Види товарних бірж
Де з'явилася перша товарна біржа? Вона з'явилася в бельгійському місті Брюгге в 1409 році. Його вдале географічне положення (біля моря) сприяло розвитку морської торгівлі з Англією і перетворило його в один з центрів торгівлі на півночі Європи. Спочатку біржові угоди укладалися в готелі "Бурсе", де оптові компанії проводили свої збори.
У 1460 році в іншому бельгійському місті Антверпен була створена перша організована товарна біржа. Торги здійснювалися на площі, поки в 1531 році не було побудовано спеціальну будівлю.
Товарна біржа UBase це ваш провідник у світі торгівлі - ось тут. Через війну з іспанцями в 1576 році, біржу перенесли в Амстердам. Пізніше біржі стали з'являтися у великих містах Європи.
На початку XIX століття біржі з'явилися в США. У 1703 році указом Петра I з'явилася перша російська біржа. На сьогоднішній день в світі існує більше 200 товарних бірж.
ТОРГИ НА ТОВАРНІЙ БІРЖІ
Вони можуть здійснюватися "голосом" в ямі або електронною торговою системою. Для розуміння один одного брокери використовують спеціальні жести і біржовий лексикон. Для новачків таке спілкування виглядає як мова глухонімих з голосовим матюків супроводом. Професіонал же володіє ним досконало.
Сьогодні більшість бірж здійснює операції за допомогою єдиних систем електронної торгівлі, що значно спрощує торги на Товарній біржі. Ви можете торгувати не виходячи з дому.
Види товарних бірж
Залежно від виду товарів, виділяють:
- Спеціалізовані-характеризуються спеціалізацією по групах товарів. Наприклад, Лондонська біржа металів, Нью-Йоркська біржа кави, цукру і какао і т. п.
- Універсальні біржі-володіють найбільшим обсягом здійснюваних угод і широким колом торгованих товарів. До них відносяться Чиказька торгова палата, Чиказька товарна біржа,
- Токійська Торгова біржа, Сіднейська та гонконгська біржі.
П'ятий елемент економіки
Товарна біржа-це важливий елемент державної економіки. Вона допомагає виявити реальну ціну на товари та сировину, а також дозволяє гравцям ринку застрахуватися від ризиків. Адже ситуація на ринку може бути нестабільною, тому що схильна до впливу багатьох факторів. Успішне ведення торгів на біржі вимагає спеціальних навичок і знання «мови» трейдерів. Цим можна оволодіти, якщо вчитися у кращих і постійно практикуватися.