Автомобільний транспорт є потужним джерелом забруднення навколишнього середовища. Факт не потребує додаткового підтвердження, досить порівняти стан атмосфери у Великому Місті з повітрям в сільській місцевості — різниця очевидна. Проте, багато туристів, що побували в країнах Європи, в США або Японії, знають, що загазованість тут не така сильна, і цьому є просте пояснення:
- більш жорсткі норми по викиду СО2 в атмосферу-сьогодні вже прийнята норма Євро-6, тоді як в Україні двигуни вітчизняного виробництва, відповідають нормам Євро - 2, Євро-3;
- широке впровадження екологічного транспорту-електромобілі, гібриди, автомобілі на водні та рослинному паливі, навіть звичні нам ГБО виробляють менше викидів;
- відповідальне ставлення до екології — європейці з великим задоволенням користуються громадським транспортом, їздять на велосипедах, тоді як у нас в країні не скрізь навіть є нормальні велосипедні доріжки.
- Варто сказати, що гібриди, поки повільно, але все більш впевнено починають з'являтися і на наших дорогах. Що ж змушує людей переходити на такий вид транспорту? Наприклад - гібридні автомобілі Тойота за посиланням - https://toyota-ua.com/ua/avtomobili/corolla-hybrid використовують най-сучасні технології за для економії та надійності. Спробуємо розібратися в даному питанні.
Плюс
Найголовніший плюс ми позначили вище-екологічність. Найбільш екологічно чистими є гібриди типу Plug-IN, які можна заряджати безпосередньо від розетки. У них встановлюють потужні АКБ і електродвигуни, їх заряду вистачає на 150-200 кілометрів. ДВС ж застосовується виключно для того, щоб можна було дістатися до найближчого джерела електроенергії.
Є також типи гібридних авто помірні і повні. У помірних електродвигун виконує роль додаткового джерела енергії, в повних же вони працюють на рівних. Завдяки генераторам АКБ можуть заряджатися в той час, як працює звичайний бензиновий двигун. Також практично на всіх моделях використана система рекуперації гальмівних зусиль, тобто енергія гальмування використовується для заряду акумуляторних батарей.
Залежно від типу двигуна гібрид може споживати на 25 відсотків менше палива, ніж його дизельні або бензинові побратими.
Більш просунуті моделі гібридних авто, можуть обходитися лише 30-50% палива, відповідно на 100 км їм потрібно не 7-15 літрів, а значно менше.
При всіх своїх показниках екологічного викиду гібриди нітрохи не поступаються звичайним моделям автомобілів за технічними характеристиками — у них та ж потужність двигуна, такий же крутний момент.
Ще один важливий момент полягає в тому, що уряди багатьох країн зацікавлені в більш широкому впровадженні таких екологічно чистих машин, тому пропонують вигідні умови для автомобілістів. Не потрібно далеко йти - у нас в Україні ввозити гібриди з-за кордону значніше вигідніше, тому що Уряд скасував на них спеціальне ввізне мито. Також в США при покупці гібрида в кредит держава може компенсувати частину витрат, хоча в Америці відсотки по кредиту і без того низькі — 3-4% на рік.
В принципі, особливі позитивні якості гібридів на цьому і закінчуються. Негативні сторони теж є і їх не мало.
Мінус
Найголовніший мінус-вартість, навіть за кордоном вона вище на 20-50 відсотків, аналогічної моделі з двигуном внутрішнього згоряння. З цієї ж причини в країнах СНД та Україні гібриди представлені не в найбільшому асортименті-виробники не дуже охоче везуть їх нам, знаючи, що попит буде мінімальним. Але, незважаючи на це, деякі дилери пропонують безпосереднє замовлення тих чи інших моделей.
Другий мінус-дорожнеча ремонту. Якщо акумулятор накриється (а рано чи пізно це станеться), покупка нового обійдеться дуже дорого. Потужності ж ДВС буде дуже мало для нормальної їзди.
Утилізація гібридів обходиться значно дорожче знову ж через АКБ.
Також АКБ гібридних авто властиві всі проблеми акумуляторів: боязнь низьких температур, саморозряд, осипання пластин. Тобто можна сказати, що для холодних регіонів гібрид — не найкращий вибір, він тут просто не буде працювати.