Вже півтора місяці,як місто позбулося "орківських лещат". Однак проблем соціально-безпекового значення не зменшилось. І одна із них- підготовка до теплої зимівлі. Більшість багатоповерхівок не мають можливості отримувати централізоване опалення. Тому на порядок денний вийшло питання евакуації частини населення. Віце-прем'єр уряду Ірина Верещук звернулася до людей з розумінням поставитися до цього. Її підтримали органи місцевого самоврядування. У розмові із заступником Ізюмського міського голови Володимиром Мацокіним дізнався, що серед містян проводиться роз'яснювальна робота щодо важливості даної державної програми. Наразі більше 30 ізюмчан вже покинули місто, у тім числі - підопічні терцентру. Це переважно немічні і престарілі. "У цьому процесі,- зазначив посадовець,- чимала заслуга волонтерів. Вони створили логістику доправлення людей в пункти тимчасової зимівлі. Особливо тих, у кого оселі зазнали значних руйнувань. Охочі мають можливість подавати заяви до міськвиконкому, аби виїхати в безпечніші місця помешкання." Відбуваються зміни в Ізюмі стосовно газового та електрозабезпечення. Про це у своєму щоденному зверненні сказав і Президент України В. Зеленський. Енергоживлення стало поступово проникати в оселі жителів старостинських округів - Левківської та Бригадирівської громад. Скажімо,вже під'єднано до електроструму село Іскра (хоча і тимчасово - від залізничної мережі). Стартувала в місті процедура виплати коштів від Товариства Червоного Хреста. Наразі відомості з кварталів надходять до поштовиків, а ті видають по 1200 гривень кожному, хто був в окупації і подав заяву. Як повідомили у міськвиконкомі, за цими ж списками будуть виплачуватися і кошти Міжнародного благодійного фонду, який переймається проблемами деокупованих територій, у розмірі 2200 гривень.
Неабиякого значення місцева влада надає сфері охорони здоров'я. Знову на перше місце вийшло питання протидії поширенню короновірусу. Захворілих доправляють до Харкова, або у сусідні територіальні громади, де медзаклади не зазнали суттєвих ушкоджень. За словами керівника КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Юлії Вродзинської, подано заявку на отримання першої партії вакцин для бустерного щеплення. До того ж, зазначила медик, запрацювали аптеки, амбулаторія -1 по вулиці Гагаріна,2 та амбулаторія -2 по вулиці Залізничній,4. Тут сімейні лікарі обстежують пацієнтів, дають рецепти на безкоштовне отримання ліків.
Поки що не розв'язною лишається проблема руху громадського транспорту. Окупанти практично знищили АТП. Наразі міський голова В. Марченко веде перемовини з головою облдержадміністрації, аби отримати бодай декілька автобусів для відкриття міських маршрутів. Соціальні виплати до цього часу поки що не виплачуються внаслідок знищення бази даних та відсутності комп'ютерної техніки - проінфoрмувала редакцію начальник управління соціального захисту Надія Петрова. автор Микола Калюжний на знімку залишки управління соцзахисту фото Костянтина Григоренка