Третій вік людини – це природний період життя, який настає неминуче і не повинен сприйматися як недолік. На цьому етапі людина є емоційно наповненим, випромінює терпіння і мудрість. Для нього важливо зберегти якість життя і здатність займатися цікавою справою, спілкуватися з однолітками, родичами і давніми знайомими, щоб максимально продовжити період фізичного і морального довголіття.
У яких випадках для людей старшого віку потрібні особливі умови життя
Переїзд в будинок престарілих – це усвідомлене рішення всієї родини і вибір самої літньої людини. Причини можуть бути самими різними. У зв'язку з цим багатьох цікавить питання: зі скількох років беруть в будинок престарілих? Вікові межі є тільки на проживання в державних установах, в приватних-строгих обмежень за віком немає. Тому сказати точно, в якому віці приймають в будинок престарілих, може бути складно. Необхідно розглядати індивідуально кожну ситуацію. За якісною допомогою по влаштуванню літньої людини можна звернутися сюди.
У будь-якому випадку за кожною історією стоїть загальна причина: літні люди часто потребують кваліфікованого догляду. Своїми силами домочадці рідко можуть його забезпечити, тому потрібна допомога професіоналів. До того ж багато фізичних і психічних захворювань роблять людину старшого віку залежним від оточуючих. У сучасних спеціалізованих установах ця залежність не обтяжує, тому що літні люди отримують догляд, який дає їм можливість зберегти високу якість життя і позитивний настрій. Необхідні послуги можна отримати як в державних, так і в приватних закладах. Розглянемо, які умови пропонують будинки престарілих і приватні пансіонати.
Умови в державних установах
Якщо людина похилого віку не може проживати окремо, потребує допомоги професіоналів і не має родичів, які могли б організувати якісний догляд, можливе оформлення в державний будинок престарілих. В цьому випадку враховується вік. Чоловікові повинно виповнитися не менше 60 років, а жінці-не менше 55. Для прийому в державний будинок престарілих необхідно підготувати певний перелік документів, який може змінюватися в залежності від установи та можливості внесення поправок в чинні правила, а також виконати інші умови.
Основними перевагами державних будинків престарілих є:
скорочення матеріальних витрат, тому що люди похилого віку проживають за рахунок держави. При цьому з них утримується частина пенсії;
отримання медичних послуг, необхідного обсягу кваліфікованої допомоги;
велика кількість проживаючих, що дозволяє проводити час з ровесниками.
Недоліки у будинків престарілих – зворотна сторона їх достоїнств. Перш за все це нестача фінансових коштів, яка відбивається на зарплаті співробітників таких установ і якості роботи в умовах сильної зайнятості. Обмеження фінансування – актуальна проблема для більшості регіонів. На жаль, вона відбивається не тільки на якості обслуговування, але і в цілому на умовах проживання. Державні будинки пристарілих переповнені, тому в них літні люди отримують менше уваги персоналу і можуть відчувати дискомфорт від цього.
Умови в приватних установах
А з якого віку беруть в будинок престарілих, що працює на комерційній основі? У приватних організаціях обмеження за віком формально відсутні.
Переваги проживання:
збереження високої якості життя;
комплексні медичні послуги (виявляються не у всіх пансіонатах);
можливість взяти під контроль хронічні фізичні та психічні захворювання;
цікаве дозвілля.
У приватних пансіонатах підтримується високий рівень життя постояльців, кожен з них отримує саме стільки уваги, скільки потрібно.