Обліпиху нахвалюють прихильники народної і традиційної медицини. Ягоди, кора, листя – все придатне для «обліпихового» лікування.
У дикій природі, а у кого-то і на дачній ділянці росте диво-дерево - обліпиха. Воно не тільки радує погляд красивими яскраво-жовтими ягодами і густим листям, але і таїть в собі ціле джерело здоров'я.
Цінність застосування ягід обліпихи в оздоровчих цілях багато в чому. Це чудова можливість налагодити роботу шлунково-кишкового тракту і заповнити відсутніми вітамінами організм, коли він відчуває гостру нестачу корисних мікроелементів. Для того щоб знайти лікувальні свічки з обліпихою переходьте сюди.
Обліпиховий збір вдало справляється з регенеруючою функцією як знезаражувальний і ранозагоювальний засіб при опіках, порізах, рубцях і пігментації.
При застуді, болях в горлі і сухому кашлі – будь ласка, все та ж обліпиха! Гнітючі проблеми з чоловічим здоров'ям – і тут вона в допомогу.
Справлятися з такими різними за симптоматикою і складності недугами може воістину дерево-лікар! Всі заслуги цілющості ягід обліпихи і отриманих з них масла, відварів, настоянок в її складі.
Свіжі ягоди насичені вітамінами групи В, А, С.також в них міститься висока доза органічної яблучної, щавлевої, фолієвої і винної, а також пальмітинової і стеаринової кислот. Плоди обліпихи багаті цукром, каротином, залізом, марганцем, кобальтом, нікелем, ванадієм і бором.
Обліпихові ягоди відомі наявністю дубильних речовин, жирних кислот, фітонцидів і азотовмісних сполук.
Відвар з таких ягідок і листя широко застосовується для лікування подагри і ревматизму, а настоянка з насіння обліпихи підійде в якості ефективного проносного засобу.
Як протизапальний засіб можливе застосування як всередину (різноманітні відвари, настоянки), так і зовні (у вигляді кашки, мазі, примочок). Таким чином, обліпихова панацея рекомендується при незагойних шкірних ранах, обмороженнях, виразках, екземі, дегенеративних процесах на слизовій оболонці стравоходу, в гінекологічній практиці.
Масло обліпихи зарекомендувало себе як профілактичний засіб від захворювань дихальних шляхів.
Поряд з універсальністю і широтою лікувального спектру обліпихового дерева, є і протипоказання. Так, з обережністю до лікування обліпихою варто поставитися людям з сильно зниженим імунітетом, щоб уникнути виникнення гострої алергічної реакції, як згадувалося вище, на наявність високих показників каротину.
Тим, у кого відзначаються запальні процеси дванадцятипалої кишки, холецистит, панкреатит і захворювання печінки – також бути пильними, перш ніж приступити до самолікування плодами обліпихи.