Нещодавно поширилась чутка, що з 1 грудня поточного року медсанчастину приладобудівного заводу закривають. Одразу сотні колишніх і сьогоднішніх працівників заводу забажали дізнатись про причину непопулярного кроку керівництва підприємства. Бо саме ІПЗ тримав на балансі цей лікувальний заклад протягом багатьох років.
Далі
Нещодавно поширилась чутка, що з 1 грудня поточного року медсанчастину приладобудівного заводу закривають. Одразу сотні колишніх і сьогоднішніх працівників заводу забажали дізнатись про причину непопулярного кроку керівництва підприємства. Бо саме ІПЗ тримав на балансі цей лікувальний заклад протягом багатьох років.
Зазначу, що переважна більшість відвідувачів медсанчастини мешкають у заводському мікрорайоні та на Веприцькому хуторі. До міської поліклініки їм (особливо людям похилого віку) добиратись нелегко та й далеченько. От тому і були стурбовані закриттям заводської медсанчастини.
Для з\'ясування усіх обставин поспілкувався із завідувачем закладу Сергієм Сідашем, мав телефонну розмову із заступником директора заводу Володимиром Івановим та головою завкому профспілки Леонідом Гребенюком.
Завідуючий повідомив, що лікувальний заклад дійсно зачинено з 1 грудня на невизначений термін. Працює лише стоматологічний кабінет та зубопротезний, спеціалісти якого закінчують почату роботу по лікуванню пацієнтів та по виготовленню замовлень на протези. Працювали у холодних приміщеннях, бо опалення у медсанчастині відключили ще у листопаді. Не дуже затишно почував себе у своєму кабінеті С.І.Сідаш, бо було прохолодно, незважаючи на плюсову температуру за вікном. Приходили відвідувачі і з числа працівників медсанчастини (напевно, підписували заяви на безплатні відпустки), і з числа пацієнтів зі своїми питаннями. Із його телефонної розмови з керівництвом ЦМЛ зрозумів, що зараз вирішується питання проведення консервації медичного обладнання на період зупинки роботи медзакладу. Бідкався, що за таких обставин може зіпсуватися цінне обладнання, на придбання якого витрачені чималі кошти…
До речі, у цей день, 5 грудня, працювала і реєстратура медсанчастини. Її працівники, обігріваючись за допомогою електроплитки, теж обслуговували відвідувачів: видавали тим, хто у них стоїть на обліку, лікарняні картки, пояснювали, що тепер їм слід звертатись, у разі потреби, до міської поліклініки, повідомляли, де знаходяться кабінети завідувача, стоматолога та ін
У телефонній розмові з головою профкому вдалося прояснити те, що медики працюють і в подальшому будуть працювати, обслуговуючи трудівників підприємства. У цьому він бачить одну із основних турбот комітету, який очолює. А заступник директора підприємства із загальних питань В.Ф.Іванов уточнив сказане, що медсанчастина буде закрита до настання тепла, тобто до весни. Це продиктовано фінансовою скрутою підприємства і тим, що через великі затрати на утримання будівлі і персоналу медсанчастини завод несе чималі збитки. Він запевнив, що два медпункти по наданню першої і невідкладної допомоги працюючим на заводі у період призупинення роботи медсанчастини будуть працювати: один у цеху №15 і ще один - у будівлі медсанчастини. Тільки вхід до нього буде з боку заводу.
Володимир Федорович додав, що буде настоювати, щоб у холодний період, під час морозів, у будівлі медсанчастини підтримувалась плюсова температура. Це прагнення куратора лікувального закладу продиктовано, напевно, турботою про те, щоб сильне охолодження приміщення не позначилось негативно на здоров\'ї тих, хто там залишиться працювати. А ще, щоб холоди не позначились негативно на залишеному в приміщеннях медичному обладнанні і на системі опалення.
Кілька запитань вирішив задати і головному лікареві Ізюмської центральної міськлікарні Анатолію Коваленку. Перше - стосовно медичного персоналу, який протягом кількох місяців змушений буде не працювати, бо медиків відправили у неоплачувані відпустки. Друге - щодо надання платних послуг населенню у медсанчастині. Наприклад, стоматологом, лікарем з ультразвукового обстеження, рентгенологом, лабораторією по проведенню різних аналізів. Адже це могло б посприяти зниженню фі-нансових витрат на утримання персоналу медсанчастини. Та й тим, кого медсанчастина обслуговує, такий варіант роботи лікувального закладу більш прийнятний, ніж його повна зупинка.
І третє запитання стосувалося того, чи вірить головний лікар ЦМЛ у те, що з приходом весни медсанчастина ІПЗ знову відкриється.
А.А.Коваленко відповів, що частину медиків спробують влаштувати на роботу в інших лікувальних закладах, частина буде у безплатних відпустках, дехто, напевно, назавжди піде із медсанчастини. Наприклад, завідуючий лікувальним закладом С.І.Сідаш вже виставив свою кандидатуру на посаду голови Бугаївської сільради. До речі, у цьому селі він свого часу працював, займався лікувальною справою.
Щодо надання платних послуг, рішення має прийняти керівництво заводу. А.А.Коваленко висловив припущення, що відновлення повноцінної роботи медсанчастини ІПЗ, на жаль, може і не бути. Бо сьогоднішніх коштів навряд чи вистачить для того, щоб утримувати таку медсанчастину. Скоріше за все, будівлю медсанчастини виставлять на продаж разом з усім її медичним обладнанням. Щоб і фінансові справи підприємства поправити, і не мати величезних збитків.
Не будемо думати про погане. Будемо сподіватись на краще. До весни не так і далеко. Вона покаже, що до чого. І нехай наші оптимістичні прогнози і хороші сподівання справдяться.
І.Шевченко, журналіст.
Фото автора.