Рослини, що ростуть у садах і на оброблених полях, часто піддаються згубному впливу грибків, бактерій, бур’янів, тварин та комах. Щоб захистити їх від цього і зберегти здоров'я, часто доводиться використовувати засоби захисту рослин, які поділяються на кілька груп за призначенням. Одними з найпопулярніших є — пестициди та інсектициди для саду. Під час обприскування важливо дотримуватися елементарних заходів безпеки.
Що таке засоби захисту рослин?
Засоби захисту рослин, інакше відомі як пестициди або фітофармацевтичні препарати, — це активні речовини або препарати, що містять їх, які використовуються для захисту посівів від шкідливих організмів, таких як грибки, комахи чи бур’яни, шляхом їх знищення або запобігання їх утворенню. Вони підтримують рослини в хорошому стані. Такі засоби використовуються в сільському, лісовому та садовому господарстві — як аматорському, так і професійному.
Види пестицидів
За призначенням засоби захисту рослин поділяються на кілька типів. Можна виділити:
- зооциди, призначені для захисту рослин від шкідників тварин. Зооциди поділяються на:
- інсектициди — інсектициди. Вони потрапляють в організм комахи через дихальну систему, травну систему або через епідерміс і викликають загибель. Найчастіше їх використовують при вирощуванні овочів, фруктів, рису та кукурудзи;
- родентициди — засоби проти гризунів;
- ацициди — засоби проти попелиці;
- акарициди — засоби проти кліщів;
- молюскіциди — засоби проти молюсків;
- фунгіциди — вони запобігають хворобам, викликаним грибками. Їх можна використовувати для профілактики. Вони поділяються на контактні, тобто ті, що залишаються на поверхні рослини, і системні, проникаючи в тканини рослин;
- гербіциди — селективні мають здатність вибірково знищувати рослини, завдяки чому фермери позбавляються від бур’янів, не завдаючи шкоди посівам. Неселективні знищують усі рослини. Знищення бур’янів є важливим через їх шкідливу дію — обмеження доступу рослин до поживних речовин, перешкоджання збору врожаю або сприяння росту шкідників та бактерій.
Безпека при використанні
Щоб забезпечити оптимальні показники дії пестицидів, слід дотримуватися кількох правил. Важливо належним чином підготуватися до процедури, одягнувши захисний одяг, щоб запобігти потраплянню засобу на шкіру. Препарати слід щільно закривати і зберігати в недоступному для дітей місці.
Обприскування краще проводити ввечері в безвітряну погоду. Якщо власник довго використовує один препарат, його варто змінити, оскільки існує ймовірність того, що дані організми можуть стати стійкими до нього, що зробить дію агента менш ефективною.