Мало хто знає, що в багатьох сферах промисловості застосовується таке з'єднання, як поліетиленовий віск. Можливо, деяких дивує навіть сама його назва. Однак речовина існує і є синтетичною, а спосіб її отримання — метод Фішера-Тропша за участю синтезу газу.
Загальний опис речовини
Основне застосування поліетиленового воску — добавка, яка служить для збільшення каркасності свічок. Крім цього, він застосовується для поліпшення якостей модельних складів, які можуть бути використані під час кольорового лиття і при виготовленні фігур з воску. За посиланням - https://himfarminvest.com.ua/polietilenovy-vosk можна знайти якісний поліетиленовий віск.
Є кілька найбільш поширених матеріалів, які належать до даної групи. До них відносяться парафін, сплав АФ-1, віск ЗВ-1, паралайт 17, віск 3зВ-1, паразон 11, своз-60.
Є віск, який отримують шляхом переробки чистого етилену. Його особливість полягає в тому, що він не має ніяких функціональних груп, а застосовується лише в якості зовнішньої мастила.
Існує окислений поліетиленовий віск, який відрізняється тим, що містить різну кількість кислотних груп. Через цей фактор досить просто досягти емульгації. Що стосується його властивостей, то він володіє всіма якостями як зовнішньої, так і внутрішньої мастила.
Основні властивості
Фізичні і хімічні показники поліетиленового воску можуть відрізнятися в залежності від того, до якого типу він належить. Найчастіше дана речовина представлено у вигляді пластівців, гранул або ж порошку. У такому вигляді його насипна щільність становить 0,9 г/см3, температура плавлення досягає 107 градусів за Цельсієм, а в'язкість розплаву становить 350±50.
Перевага поліетиленового воску полягає в тому, що він проявляє відмінні змащувальні якості при екструзії. Шляхом використання синтетичного методу можна отримати як окислене, так і неокислене з'єднання.
Якщо говорити про структуру, то віск зазвичай має жовтий або білий відтінок, а виготовляється у вигляді дрібнодисперсних пластівців з рядом постійних характеристик. Для його отримання вдаються до способу полімеризації поліетилену.
Параметри типів воску
Окислену синтетичну речовину розрізняють за кількома ознак. Її колір практично білий, температура плавлення 99-108, а застигання 94-100 градусів за Цельсієм. При цьому в холодному стані його твердість знаходиться в межах 350-400 бар, а щільність дорівнює 0,96 г/см3.
Неокислена синтетична група даної речовини має білий колір. Його температура плавлення трохи вище і становить 101-109 градусів за Цельсієм, а ось показник застигання залишається колишнім. У холодному вигляді неокислений віск також характеризується меншою твердістю, всього 150-300 бар. Щільність знизилася, але не набагато, і становить 0,93 г/см3.
Застосування окисленого і неокисленого ПВ в промисловості
Що стосується використання неокисленого синтетичної речовини, то він відмінно підходить для наступних цілей:
- застосовується в електронних пристосуваннях;
- добре зарекомендував себе в паперовій ізоляції, а також при використанні з поліруючими речовинами;
- входить в суміші ТЕХНІЧНИХ кремів, що застосовуються в побуті;
- служить відмінним компонентом при виготовлення модельних воскових складів;
- виробництво поліграфічних фарб, а також пігментуючих суперконцентратів не обходиться без застосування неокисленого поліетиленового воску ПВ.
Це далеко не повний список напрямків, в яких успішно використовується неокислений склад синтетичної речовини.
Якщо говорити про сферу застосування окисленої сировини, то вона значно менше.
- користується попитом в харчовій індустрії з-за своїх властивостей глазурують;
- часто застосовується як каталізатор, коли необхідна пластикація композитів і ПВХ;
- може бути використаний в якості покриття, яке буде володіти хорошими водовідштовхувальними властивостями;
- активно використовується як мастило зовнішнього типу;
- останній вектор застосування — виготовлення виробів на основі поліхлорвінілу.
Варто відзначити, що дана речовина є полімером, який найбільш широко поширений як в побуті, так і в промисловості. Основна проблема даного матеріалу полягає в його переробки, так як він дуже погано піддається дії розкладання. Для того щоб піддати сировину вторинного технологічному процесу і підготувати для застосування в побуті, необхідно проводити попередні роботи. Для цього використовується або механічний, або фізико-хімічний метод.
Обробка
Так як даний матеріал є синтетичним, то він потребує попереднього очищення. На сьогоднішній день вона проводиться за допомогою сепарації. Що стосується фізико-хімічного методу підготовки до переробки, то він досить складний в плані реалізації. Але якщо його все ж проводити, ТО в результаті можна буде отримувати дуже якісну сировину вторинного типу. Тепер ви знаєте, що являє собою синтетичний матеріал з воску.