У тому випадку, коли справа стосується обробки земельних ділянок 50 і більше соток*, навіть найпотужніший мотоблок з повним комплектом навісних пристосувань – не цілком ефективний помічник. Необхідність трактора для господарства такого масштабу очевидна. Як розпорядиться бюджетом найбільш економно, і придбати недорогий, але ефективний агрегат для своїх цілей, будемо розбиратися.
Які модифікації тракторів з категорії недорогих є на ринку
Не будемо розглядати великі трактори для промислових масштабів, а зорієнтуємося, яку техніку випускає промисловість для роботи на ділянках в 50 – 150 соток. Ринок таких механізмів досить добре розвинений. Споживачеві пропонуються мініатюрні маневрені моделі і агрегати більш витривалі і габаритні. Якщо вам потрібен надійний та великий трактор - знайдете його на сайті.
Найбільш малогабаритними в категорії тракторів є мінірайдери. Такі моделі мають обмежений функціонал, низьку прохідність, їх можна використовувати тільки з одним видом навісного обладнання на рівних площах. Як правило, райдери застосовуються в комплекті з газонокосаркою або вилами для мульчування. Двигун у такого агрегату знаходиться ззаду, пристосування навішуються тільки спереду. У продажу є моделі з повним приводом, їх можливості набагато ширше, ніж монопривідних. За вартістю мінірайдер обходиться дорожче трактора-газонокисарки.
Садовий трактор
Легковагий садовий трактор розрахований на нескладну роботу, що зумовлено невисокою потужністю його двоциліндрового двигуна в 11 кВт (15 к.с.) і відносною крихкістю конструкції. Низька вартість і легка вага такої техніки досягається за рахунок використання промислового пластику при виготовленні комплектуючих для неї. Садовий трактор з малим кліренсом теж призначений для роботи на рівному рельєфі. Найчастіше його використовують в комплекті з косильною декою для догляду за газоном, скошування трави на ділянці.
Міні-трактор
Техніка такого плану вже може розглядатися як інструмент для серйозної механізації аграрного виробництва невеликого масштабу. Коштує міні трактор набагато менше, ніж повнорозмірний, по функціоналу мало чим поступається. Потужність, його, апріорі, нижче, ніж у великих моделей, але однозначно більше, ніж у райдерів і садових аналогів. Мінітрактори оснащуються 3-х і 4-х циліндровими двигунами потужністю від 12 кВт, які працюють на солярці, бензині або газі, сумісні з більшістю типів навісних пристосувань, мають хорошу прохідність, витривалі при несприятливих погодних умовах.
До недоліків міні тракторів прийнято відносити високий витрата палива, істотні витрати при покупці. Ціна техніки такого плану від 300000 і вище, щоб вона окупилася, потрібно максимально задіяти її ресурс.
Чим керуватися при виборі
Вибирати агрегат слід з урахуванням передбачуваних умов експлуатації, виходячи з його технічних можливостей, функціоналу. Ціновий критерій теж потрібно брати до уваги, але не на шкоду експлуатаційного потенціалу. Наприклад, якщо Вам потрібен догляд за газоном, то купувати дорогий міні трактор високої потужності, звичайно, ні до чого. Але якщо потрібен дійсно потужний агрегат для комплексних робіт, то економія при покупці в майбутньому може обернутися необхідністю покупки ще одного, більш сильного трактора.
Потужність і вантажопідйомність трактора повинна задовольняти потребам господарства. Ергономіка має велике значення при експлуатації техніки в польових умовах. Якщо трактор купується з метою обробки ділянки біля будинку, то цілком підійде трактор без кабіни. У тому випадку, якщо використовувати трактор планується в поле, в міжсезоння, то модель із закритою кабіною буде як не можна ДО РЕЧІ. Власна швидкість важлива теж для тих ситуацій, якщо трактору до місця роботи ще потрібно їхати.
Виробник
Сьогодні ринок пропонує надлишковий асортимент тракторів. Судячи з відгуків власників не дуже великих фермерських полів, вони купують, переважно, агрегати вітчизняного та китайського виробництва. Сучасні моделі, на їхню думку, економічні в споживанні палива, витривалі, надійні, маневрені. Міні трактори виробництва Китаю і України мають високу конкурентність.
Сервісний супровід
Наскільки б надійна не була техніка і бездоганна репутація виробника, завжди потрібно передбачати ймовірність різного роду несправностей. При покупці міні трактора варто з'ясувати:
- Де можна буде отримати технічну підтримку стосовно конкретної обраної моделі.
- Якщо вам рекомендують СЦ, дізнайтеся, чи є в ньому майстри, стажуються і атестовані на підприємстві Постачальника техніки конкретної марки.
- Чи поставляються запасні частини до міні трактора.
- Які гарантійні терміни виробника.