Щорічно на Харківщині люди знаходять велику кількість снарядів, протипіхотних мін, авіабомб, гранат, набоїв, інших вибухових предметів, що лишилися після війни. Піротехніки, звісно, їх знешкоджують. Але трапляються випадки, коли знахідка стає причиною трагедії.
Тож у разі виявлення боєприпасів або схожих на них предметів необхідно негайно припинити будь-яку роботу. Огородити місцезнаходження вибухівки за допомогою підручних матеріалів - дощок, жердин, мотузок, шматків матерії, а за можливості виставити охорону. Слід повідомити про знахідку в органи місцевої влади, в Ізюмський міськвідділ поліції, в Ізюмський районний відділ ГУ ДСНС України за телефоном 2-15-05, 101 або особисто за адресою м. Ізюм, пров. Алмазний, буд 1а.
Слід пам'ятати, що тільки безумовне виконання заходів безпеки убезпечить вас від лиха. Категорично забороняється самостійно вилучити знахідку із землі; брати предмет до рук; бити по ньому; робити спроби розібрати вибухонебезпечний предмет; переносити або перекатувати з місця на місце; кидати в багаття або розводити над ним полум’я та проводити інші дії, що можуть спричинити вибух.
Ступінь небезпеки боєприпасів, що не вибухнули, визначається тільки відповідними фахівцями, в даному випадку - начальником піротехнічної групи.
Роман Ляхов, провідний інспектор РВ ГУ ДСНС в Харківській області.
Довідково: у червні було зафіксовано чотири випадки виявлення вибухонебезпечних предметів - поблизу «Грибного ринку», в лісосмузі біля Кам’янки, поблизу Яремівки й Довгенького. Це - артилерійські снаряди мінометні міни, ручні гранати тощо. Всі вибухонебезпечні предмети були вилучені піротехнічною групою Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України та ліквідовані на відповідному підривному майданчику поблизу с. Донецьке Ізюмського району.