Мотошолом-незмінний атрибут мотоцикліста. Він покликаний захистити голову при падінні на великій швидкості. Шолом підвищує комфорт їзди на байку - він захищає від вітру, дощу і бруду. Привабливий шолом доповнює імідж байкера. Щоб вибрати мотошолом, враховують стиль їзди і тип мотоцикла. Ці фактори впливають на конструкцію і комфорт його використання.
Які фактори врахувати при виборі шолома
Щоб правильно вибрати шолом мотоциклетний, потрібно мати уявлення з чого він складається. Зовнішня оболонка складається з легкого і міцного матеріалу — литого пластику, більш дорогого склопластику. Найдорожчий матеріал-карбон. Шкаралупа відповідає за міцність виробу і його зовнішній вигляд. Внутрішня частина гасить удар і служить для фіксації шолома. Її роблять з поролону, полістиролу і ущільнювальної тканини. Сучасні моделі мають знімну внутрішню частину - її легко відстебнути і випрати. За надійність фіксації шолома на голові відповідають застібки і ремінці. Звертайте увагу на їх якість, інакше у відповідальний момент вони розстебнуться і шолом злетить.
Візор роблять з прозорого або кольорового пластику. Більш практичні моделі з візором що не дряпається. Найдорожчі-моделі з підігрівом візора і подвійним склом. Також у продажу можна знайти моделі з протитуманними, антибліковими і каплевидаляючими властивостями.
Види мотошоломів
Інтеграл. Повністю закриває голову і захищає підборіддя, часто має піднімається Візор. Цей шолом дає максимальний захист, але він не найзручніший.
Модуляр. Шолом закритого типу. Надійно захищає голову. У нього Візор відкидається вгору разом з підборіддя дугою — це істотно додає комфорту у використанні. Разом з тим це найважчий і дорогий вид шолома.
Кросовий. Підвид інтеграла для оффроад-гонок. У нього масивна, висунута вперед підборіддя частина. Довгий козирок захищає обличчя від летять з-під коліс каменів. У цього шолома немає візора, тому його використовують разом з окулярами.
Відкритий. Захищає голову лише частково. У нього немає захисту підборіддя, зате може бути Візор і сонцезахисний козирок. Ці легкі шоломи одні з найдоступніших за ціною. Вони зарекомендували себе в поїздках на малокубатурних мотоциклах, скутерах і чопперах.
Каска. Надає базовий захист, часто застосовується для формування байкерського образу.
Мотард. Схожий на кросовий шолом, тільки з захисним склом. Його використовують для поїздок по бездоріжжю.
Де купити мотошолом
Від правильності вибору мотошолома залежить безпека і навіть життя. Тому не купуйте мотозахист в сумнівних місцях на ринку або на дошках оголошень. Краще звертайтеся в спеціалізовані Мотосалони та інтернет магазини з хорошою репутацією.