На початку серпня істотних змін у поведінці риби немає. І вудіння, як і в липні, продовжує тішити рибалку-спортсмена. Температура знижується поступово. У другій декаді ночі вже прохолодніші. Вранці – туман та сильна роса. Живішою стала деяка риба. Вона немов би скинула зацепініння і проворніше розшукує корм.
Про особливості спортивного рибальства у серпні розповідає державний інспектор рибоохорони в Ізюмському районі В.Л.Татарин.
Далі.На початку серпня істотних змін у поведінці риби немає. І вудіння, як і в липні, продовжує тішити рибалку-спортсмена.
Температура знижується поступово. У другій декаді ночі вже прохолодніші. Вранці – туман та сильна роса. Живішою стала деяка риба. Вона немов би скинула зацепініння і проворніше розшукує корм.
Про особливості спортивного рибальства у серпні розповідає державний інспектор рибоохорони в Ізюмському районі В.Л.Татарин.
-Веселішими стали справи у спінінгістів. У своїх заповітних місцях вони з успіхом блешнять крупних щук та окуня. Добре бере жерих, судак, голавль, язь. Додому спінінгіст завжди повертається з уловом.
Щука і окунь йдуть також на кружальця, жерлиці та доріжки. Досить часто ці хижаки ловляться при вертикальному блешнінні.
Полавочники продовжують ловити окуня ( на черв’яка і малька), щуку (на живця і навіть жабеня), плотву ( на черв’яка, опариша, коника, хлібний м’якім), ляща, язя, єльця, густеру, сріблястого карася ( на черв’яка, опариша, хлібний м’якім і пшеничну кашу). Голавль, єлець, плотва залюбки ловляться на хлистом і в проводку.
У ходу донні вудки. На малька бере окунь, на жабеня і веретенку – голавль, язь. Поновлюється ловля налима. Зголоднілий за літо, він жадібно хапає живця, жабеня, веретенку, черв’яка. Клює налим найбільш активно вночі, коли негода.
У серпня рибу слід шукати на глибоких місцях ( 3-3,5 м). на річках клювання краще на середній і слабкій течії.
У другій половині місяця по мірі похолодання, слабшає, а потім припиняється клювання линя, золотистого карася і сома. Рідше бере принаду судак і жерих.
Відмирають і йдуть на дно мікроскопічні водорості. «Цвітіння» води припиняється, вона стає більш прозорою. Риба ловиться в основному за виключенням налима, вдень та увечері. Клює краще у похмуру погоду.
Підготував В.Поліщук.
Рибальський календарик
Facebook Коментарі