Зроблене в минулому році ще раз підтвердило істину, що головним пріоритетом у роботі міської влади є людина з її проблемами, внутрішніми переживаннями, з її потребами жити краще. Тож зусилля доводилося зосереджувати саме на виконанні міського бюджету, забезпеченні належного функціонування освіти, медицини, культури, спорту, системи со- ціального захисту, створенні умов для комфортного проживання в місті.
ДАЛІ.
Зроблене в минулому році ще раз підтвердило істину, що головним пріоритетом у роботі міської влади є людина з її проблемами, внутрішніми переживаннями, з її потребами жити краще. Тож зусилля доводилося зосереджувати саме на виконанні міського бюджету, забезпеченні належного функціонування освіти, медицини, культури, спорту, системи со- ціального захисту, створенні умов для комфортного проживання в місті.
Діяльність міської ради та виконкому
Важлива роль належить міськраді. За минулий рік відбулося шістнадцять пленарних засідань, прийнято 753 рішення, у тому числі - вісім-надцять питань бюджету міста та 482 - із земельних питань. Проведено 142 засідання постійних комісій міськради. Сесії проходили у відкритому прозорому режимі, кожен громадянин міста мав можливість взяти участь в їх роботі. Регулярно проводилися засідання міськвиконкому, прийнято 110 розпоряджень міського го- лови. Велика увага приділялася роботі із зверненнями громадян. Торік до виконкому їх надійшло - 3261, з яких 1021 - на особистих прийомах місь-кого голови та заступників. Левовий пай становлять звернення з питань земельних відносин. Для обліку, контролю, оперативного пошуку того чи іншого звернення використовується сучасна інформа- ційно-комп\'ютерна система. Ведеться постійний контроль за дотриманням термінів надання відповідей.
Особлива увага приділена зверненням інвалідів, малозабезпечених громадян.Через управління праці та соцзахисту 74 особам була надана допомога на поховання на суму 22,4 тис. грн., отримали матеріальну підтримку 294 людини на загальну суму 117,1 тис. грн. Природно, що це гроші громади. І для мене як міського голови важливим було і лишається виконання доходної частини у місцевому бюджеті. Хочу сказати, що в 2011 році сюди надійшло 157,5 млн. грн., що на 23,7 млн. грн. більше, ніж за 2010-й рік. Здавалося б, нормально. Але це лише на перший погляд: ми не змогли отримати до казни 3,6 млн. грн. А це - не відремонтовані дороги, дахи, під\'-їзди будинків, дитячі майданчики і ряд інших, важливих для територіальної громади робіт.
Житлово-комунальна сфера
Одним із джерел надходження коштів до місцевого бюджету є оренда комунального майна. Управління житлово-комунального господарства міської ради уклало 70 договорів на нежитлові приміщення, загальною площею 6,7 тис. кв. м. Сума надходжень до місцевого бюджету від плати за оренду комунального майна в порівнянні з 2010 роком зросла на 6,5 тис. грн. і склала 465,4 тис. грн. Най-більш проблемною ланкою лишається житлово-комунальне господарство. Станом на 1 січня цього року заборгованість населення за надані послуги з теплопостачання склала 6,7 млн. грн., з водопостачання та водовідведення - 1,5 млн. грн., по ЖРЕПу-1 - 1,6 млн. грн., борг приватному підприємству \"Ізюмжіитлосервіс\" - 243,1 тис. грн. Щоб стабілізувати обстановку і вийти з фінансової кризи, пішли шляхом створення ОСББ. На сьогодні в місті їх - 17. Існує ще 16 ініціативних груп, які відстежують цей процес.
Складовою частиною ЖКГ є міськводоканал, на балансі якого знаходиться 210,7 км мереж водопостачання і 80,0 км мереж водовідведення, 4 водопровідні насосні станції, 30 одиниць артезіанських свердловин, 11 каналізаційних насосних станцій та очисні споруди каналізації. Протягом звітного періоду реалізовано 948,1 тис. куб. м питної води та 522,3 тис. куб. м відведено і скинуто стоків. З обласного бюджету було виділено 1,5 млн. грн. для реконструкції міських очисних споруд. При підготовці об\'єктів до роботи в осінньо-зимовий період було використано 828 тис. грн., з них 219 тис. грн. - це кошти місцевого бюджету, 609 тис. грн. - власні кошти підприємства. У цьому зв\'язку хотілося б сказати також про міськтепломережу. Підприємство зробило все від нього залежне, аби в зиму місто увійшло підготовленим. Згідно з планом робіт витрачено більше 1 млн. грн. Зокрема, підготували 29,2 км. теплових мереж (у двотрубному вимірі), замінено 0,93 км теплових мереж (у двотрубному вимірі). Крім того, велику увагу приділили енергозбереженню: здійснили роботи з технічного переобладнання котелень по вул.Київська, 17, вул.Сонячна, 2-Г і пров. Залікарняний, 5 на сучасні жаротрубні котли з коефіцієнтом корисної дії не менше 91%. Замінено старі енергоємні насоси на насоси з малим споживанням електроенергії, що дасть економію споживання природного газу на 14,7% і на 30% зменьшить витрати електроенергії.
Важливою ділянкою залишається благоустрій. На це хотілося б звернути особливу увагу городян. Тільки минулого року було ліквідовано понад 150 стихійних звалищ об\'-ємом - 1832,5 куб.м. Дебіторська заборгованість населення за надані послуги КП \"Благоустрій міста Ізюм\" становить 347,6 тис.грн, інші - 96,3 тис. грн, а бюджетні установи заборгували - 24,5 тис. грн. Проведено більше 30 рейдів для перевірки, направлено 456 попереджень керівникам організацій, установ, підприємств, приватним суб\'-єктам господарювання, а також громадянам щодо вчинення ними правопорушень із санітарії. Певен, якщо не дбатимемо про чистоту, місто швидко перетвориться на звалище.
Складовою частиною комплексного благоустрою є вуличне освітлення і шляхова інфраструктура. У 2011 році було виконано ряд робіт по відновленню ліхтарів і електромереж на 55 вулицях міста. Турбувалися про ремонт доріг, загальна протяжність яких становить 182,5 км, у тому числі з твердим покриттям - 119,8 км. З місцевого бюджету на це було виділено 1,5 млн. грн., з них - один мільйон пішов на капітальний ремонт і 499,3 тис. грн. - на поточний ремонт. Були відремонтовані вулиці - Соборна, Гагаріна, пл.Радянська, вул.Паромна, вул.20 років Жовтня, Харківська та Калініна. По вулиці Закузнечній відновлений міст. Торік у місті з\'явилося ще дев\'ять нових зупинок, облаштована прилегла до них територія (пл. Радянська, поруч з міським парком, \"Поворотка\", на залізничному ринку, дві зупинки по вул.Стадіонній, зупинка біля хлібозаводу, по вул.Маршала Федоренка, зупинка \"Піски\", на вул. Космонавтів). Загальними зусиллями відремонтували дев\'ять дитячих майданчиків, нові були встановлені в центральному парку (на будівництво з місцевого бюджету виділено 60 тис. грн.), на вул. Рокитній, у дворі школи №4, на території дошкільного навчального закладу №14 (штучне покриття).
Освіта
У місті збережено мережу дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 1745 дітей, що становить 77,7% від загальної кількості дітей цього віку. Загальну середню освіту отримують 4447 учнів у дев\'яти загальноосвітніх закладах. З метою розвитку обдарованої молоді діє міська Асоціація дитячо-юнацьких орга-нізацій Ізюма \"Нове покоління\". На базі гімназії №3 почав свою діяльність шкільний \"Євроклуб\". Слід сказати, що позашкільною освітою охоплено 2710 учнів, що становить 63,4 відсотка від числа всіх учнів. Приділялася увага зміцненню матеріальної бази закладів освіти. Тільки позабюджетних коштів на це було використано 775,4 тис. грн. У ЗОШ № 2 почали функціонувати внутрішні туалети. На проведення цих робіт з обласного бюджету виділено було 141,2 тис. грн. А от на капітальний ремонт м\'якої пок-рівлі школи №11 з місцевої казни пішло 30 тис. грн. Ка- пітально було відремонтовано дах у дитячому садку №14.
Медицина
Минулий рік був першим у роботі Ізюмської центральної міської лікарні та сільських лікувально-профілактичних установ в єдиному медичному просторі. Створено Центр первинної медико-санітарної допомоги населенню міста та села в складі двох відділень загальної практики сімейної медицини. Протягом 2011 року забезпечено безкоштовний і пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів на суму 88,4 тис. грн. Хворі фе- нілкетонурію діти мали можливість отримувати відповідне дитяче харчування. Для пільгового зубопротезування торік виділили 117,3 тис. грн., у тому числі 82 тис. грн. прийшли з обласного бюджету на виконання програми \"Здоров\'я Слобожанщини\".
Багато чого зроблено в плані зміцнення матеріальної бази лікарні: придбано реанімобіль, проведено поточний ремонт на загальну суму 35 тис. грн., відремонтовано ін-фекційне відділення, дах наркологічного кабінету і лабораторії.
Соціальний захист
На обліку в єдиному державному автоматизованому реєстрі знаходиться 17430 пільговиків. Предмет нашої особливої уваги - інваліди. На обліку в управлінні праці в даний час знаходиться 3183 інваліди. У 2011 році забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації 131 чоловіки, пільговими автомобілями - 4 людини. Входи до об\'єктів соціального призначення обладнані пандусами, встановлено кнопки виклику і стенд з сигнальною кнопкою для інвалідів з обмеженими фізичними можливостями.
Культура і спорт
Цій сфері приділялася неабияка увага. У 2011 році на проведення поточного ремонту об\'єктів, поліпшення матеріально-технічної бази, проведення свят тощо було виділено 423,9 тис. грн. В краєзнавчому музеї імені М.В. Сібільова, приміром, відремонтовано виставковий зал. Торік централізована бібліотечна система виграла грант на реалізацію проекту \"Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет II\" в рамках програми \"Бібліоміст для українських публічних бібліотек\".
Слід зазначити, що спортивні гуртки у позашкільних навчальних закладах відвідують 209 осіб. Особлива увага - дітям дитячого будинку та центру реабілітації. На базі спортивного комплексу \"Локомотив\" вперше в Україні проводилися навчально-тренувальні збори талановитих і малозабезпечених дітей України та світу. Ініціював цей міжнародний захід президент БК Центру Бруклін (США) Борис Каребін. Нині місто може пишатися кращими спортсменами: Олександром Слободянюком - чемпіоном світу, чемпіоном України, майстром спорту міжнародного класу України зі спортивного рибальства, Касатоновим Андрієм - призером чемпіонату України 2011 року серед юнаків з тхеквондо, Русла- ном Скрипником - майстром спорту України з боксу. Окремо хочу відзначити високий рівень таких спортсменів-інвалідів, як Олександр Єзик - майстер спорту України, тринадцятиразовий чемпіон України з настільного тенісу, член паралімпійської збірної України; Олександр Голуб - майстер спорту України, чемпіон світу з бодібілдингу, багаторазовий призер першості України з пауерліфтингу. У 2011 році в повному обсязі збережена мережа спортивних споруд та встановлено новий майданчик з тренажерним обладнанням на стадіоні загальноосвітнього навчального закладу №4.
Діти - наше майбутнє
В Ізюмі функціонує центр соціально-психологічної реабілітації, в якому в даний час знаходиться 13 дітей, з них 11 дітей, які проживають в сім\'ях, батьки яких ухиляються від виконання своїх обов\'язків. Протягом 2011 року до центру для проходження курсу со- ціально-психологічної реабілітації було направлено 23 дитини, з них вісім - з інших районів.
Природно, здоров\'я та відпочинок дітей для нас пріоритет. З міського бюджету на це було використано 802,5 тис. грн. Вдалося залучити 1млн. 218 тис. грн., коштів батьків - 257,8 тис. грн, коштів фонду соціального страхування - 154,5 тис. грн. Загальна сума склала 2 млн. 433 тис. грн. На закупівлю путівок в оздоровчі установи використано 1 млн. 806 тис. грн.
Розвиток малого та середнього бізнесу
Підтримка розвитку малого підприємництва в місті здійснюється відповідно до цільової Програми. Торік в місті створено 1047 робочих місць. Загальна чисельність працюючих в сфері малого бізнесу становить 5234 фізичні особи, За 2011 рік відкрилися: торговий центр реалізації оптичних виробів та інших непродовольчих товарів по вул. Пролетарській, торговий дім \"Новий вік\" з підприємством ресторанного господарства на 20 посадкових місць по вул. М. Жукова, торговий центр ТОВ \"Будмаг - XI\" по пр.Леніна, магазин \"Бостон\" по вул. Соборній, магазин \"Лотос\" по вул. Фрунзе, магазин з реалізації автозапчастин та станція технічного обслуговування автомобілів по вул. Сосновій, п\'ять об\'єктів тор-гівлі з реалізації промислових і продовольчих товарів у малих архітектурних формах.
Громадський транспорт
У місті двадцять автобусних маршрутів обслуговують перевізники, із них 70% складають фізичні особи - підприємці. Щодня автоперевізники виконують 319 оборотних рейсів на 36 автобусах. У зв\'язку з відсутністю коштів на покриття збитків від пільгових перевезень торік на нараді з перевізниками було досягнуто порозуміння і прийнято спільне рішення з цього питання, а саме: перевізники здійснювали перевезення пільгових категорій громадян, яким надано право безкоштовного проїзду міським тран-спортом (крім таксі) згідно з чинним законодавством України, без компенсації витрат на всіх міських автобусних маршрутах. За невиконання договірних зобов\'язань в листопаді 2011 року з ТОВ \"Ізюм-ське АТП\" був розірваний договір по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах МПК - вул. Ломоносова та МПК - туберкульозний диспансер. Ці маршрути тепер обслуговує підприємець Стариков В.Л.
Інвестиційна політика
Природно, для розвитку міста нам потрібні інвестиції. З метою налагодження та підтримки контактів і спів-праці з професійними національними та іноземними агентствами підготовлено шість інвестиційних проектів, сім аплікаційних форм земельних ділянок, які розміщені на сторінках Економічного атласу Харківщини офіційного веб-сайту обладміністрації.
Проведена прес-конференція з представниками Швейцарської фірми щодо створення на базі недобудованої дитячої поліклініки \"Медичного центру\" з відділеннями для обстеження та реабілітаційним центром. Відбулася офіційна зустріч із посадовими особами Постійного комітету зборів народних представників міста Інтань Китайської Народної Республіки. В ході роботи \"круглого столу\" були заслухані виступи всіх бажаючих щодо інвестиційного розвитку міста. Результатом круглого столу стало підписання Протоколу про наміри щодо встановлення дружніх відносин між містами Ізюм (України) і Інтань (Китайська Народна Республіка).
У серпні 2011 року депутатами міськради було прийнято рішення \"Про погодження пропозиції щодо надання Ізюму статусу депресивної території\". Маємо тепер можливість отримати додаткове фінансування з держбюджету на розвиток.
Підсумок
Зрозуміло, що в силу певних обставин нам не все вдалося реалізувати. Але будемо працювати, вирішувати проблеми, щоб місто жило і розвивалося. У цьому зв\'язку розраховую на підтримку депутатського корпусу, керівників підприємств, установ та орга- нізацій, керівників міських організацій політичних партій та громадських організацій, всієї територіальної громади.
О.Божков, міський голова.
Когда и где это будет проходить никто не знает. Предварительно вопросы задавать некому.
Отчет будет проведен, как всегда для галочки!