Особливої актуальності ця думка набуває в процесі децентралізації, коли громади об’єднуються, щоб разом будувати майбутнє. Так, у Донецькій ОТГ пройшов навчальний семінар «Розвиток Донецької об’єднаної територіальної громади» для депутатського корпусу та виконавчого комітету ради. Навчання ініційовано та організовано депутатом Харківської обласної ради Анатолієм Русецьким, спільно з Донецькою селищною радою та головою ОТГ Анатолієм Наздрачовим.
Умовами розвитку громади є єдність людей і влади та пряме фінансування з бюджету України. Поки що Андріївська та Донецька громади працюють за старими правилами фінансування. І кожна поки що має свій бюджет. Тож наразі є час для опрацювання нормативної бази та розробки стратегії. І цей час новостворена громада використала з користю, зібравшись на першому масштабному навчальному семінарі.
Анатолій Русецький: “Сьогодні існує величезний попит на якісну інформацію та базові знання в організації роботи новостворених ОТГ. Для того, щоб сприяти результативній роботі, наша команда вийшла з ініціативою навчання представників самоврядування та разом з керівництвом ОТГ організувала семінар”.
У грудні 2019-го було зроблено перший та головний крок – люди створили об’єднану громаду та обрали своїх представників до місцевого самоврядування. Тепер настав час системної роботи, яка вимагає компетентних рішень.
На семінар було запрошено експертів та практиків з розвитку ОТГ в Харківській області. Було розглянуто такі теми:
– "Правове поле діяльності органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб";
– "Бюджет громади. Питання передачі документів, інвентарізації майна, активів та зобов`язань. Фінансові аспекти передачі об`єктів бюджетної сфери у комунальну власність";
– Юридичний супровід діяльності об’єднаної територіальної громади
– "Створення ефективної структури громади";
Основною темою стала "Стратегія розвитку Донецької ОТГ", з якою виступив Володимир Родченко (доктор економічних наук, професор, заступник директора Каразінської школи бізнесу).
Успішним досвідом поділилися представники Пісочинської та Нововодолазької об’єднаних громад. Це дозволить їх колегам не тільки впроваджувати найкращі кейси, а й запобігти помилкам та зайвим витратам бюджетних коштів на непрацюючі проекти.
Важливим є те, що навчальний семінар також відвідали і представники громад, які тільки працюють над створенням ОТГ.
На думку організаторів, наступним кроком в результаті семінару має стати створення Стратегії Донецької ОТГ, яка дасть системне бачення майбутнього розвитку громади та допоможе вирішити роками накопичені проблеми.
”Наша команда і я особисто й надалі докладатимемо зусиль, щоб депутати та виконком Донецької громади запрацювали як єдине ціле. Мешканці чекають від керівництва ефективної роботи і конструктивних дій. Ми розуміємо це, та вважаємо, що люди мають відчути позитивні зміни вже найближчим часом, – запевняє Анатолій Русецький.
Також у семінарі взяв участь радник голови Харківської обласної державної адміністрації з питань децентралізації Андрій Димиденко.
“Усім новоствореним громадам та новообраним радам раджу запровадити цей досвід у себе та негайно організувати аналогічні заходи. Харківська обласна державна адміністрація може надати консультаційну допомогу в цих питаннях.
Тетяна Пасєка, журналіст