Що таке пароконвектомат?
Багатофункціональний Сучасний пароконвектомат являє собою приклад обладнання, що не має аналогів. З ним не може змагатися ні звичайна плита, ні духова шафа, ні харчоварильний котел, ні сковорода, ні многая інша теплова техніка. Справа в тому, що він об'єднує в собі функції відразу всього перерахованого вище обладнання і не тільки. Якщо говорити в цифрах, то пароконвектомат здатний замінити понад 40% наявної в світі теплової техніки. Частка виконуваних ним завдань ще більше і дорівнює 70% від усіх функцій, що відносяться до теплової обробки.
Дана техніка застосовує в своїй роботі як пар, так і конвекцію, доступні як для одночасного застосування, так і для роботи в окремих режимах. Це значно розширює кулінарні рамки і межі для кухарів, що використовують обладнання даного типу в своїй роботі. За допомогою пароконвектомата ви маєте можливість і тушкувати, і запікати, і смажити, і варити на пару, і бланшувати ваші делікатеси. Застосовна ця техніка і для таких цілей, як розстоювання тіста і розморожування напівфабрикатів. Якісні пароконвектомати для horeca ви зможете знайти на сайті - stroybar.com.ua.
У чому ж особливості пристрою пароконвектомата?
Кожен режим роботи пароконвектомата розкриває для вас унікальні можливості, мова про які піде нижче:
Конвекція
Даний режим відрізняється специфічним способом прогріву продукту на основі впливу на нього циркулюючих в межах камери повітряних потоків. У камері рухається повітря, що знаходиться в ній з моменту її завантаження. Нагрівання повітряних мас здійснюється за допомогою тенів. Витік повітря зведений до нуля, що значно прискорює прогрів повітря в камері, скорочуючи час приготування страв. Температура в готувальному відсіку відстежується за допомогою термостата.
У пароконвектоматах застосовуються Тени двох видів: прямі і колоподібні (другі більш поширені завдяки значному зниженню тепловтрат при їх застосуванні). При конвекційному нагріванні тепловтрати знижуються на майже тридцять відсотків у порівнянні з традиційним для конвектоматів способом нагріву.
Пароутворення
Нижче ми опишемо плюси і мінуси бойлерного пристрою, застосовуваного в пароконвектоматах.
Переваги бойлера (бойлерного пароконвектомата)
Переваги бойлера:
- вам не потрібен більше фільтр для надання м'якості воді (для води з жорсткістю менше 20° dH);
- зниження витрат на проведення підготовчих процедур перед направленням води в пароконвектомат;
- відсутність ризику виникнення вапна на стінках робочої камери пароконвектомата;
- інтуїтивний контроль за роботою обладнання;
- в умовах навіть безперервного пароутворення забезпечується економія енергії.
Недоліки бойлера:
- досить тривалий період прогріву камери (може досягати5-ти хвилин);
- значні розміри конструкції в цілому через присутність бойлера (що, в свою чергу, впливає на процес установки апарату на кухні);
- більш висока ціна на тлі інжекторних моделей;
- не існує малогабаритних пароконвектоматів з вбудованим парогенератором;
- необхідність проведення чистки бойлера приблизно раз на квартал;
- для бойлерів, що працюють на» жорсткій " воді, важливо застосування додаткових фільтрів.
Конструкція бойлера досить проста. Пар проводиться за допомогою парогенератора, що здійснює нагрів води тенами. Далі пар подається в робочий відсік за допомогою клапана.
Характерною особливістю бойлерного конвектомата можна вважати високу точність, що гарантує сувору подачу пари в необхідних кількостях. При цьому відносну складність може викликати необхідність підключення апарату до водопровідної системи.Важливо застосування спеціалізованого пом'якшує воду фільтра при підвищених показниках її «жорсткості».
Для захисту тенів від вапняного нальоту і його деструктивного впливу слід застосовувати спеціалізовані, рекомендовані виробником обладнання чистячі засоби. Конвектомат включається в режимі Чищення з завантаженим в нього миючим засобом, що є дієвим способом видалення накипу і забруднень з деталей і стінок обладнання.
Більш же зручним в плані малогабаритності і доступності ціни є пароконвектомат інжекторного формату.
Інжектор
У конвектоматах інжекторного типу генерація пари здійснюється в самій робочій камері. Розпорошена за допомогою потужної турбіни вода миттєво перетворюється в пар при контакті з ТЕНами. Це стає причиною інтенсивного заповнення готувального відсіку парою. Такий пристрій є основною відмінністю інжекторної системи від бойлерної. За своїми робочими характеристиками агрегати цих двох типів багато в чому збігаються і однаково успішно застосовуються в ресторанному бізнесі.
Плюси інжектора (інжекторного пароконвектомата)
Плюси інжектора:
- моментальне вироблення пари (попередній розігрів не потрібно);
- можливість виготовлення пароконвектоматів з мінімальними розмірами;
- зручна панель управління останнього покоління;
- наявність високоточних датчиків і контролерів;
- більш низька ціна (якщо порівнювати з бойлерами);
- відсутній режим "Stand-by".
Мінуси інжектора:
- сувора необхідність установки пом'якшуючих воду фільтрів, що ускладнює монтаж обладнання і вимагає додаткових фінансових витрат;
- менша продуктивність пари (якщо порівнювати з бойлерними моделями);
- накопичення невеликого вапняного нальоту на стінках робочої камери.