Наближається 75-та річниця знаменної історичної події – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вказаний день 9 травня 1945 року навічно увійде у світову історію як визначальна подія у розвитку людства в двадцятому і нашому століттях. Всім нам слід пам’ятати, якою ціною була отримана ця омріяна перемога, і ніколи знов не допускати передумов до розвитку людиноненависницьких ідеологій.
День Перемоги – це і святковий, і сумний день одночасно. Відлуння тих далеких подій війни ще досі майорить у нашому повсякденні, наших душах і серцях.
Воїни того часу віддали своє життя за нас – людей, які прожили в мирі, уникли німецько-фашистської окупації і змогли відбудувати країну дякуючи їм. Пам'ять загиблих під час тієї страшної війни завжди буде в наших серцях – вони загинули за нашу Батьківщину, загинули щоб далі жили ми. До кінця наших днів ми будемо вдячні воїнам-захисникам нашого краю за їх геройський вчинок!
Разом з тим, наразі, ситуація склалася так, що публічні демонстрації з нагоди відзначення вказаних історичних подій проводити не можна зважаючи на карантин та небезпеку розповсюдження інфекційних хвороб, в першу чергу для людей похилого віку, ветеранів.
Тому цього року ми маємо змінити формат відзначення з публічної особистої присутності на меморіалах на особисте віддання шани пам’яті славетним предкам в умовах власних осель, а також з використанням сучасних інформаційних технологій мобільного зв’язку та Інтернету, які дають нам змогу бачити один одного і перебуваючи на відстані.
Відтак в усякому разі головним є пам'ять та особисте шанобливе ставлення до тих минулих подій, а не публічна участь у демонстраціях.
Пам’ятаймо, що, перш за все, пам'ять живе в серці, у вчинках і думках.
Будьмо гідні геройських вчинків наших ветеранів і не будемо наражати їх на небезпеку вірусних хвороб. Заради нашого спільного мирного майбутнього.
Мирослав Сарматський.