Сьогодні Державний навчальний заклад «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» працює в складних умовах дистанційного навчання, але виробниче навчання і виробнича практика проходять у звичайному режимі. Педагогічний колектив усвідомлює відповідальність за підготовку робітничих кадрів відповідно до вимог роботодавців.
На договірних засадах заклад здійснює підготовку робітничих кадрів з 12 професій для 30 підприємств і організацій міста та регіону. Співпраця навчального закладу і роботодавців – це перспективний шлях розв’язання багатьох проблем, що виникають у процесі підготовки та подальшого працевлаштування молоді. Вона краще забезпечує врахування вимог роботодавця, з’являється доступ усіх учасників освітнього процесу до інноваційних виробничих технологій та сучасного виробничого обладнання. Разом з роботодавцем коригуються навчальні плани і програми, відкриваються більш широкі можливості для організації професійно – практичної підготовки молоді, стажування майстрів. Представники підприємств беруть участь в поетапній, державній кваліфікаційній атестації, конкурсах фахової майстерності.
Хороші ділові відносини пов'язують наш заклад з роботодавцями ТОВ «Донецька акціонерна компанія», ФОП Персіанов В.Г., Ізюмський приладобудівний завод, ПП Кравченко І.І., санаторій «Бермінводи», ФОП Маслов М.А. «7 вітрів», ФОП Деркач Л.В. «Кушайсуши», АПК «Хлібопродукт», ПП «Партнери», СК «Восток», які створюють належні умови для проходження практики, сприяють працевлаштуванню молоді. Щорічне моніторингове дослідження працевлаштування випускників засвідчує, що до 70% випускників працевлаштувались за спеціальністю, в тому числі на підприємствах соціальних партнерств. Тому педагогічний колектив постійно працює над поширенням простору соціального партнерства.
Вжито заходи і щодо розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва: проведено зустрічі, укладено договори з представниками болгарської компанії «Керко Болгария ЕООД» щодо співробітництва та партнерства в організації та проведенні виробничої практики учнів і стажуванні випускників професій «Кухар», «Кондитер».
Прикладом плідної співпраці з роботодавцями є відкриття в центрі підготовки з професії «бджоляр». Досвідчений підприємець фермерського господарства «Мадара Рой» Бондаренко Людмила Олексіївна активно сприяла відкриттю цієї професії. При її дієвій допомозі створена матеріально – технічна база з професії, надані консультації для формування навчального плану і програми. Разом з працівниками висаджена алея лип, які вона надала закладу. Завдяки цій спільній роботі центр сьогодні пропонує свої освітні послуги по підготовці фахівців з бджільництва. Перша група з дорослого населення та учнів закладу розпочне підготовку з 1 грудня 2020 року. Навчання проводиться за рахунок фізичних осіб.
Для формування умінь і навичок учні опанують такі навчальні дисципліни: біологія бджолиної родини, бджолярський інвентар та будівлі, медоносні ресурси з основами агрономії, утримання бджіл з основами селекції, технологія отримання та переробки продуктів бджільництва, столярна справа та інші.
Предметну практику слухачі пройдуть на пасіці фермерського господарства «Мадара Рой». Тут вони ознайомляться з правилами та технікою огляду бджолиних сімей в різних системах вуликів, їх годівлю, догляд за ними протягом року, розмноження та виведення маток, технологію отримання продукції бджільництва, запобігання та лікування хвороб бджіл.
По закінченню навчання складається комплексний кваліфікаційний екзамен з професії, присвоюється професія «бджоляр» з рівнем кваліфікації 3-й розряд.
Навчаючись бджільництву, слухачі можуть отримати одну з найдавніших професій, яка гарантуватиме стабільний дохід. Не обов’язково мати власну пасіку, можна влаштуватись бджолярем. Це професія складна і відповідальна. І лише для обраних – професія на все життя.
Отже, можна зробити висновок, що в сучасних умовах і тісному контакті з роботодавцями можемо виконати основне призначення – надати якісну професійно – практичну підготовку всім охочим.
Любов Колесник, директор ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти».