Ю.Панченка, С.П.Синицького, О.В.Явдокименка та Б.П.Закса.
Питання видачі дозволів на відключення від систем централізованого опалення в місті Ізюмі спонукало депутатів активно включитися в обговорення порядку денного. Як зазначалося у прийнятому рішенні, споживачі мають можливість встановлювати індивідуальні котли, але в тих будинках, де для цього є всі передумови. Зокрема, наявні димоходи для видалення продуктів згорання. Перелік будинків редакція оприлюднить в наступних номерах.
Також було вирішено провести депутатські звіти перед виборцями. Рік закінчується, і люди мають знати, хто і що зробив? А от питання щодо затвердження списку народних засідателів Ізюмського міськрайонного суду не набрало належної кількості голосів. В кулуарах поцікавився про голосування. Проти висловилися депутати тільки тому, що не хотіли, щоб у цьому списку були прізвища чиновників з міськвиконкому.
Важливим був розгляд Програми пошуку і впорядкування в місті Ізюмі пам\'ятних місць та поховань жертв війни та політичних репресій на 2009-2015 роки. Депутати поставилися до цього серйозно і без вагань затвердили проект рішення. Також було надано згоду на отримання безвідсоткової позички міськфінуправлінню в Держказначействі.
Сесія підтримала ініціативу депутата О.В.Явдокименка про звернення до облради щодо консультативного референдуму по використанню російської мови як другої державної. До відома була прийнята інформація голови депутатської комісії з питань бюджету В.С.Слабунова та голови постійної комісії з питань ЖКГ М.І.Аралова, який, до речі, детально зупинився на проблемах в житлово-комунальній сфері міста. Він критикував дії першого заступника міського голови і наголошував на необхідності терміново прийняти на роботу фа- хівця з цих питань, доки О.М. Семотюк – на лікарняному.
Депутати прийняли рішення про припинення діяльності юридичної особи КП ЖРЕП-2. Було створено ліквідаційну комісію. Але головою призначили представника від трудового колективу Б.М.Дудника.
У "Різному" депутати звернули увагу на недоліки дорожньої інфраструктури. Сьогодні, скажі-мо, автомобілістам не можна припаркуватися біля управління праці та соцзахисту, біля центрального ринку. Бо дорожні знаки (тут є над чим подумати як працівникам УЖКГ, так і ДАІ) не відповідають дійсному стану справ. Йшлося також про гральний бізнес. Не зважаючи на те, що діє закон про його заборону, в місті, мов гриби, лише під іншими вивісками, множаться комп\'ютерні салони.
Сесія розглянула чимало питань по врегулюванню земельних ресурсів.
К.Григоренко.