Другий місяць осені починається з особливої дати. Щорічно 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.
Цей день – можливість замислитись над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати найповажнішій частини суспільства, згадати про людський обов’язок бути турботливими і милосердними.
Цей день - символ єдності і спадкоємності поколінь, можливість сказати теплі слова подяки батькам, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і взагалі всім літнім людям за вклад у розвиток країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту і мудрість.
У міжнародній класифікації особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. За даними Держстату, практично кожен 6 мешканець в Україні – це особа похилого віку.
За оцінкою, на початок 2020 року чисельність постійного населення Харківській області у віці 65 років і старше становила 454,9 тис. осіб, у тому числі 150,8 тис. чоловіків та 304,1 тис. жінок. Із загальної чисельності населення цього віку у міських поселеннях проживало 355,7 тис. осіб, у сільській місцевості – 99,2 тис. осіб. У віковій структурі населення питома вага осіб у віці 65 років і старше складала 17,2%, у віці 60 років і старше – 24,1%.
Статус довгожителів, яким на початок цього року виповнилось 100 і більше років, мала 361 особа, з якої 264 жінки. Більшість довгожителів області (93,1%) мешкає у сільській місцевості.
Демографічна ситуація, при якій населення планети старіє швидше, ніж молодіє, турбує міжнародну спільноту. У Харківській області на 1000 осіб у віці 15–64 роки припадає 249 осіб у віці 65 років і старше.
Дорогі ветерани, дідусі, бабусі, всі літні люди! Прийміть щирі вітання та глибоку вдячність за все що Ви зробили для своїх нащадків. Довгих і щасливих вам років життя! Будьте здорові, радійте успіхам дітей та онуків! Миру вам, оптимізму, благополуччя та достойної якості життя!
Наталія Кучеренко, в.о. начальника ГУС у Харківській області.