Особливими видами медичного втручання є швидка та невідкладна допомога. При гострому виникненні проблем зі здоров'ям кожна людина має право звернутися до таких служб.
Якщо стан хворого не є життєнебезпечним, то виклик, що надійшов диспетчеру, передається бригадам «швидкої». У більш важких ситуаціях, що вимагають прийняття екстрених заходів, бригадам швидкої медичної допомоги. Заходи подібної допомоги виявляються як виїзними бригадами (невідкладна допомога надається протягом 4-х годин після виклику), так і в спеціалізованих кабінетах невідкладної допомоги, станціях швидкої допомоги та відділеннях лікарень. Кабінети невідкладної допомоги організовуються на базі поліклінік, в яких працює фельдшер. Бригади бувають фельдшерськими, лікарськими, акушерськими. На сайті - https://esg.kiev.ua/ є багато різного обладнання для швидкої допомоги та інших важливих служб.
Оснащення кабінету невідкладної допомоги визначається наказом Міністерства охорони здоров'я відповідно до профілю Кабінету (офтальмологічний та ін.).
Обладнання для надання швидкої та невідкладної допомоги
Оснащення кабінету невідкладної медичної допомоги загального призначення прописується в спеціальному табелі і включає:
- інструменти і предмети догляду (шприци, катетери, джгути, термометри та ін • );
- перев'язувальні засоби;
- електрокардіограф та ін.
Устаткування для швидкої допомоги являє собою особливу категорію медтехніки, застосовуваної виїзними бригадами різного профілю. Обладнання для машин швидкої допомоги включає повний набір апаратури, яка потрібна для виведення зі станів, що створюють загрозу життю пацієнта.
Завдання оснащення подібного виду транспорту має колосальне за своєю важливістю значення. Адже саме в подібному автомобілі виявляються перші заходи по відновленню функцій життєзабезпечення, виведенню з токсичного або шокового стану, підтримці серцебиття і дихання.
З цією метою в Обладнання для швидкої медичної допомоги входять портативні модифікації кардіологічних, анестезіологічних, реанімаційних пристроїв:
дихальні контури;
- камери для транспортування;
- установки ШВЛ;
- електрокардіограф;
- дефібрилятор;
- інвентар для проведення термінових профільних маніпуляцій та ін.
Обладнання для автомобілів швидкої допомоги різниться в залежності від його категорії (спеціалізований, Реанімаційний, звичайний). При цьому крім поліфункціональних бригад існують профільні, що використовують професійні види техніки (наприклад, інкубатори для новонароджених в неонатальних автомобілях).
Ще більш великий перелік обладнання станцій, в яких крім звичайних наборів використовуються засоби забезпечення захисту персоналу та інших пацієнтів, наприклад, ізоляційні камери для інфекційних хворих.