«Що все-таки краще, - офсетний або флексографічний друк?". Дати одну стовідсотково точну і вірну відповідь вкрай складно, так як багато що залежить від особливостей тиражу, часу на роботу і типу використовуваних матеріалів. Тому зараз ми розглянемо деякі особливості даних видів і спробуємо визначити, що і коли буде оптимальним варіантом.
Ключові особливості кожного з видів друку
Звернемо вашу увагу, що офсет поширений у всьому світі. І він дійсно має низку позитивних особливостей, що роблять його затребуваним навіть на тлі флексодруку. У тому числі якщо говорити про великі тиражі від 50 000 примірників. Якісний друк на папері на сайті - papirstok.com.
Якщо говорити чесно, то будь-які задачі, які здійснюються за допомогою флексографічного обладнання, можна реалізувати і з офсетом. Різниця буде лише у вартості і швидкості виробництва. Можна втілити складні дизайнерські ідеї, працювати з різними способами післядрукарської обробки і персоналізації. Але все ж великі тиражі ми вважаємо за краще друкувати саме на флексографічному обладнанні.
Крім того, особливість флексографічного обладнання в можливості друкувати зображення на досить великій площі. Флексографічні машини можна розділити на два основних види:
Вузькорулонні (ширина друку до 60 см);
Широкорулонні (від 60 см і більше)
Флексографія як вид надає можливість виконувати друк на великій швидкості з точним контролем змішування кольорів, перемотування і інших аспектів, що впливають на якість готового результату. Тобто, флексографію можна вважати оптимальним варіантом при друку великих тиражів. Якщо тираж маленький, вона менш вигідна, ніж офсет.
Флексографічне обладнання крім основного друку дозволяє створювати оригінальні ефекти на етикетках: ламінація, тиснення, металізація, вирубка, Висічка та багато іншого. Це можна вважати одним з основних переваг даного виду, так як у випадку з офсетним друком подібні ефекти досягаються тільки за умови використання додаткового обладнання. А значить, часу і сил для цього йде на порядок більше. Та й саме обладнання коштує грошей.
Про фарби
Зрозуміло, якість друку багато в чому залежить не тільки від використовуваного обладнання та професіоналізму виконавців, але і від якості фарб, їх властивостей. У флексографії використовуються рідкі барвисті матеріали, що за своєю консистенцією максимально схожі на воду. І ось тут офсетний друк різко програє, так як в ній використовується досить складна і в деякому роді примітивна для двадцять першого століття система розкатних валиків (до 20 штук), завдяки якій в офсеті можна отримати тонкий шар зображення.
Більш досконала технологія флексографічного друку не тільки прискорює процес, але і економить сам барвистий матеріал. Крім того, в даному випадку немає необхідності регіонально зонувати фарби по поверхні матеріалу. У підсумку обладнання для друку не тільки більш продуктивне, але і не таке дороге.
Економічна характеристика
В даний час звичайною печаткою етикетки вже нікого не здивуєш. Тому все більш затребуваними стають різні ефекти – тиснення фольгою, ламінація, вирубка тощо. Відразу ж скажемо, що далеко не на всіх матеріалах, що піддаються такій обробці офсетний друк взагалі можлива. Але ми порівняємо саме те, що можна віддрукувати обома способами.
За приклад візьмемо кількість відбитків максимального розміру на годину на офсетному і флексографічному обладнанні. Офсетний друк дозволяє отримати близько 13 000 відбитків, в той час як флексографія близько 21 000. Для обслуговування обладнання при цьому в офсеті потрібно 3-4 людини, а у флексографії – 1-2. Але найголовніше – це різниця в ціні. Офсетна машина коштує близько 800 000 доларів, в той час як флексографічна – менше 400 000. Тобто, фактично це дозволяє виробникам поліграфічної продукції ставити куди меншу націнку на свої послуги.
Офсетні машини крім іншого мають менш високу тиражестійкість. Продуктивність – це окреме питання. Незалежно від того, яка площа запечатується, офсетний друк буде виконуватися з єдиної швидкістю, у той час як тираж при флексографічного друку з невеликими розмірами буде відбуватися в рази швидше. Купівля флексографічної машини для сучасної друкарні куди більш виправдана, ніж офсетною. Для рядового замовника це теж велика перевага, так як є можливість істотно заощадити на друці, але в той же час отримати більше можливостей для персоналізації власної етикетки, чого не дозволяє зробити офсет.
Області застосування і чому флексографія ще не витіснила офсет
Незважаючи на те, що флексографія має ряд значних переваг, на даний момент вона не здатна повністю витіснити офсет. А все тому, що існують області друку, при яких жодна машина не зможе замінити офсетний. У той же час флексографія найбільш широко сьогодні застосовується в запечатування упаковок, з чим у офсету є певні труднощі.
За великим рахунком більшість того, що можна віддрукувати флексографічним методом, реально зробити і на офсетній машині. Питання тільки в швидкості і вартості. Якщо у вас є власна офсетна машина на підприємстві, а тиражі ви друкуєте невеликі, сенсу міняти точно немає. Але якщо ви шукаєте друкарню, де вам запропонують якісний та оперативний друк на різних матеріалах, з різними ефектами і за доступною вартості за тираж, звертайте свою увагу саме на друкарні з флексографічним обладнанням.