Харківський регіональний антикорупційний комітет
РІШЕННЯ
м. Харків від 29 лютого 2012 року № 5
Про стан дотримання в Харківській області вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні»
ДАЛІ.
Харківський регіональний антикорупційний комітет
РІШЕННЯ
м. Харків від 29 лютого 2012 року № 5
Про стан дотримання в Харківській області вимог Закону України
«Про заборону грального бізнесу в Україні»
Розглянувши питання про стан дотримання вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», Харківський регіональний антикорупційний комітет зазначає, що робота місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів у цій сфері є недостатньо ефективною та потребує вжиття негайних заходів з метою її суттєвого покращання.
З метою реалізації державної політики щодо припинення в Харківській області порушень вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» Харківський регіональний антикорупційний комітет
ВИРІШИВ:
1. Доповідь заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації, заступника голови комітету Хоми В. В. та інформації заступника прокурора Харківської області Міронова С. В., заступника начальника Головного управління МВС України в Харківській області Сенчука І. І. про стан дотримання у Харківській області вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» взяти до відома.
2. Утворити обласну міжвідомчу робочу групу для вирішення практичних питань з виконання в Харківській області вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» та проведення відповідних перевірок із залученням фахівців ГУ МВС України в Харківській області, Управління Служби безпеки України в Харківській області, ГУ МНС України в Харківській області, Державної податкової служби в Харківській області, Харківської обласної митниці, Харківського прикордонного загону, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради, санітарно-епідеміологічної служби Харківської області, Головного управління Держтехногенбезпеки в Харківській області, Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України.
3. Харківській обласній раді (Чернов С. І.), Харківському міському голові (Кернес Г. А.), Головному управлінню МВС України в Харківській області (Козицький В. І.), Державній податковій службі у Харківській області (Роздайбіда А. В.), Управлінню Служби безпеки України в Харківській області (Вишневський В. М.), Головному управлінню Міністерства надзвичайних ситуацій України в Харківській області (Одарюк П. В.), Харківській обласній митниці (Іванов С. В.), Харківському прикордонному загону (Хома Л. Д.), Харківській обласній санітарно-епідеміологічній станції (Колпакова Т. М.), Головному управлінню Держтехногенбезпеки у Харківській області (Ломанов О. А.), АК «Харківобленерго» (Кирик С. В.), Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України (Борисов В. І.), керівникам відповідних структурних підрозділів обласної державної адміністрації до 15 березня 2012 року надати до обласної державної адміністрації пропозиції щодо кандидатур до персонального складу, зазначеної робочої групи.
4. Рекомендувати:
4.1. Головному управлінню МВС України в Харківській області (Козицький В. І.), Державній податковій службі у Харківській області (Роздайбіда А. В.): вжити невідкладних заходів, передбачених чинним законодавством щодо попередження та виявлення фактів порушень законодавства у сфері грального бізнесу, притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності; інформувати Харківський регіональний антикорупційний комітет щоквартально до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, про вжиті заходи щодо попередження та виявлення фактів порушень законодавства у сфері грального бізнесу та притягнення винних осіб до відповідальності.
4.2. ГУ МВС України в Харківській області: створити цілодобову «гарячу телефонну лінію» для прийому від населення інформації про діяльність ігрових залів, інтерактивних клубів для подальшого відпрацювання цієї інформації силами міжвідомчих робочих груп; організувати моніторинг матеріалів, розміщених у мережі Інтернет та друкованих ЗМІ, для виявлення інформації, оголошень тощо про діяльність закладів грального бізнесу, здійснення прийому працівників на роботу в гральні заклади з метою викриття нелегальних гральних закладів, припинення їх діяльності та притягнення організаторів до відповідальності.
4.3. Органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо перевірки виконання умов договорів оренди комунального майна орендарями. У випадку виявлення об’єктів, у яких здійснюється заборонена діяльність у сфері грального бізнесу та азартних ігор, вжити заходів щодо розірвання відповідних договорів оренди в установленому законом порядку.
4.4. ГУ МВС України в Харківській області, Державній податковій службі в Харківській області, Управлінню Служби безпеки України в Харківській області забезпечити виявлення та документування діяльності державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, працівників правоохоронних органів, які сприяють незаконному гральному бізнесу та не виконують покладених на них функцій щодо припинення порушень Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
5. Управлінню у справах преси та інформації Харківської обласної державної адміністрації (Маренич В. М.):
5.1. Забезпечити оприлюднення цього рішення через засоби масової інформації області та подальше висвітлення дій державних органів виконавчої влади та правоохоронних органів щодо виконання рішення Харківського регіонального антикорупційного комітету.
5.2. Спільно з ГУ МВС України в Харківській області забезпечити висвітлення в ЗМІ інформації про правові наслідки порушень Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» та заходи, що вживаються органами влади та правоохоронними органами щодо забезпечення дотримання вимог зазначеного закону.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Харківської обласної державної адміністрації, голову Харківського регіонального антикорупційного комітету М. М. Добкіна.
Голова обласної державної адміністрації, голова комітету М. М. Добкін