Вибір хорошого провайдера хостингових послуг є не таким вже й простим завданням. Саме тому питанням, як вибрати хостинг для сайту, задаються на сьогоднішній день практично всі досвідчені веб-майстри і новачки, незалежно від їх знань у даній сфері.
Проблема вибору визначається в першу чергу технічними складнощами самої послуги і величезною кількістю різних особливостей, які впливають на якість хостингу. До таких особливостей відносяться як види хостингових послуг, так і підтримка всіляких сучасних технологій та систем управління контентом.
Можна скористатися якісним хостінгом за посиланням - fozzy.com.
В реальності ж, якщо Ви задалися питанням, як правильно вибрати хостинг, то необхідно визначитися для себе з наступними аспектами:
- різновид хостингових послуг;
- ціновий діапазон;
- провайдер хостингу;
- тарифний план.
ВИБИРАЄМО ТИП ХОСТИНГУ
На сьогоднішній день на ринку існує кілька типів хостингових послуг, кожен з яких відрізняється своїми позитивними і негативними сторонами:
Віртуальний. Сама бюджетна і поширена різновид надання послуг. Таку назву цей тип хостингу отримав завдяки спеціальним засобів віртуалізації, за допомогою яких на одному фізичному комп'ютері успішно сусідять велика кількість сайтів, які, крім сервера, використовують ще і загальне ПО. Віртуальна різновид хостингових послуг є найбільш простою у використанні, завдяки тому, що, на відміну від інших типів хостингу, клієнту немає необхідності що-небудь змінити. Основним недоліком даного виду є відсутність гарантованого обсягу обчислювальних ресурсів сервера, проте у разі не вимогливого проекту і хорошого провайдера, це не повинно стати проблемою. Для переважної більшості сайтів-візиток, блогів і навіть невеликих інтернет-магазинів рівня даних можливостей повинно вистачати.
VDS / VPS сервер. Даний тип хостингових послуг є проміжним між віртуальним і фізичним хостингом, а клієнт такого сервісу фактично орендує частину обчислювальної потужності реального сервера. Кожен окремо взятий VDS/VPS сервер має своє програмне забезпечення та налаштування, при цьому клієнту надається доступ рівня root до операційної системи і файлів конфігурації. Завдяки цьому на VDS/VPS сервер можна створювати скільки завгодно веб-ресурсів, а також встановлювати будь-яке програмне забезпечення і скрипти. На відміну від звичайних віртуальних послуг, у разі VDS/VPS частка обчислювальних ресурсів чітко визначається тарифним планом.
Виділений сервер. Дана послуга включає в себе оренду фізичного сервера у провайдера цілком виключно під потреби власного веб-ресурсу. Цей варіант є найбільш витратним, але з обчислювальними потужностями сучасного виділеного сервера не зрівняється жоден інший варіант. Орендувати власний сервер рекомендується у разі високонавантажених і вимогливих проектів, які кожен день відвідує величезна кількість користувачів.
ПЛАТНИЙ АБО БЕЗКОШТОВНИЙ ВАРІАНТ
Задаючись питанням, як вибрати хостинг для сайту, велике число користувачів-новачків звертають свою увагу на безкоштовні хостингові послуги. Однак не слід забувати, що безкоштовний хостинг характеризується цілим набором критичних недоліків, за які його можна рекомендувати лише невеликому числу користувачів для максимально вузького кола завдань.
До недоліків безкоштовного варіанту можна віднести:
- домен третього рівня;
- небезпека втрати сайту з незалежних від Вас причин;
- відсутність підтримки PHP, ASP, MySQL та інших технологій;
- неможливість роботи з повноцінними CMS;
- велика кількість реклами;
- складності просування і так далі.
Безкоштовний хостинг можна використовувати лише в тому випадку, якщо Ви хочете спробувати створити свій перший блог, або за допомогою безкоштовного сайту рекламувати основний, розміщений у провайдера платних послуг. Якщо ж Ваш випадок не відноситься до вищенаведених, то рекомендується вибрати все-таки повноцінний платний хостинг, тим більше ціни на нього сьогодні знаходяться на цілком прийнятному рівні.
ВИБІР ПРОВАЙДЕРА
Сьогодні вибирати хорошого хостинг-провайдера необхідно, спираючись на наступні критерії:
- стабільність надаваних послуг;
- швидкість функціонування хостингу;
- якісна технічна підтримка, куди можна віднести рівень оперативності, клієнтоорієнтованості та професіоналізму;
- співвідношення вартість/якість.
Крім того, можна почитати відгуки про провайдерів на форумах і визначити, яка з компаній залишає у користувачів найбільш сприятливе враження. Якщо за всіма цими параметрами фірма, яка надає хостингові послуги, Вас влаштовує, то можна сміливо замовляти хостинг саме у неї.