З жовтня в Україні підвищили вимоги до наявності мінімального трудового стажу. Тепер, щоб вийти на заслужений відпочинок, потрібно відпрацювати не менше 26 років.
Про це в інтерв'ю одному з телеканалів розповіла заступник начальника Головного управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.
За її словами, тим громадянам, кому не вистачає стажу, будуть платити мінімум.
Також фахівець зазначила, що вимоги до наявності стажу відбуватимуться щорічно - до тих пір, поки у всіх, хто виходить на пенсію, він не досягне 35 років. Звичайно, при цьому мова не йде про тих, хто працював у шкідливих умовах.
«Законодавством передбачено також і призначення пенсій в 63 роки, але при наявності меншої кількості страхового стажу. На сьогоднішній день право на призначення пенсій в 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років, від 16 до 26 років », - розповідає Наталя Корнійчук.
Нагадаємо, що для того, щоб новий пенсіонер міг почати отримувати виплати і підтвердити пенсійний стаж, йому знадобиться кілька документів.
Перш за все, це трудова книжка (а на підставі її записів і інших документів - довідки підприємств, установ і організацій), а також відомості з держархівів.
Також важливо пам'ятати, що відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» без сплати внесків до Пенсійного фонду до страхового стажу пенсіонера зараховується:
- строкова служба в армії, догляд за дитиною-інвалідом, військова (не термінова) служба, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами,
- відпустка по догляду за дитиною до 3 років, термінова альтернативна (невійськову) служба, перебування на фронті або участь в бойових діях,
- інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання,
- виконання обов'язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу,
- термін отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку / перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також період отримання допомоги по безробіттю.
fakty.ua