ЗАХИЩАТИ ДЕРЖАВУ – ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ!
«Все починається з малого…» Дійсно, як із зернини починається хліб, так і будь-яка держава починається з малесенької ланки ланцюга – з людини. А велич самої держави залежить від нашої з вами самосвідомості. І лад чи хаос пануватимуть у країні – теж залежить від нас, від нашого обов’язку, вірніше, зобов’язання.
Весна 2014-го року змінила більшість із нас, але не всіх. Вона увірвалася до багатьох родин болем і відчаєм, слізьми і втратами, цинковими трунами та аналізами ДНК. Страхом перед гібридною невідомістю із кривавою назвою «ВІЙНА». Нависла загроза втратити свою Україну, потрапити під владу Московії, ФСБ і Кремля. І ми почали змінюватися. Принцип «Моя хата з краю» більшістю (але не переважною!) був забутий. Виявилося, що все, що відбувається на Донбасі чи в анексованому Криму, так чи інакше торкається нас всіх. Ми відчули свою приналежність до всього, що відбувається з країною. Стара-нова поліція, старі-нові політики, старі-нові партії. Все це створювалося нами, нами обиралося. Практично з руїн поставала нова Армія. І, виявилося, що це саме наша армія, бо захищає вона саме нас. В той час, як більшість сидить на дивані і дивиться комедійні серіали, п’є пиво у барах чи гатить феєрверками у парках відпочинку. А молоді хлопці та дівчата гинуть майже щодня. Гинуть, бо постало питання не того, якою бути Україні в майбутньому, а того, чи бути їй взагалі. Чи не зникне вона зі світової мапи.
Першочерговим завданням постало комплектування реанімованих Збройних Сил і Національної гвардії. Армія стала контрактною і ввійшла до десятка найсильніших армій Європи і тридцятки найсильніших армій світу. Захист Вітчизни – це не лише її оборона. Це і стан захищеності державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу, законних інтересів держави та прав громадян від посягань з боку окремих організацій, груп та осіб. Це відповідний рівень громадського порядку та громадської безпеки, збереження національної культури та ін. Всі ці аспекти захисту Вітчизни мають відстоюватись громадянами. «Ухиляння» від строкової служби не навчить захищати. А варто про це задуматися. Небажання служити в армії ставить у безвихідне становище всіх, хто зараз на передовій, на «нулі» під ворожими обстрілами. Захист держави від збройної агресії – справа честі і обов’язок кожного громадянина України.
Звіти військовиків про результати осіннього призову багатьох шокували: 70% призовників-строковиків не з'явилися до військових комісаріатів. І головною причиною надалі є «косарі», третина із яких перебувають у розшуку. 70% - цифра велика, як для країни у стані війни. І жоден з цих горе-вояків не задумується над тим, що одного ранку України просто може не стати. Вона руками агресора вкотре за сотні літ боротьби за незалежність перетвориться на окраїну, хутір, таку собі «русскую глубінку» чи федеративний округ імперії.
У нас багато люблять говорити про ізраїльський досвід. Так от – якби в Україні його перейняли, то по нічних клубах особи призовного віку не зависали б. Бо це соромно. Відповідно до законодавства про військову службу, призову до армії оборони Ізраїлю підлягають усі, хто досягнув 18-річного віку. Як юнаки, так і дівчата, придатні за станом здоров'я. Повістки також отримують особи, відповідного віку, що володіють статусом "постійних жителів". От тільки наведення прикладів в умовах зовнішньої агресії – не порятунок. Порятунком стане усвідомлення кожним із громадян власної причетності до того, що відбувається на фронті. Усвідомлення того, що крім прав є обов’язки. І якщо ми не хочемо втратити України, то потрібно вчитися її захищати. Підписуючи контракт, ви тим самим даєте шанс на ротацію, на відпочинок. Не ухиляючись від строкової служби, ви тим самим забезпечуєте професійний захист українських кордонів у майбутньому. Адже вміння розбирати і збирати АК, кидати гранату, чистити зброю, володіти навичками рукопашного бою, бути підтягнутим і хоробрим ще нікому не завадили. У сучасних Збройних силах кожен з призовників та військовозобов’язаних знайде щось собі до душі. Адже родів військ багато, всі вони цікаві. Та, найголовніше, армія вчить людину бути чесною, справжньою, відважною. Армія вчить боронити власну державу. А боронячи державу, ми тим самим захищаємо свій дім, родину, друзів, батьків і дітей. Власне майбутнє, врешті-решт.
Як писав індійський національний герой Магатма Ганді: «Якщо бажаєш, щоб світ змінився, сам стань цією зміною». Тільки разом, пліч-о-пліч, ми зможемо зібрати докупи всі скалки і уламки розбитого глека, почистити їх і склеїти. Так, щоб на увесь світ засяяв різнокольоровий орнамент з відродженим з попелу ім’ям Україна!
Обов’язки громадян України згідно закону «Про військовий обов’язок і військову службу.
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН ПРИЗОВНОГО ВІКУ!
З 01 вересня 2019 року набрав чинності пункт 2 статті 3 Указу Президента України від 30 січня 2019 року № 22 \ 2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», щодо проведення чергового призову у жовтні-грудні 2019 року.
Ізюмський об’єднаний міський військовий комісаріат повідомляє, що відповідно вимог пункту 8 статті 15 Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу " після набрання чинності Указу Президента України щодо проведення чергового призову:
- призовники, яким надійшла повістка на прибуття до районної призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути у строк, зазначені в повістці;
- у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;
- призовники, якi змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облiк.
Діючим законодавством України встановлена відповідальність за неявку по повістці без поважних причин та ухилення від призову на строкову військову службу (стаття 210 Кодексу України Про адміністративні правопорушення, стаття 335 Кримінального кодексу України).
У разі неявки призовника до призовної дільниці без поважних причин у встановлений законодавством термін матеріали на нього передаються до правоохоронних органів для розшуку і примусової доставки на призовну дільницю, а також відповідно закону України від 16.03.2017 року № 1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних» відомості про ухилення громадянина від призову на строкову військову службу вносяться до єдиного Державного реєстру військовозобов’язаних і призовників.
ОСОБЛИВОСТІ ПРОХОДЖЕННЯ СТРОКОВОЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ
- військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до участі у операції Об’єднаних сил на сході України
- призов молодого поповнення для комплектування Збройних Сил України проводиться через навчальні центри для отримання ними дефіцитних військово-облікових спеціальностей
Військовослужбовці строкової служби мають наступні пільги:
- збереження за призваними працівниками місця роботи, посади та середньої заробітної плати, час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи;
- грошова допомога при призові в розмірі двох прожиткових мінімумів (4000 гривень);
- повне державне утримання ( забезпечення щоденним триразовим харчуванням та військовою формою одягу);
- відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад;
- вихідна грошова допомога при звільнення у розмірі 8-ми посадових окладів залежно від військового звання і посади.