Геморой — одне з найбільш «популярних» захворювань людства. Згадаймо рядки О. С. Пушкіна з "Євгена Онєгіна": "хворих тісниться блідий рій: хто жертва честі бойової, хто почечуючи, хто Кіприди»". Практично кожна людина хоч раз у житті стикається з цією хворобою, і виникає проблема: як лікувати, чим лікувати і як швидше стати здоровою і активною людиною, повним життєвих сил. Тим більше що сучасний ритм життя не дозволяє надовго «виходити з ладу». Таблетки допомагають на короткий час, операція - процес малоприємний, і його відкладають до останнього, намагаючись уникнути тривалого і неприємного відновного післяопераційного періоду.
Дійсно, раніше єдиним дієвим методом лікування геморою було хірургічне втручання. Тепер з появою радикальних безопераційних методик ситуація докорінно змінилася. Це якраз ті методики, які використовуються частіше і найкраще, якщо звичайно хвороба не знаходиться в стадії, коли можлива лише операція. Дієви методи лікування геморою на сайті relief.ua.
Ці методики відрізняє:
- Висока ефективність, порівнянна з результатами хірургічного видалення гемороїдальних вузлів
- Мінімальний ризик ускладнень
Лікування проводиться амбулаторно. Звичний ритм життя пацієнта не змінюється. Після маніпуляції не потрібно лікарняний лист і зберігається працездатність.
Процедури більш комфортні, ніж операція, немає важкого і тривалого відновного періоду
Пацієнт швидко і безболісно позбавляється від геморою і повертається до нормального життя в максимально короткі терміни з добрими найближчими і віддаленими результатами.
На сьогоднішній момент існує кілька найбільш поширених і ефективних безопераційних методик лікування геморою – інфрачервона фотокоагуляція, склеротерапія і перев'язка (легування) гемороїдальних вузлів латексними кільцями. Зупинимося на кожному з них.
Інфрачервона фотокоагуляція
Стала застосовуватися з 1989 року. За допомогою апарату - фотокоагулятора через світловод відбувається теплове припікання судин гемороїдального вузла. Наслідком цього є зменшення кровотоку, скорочення вузла в розмірах і його фіксація до стінки кишки. Генерується апаратом випромінювання абсолютно безпечно, по спектру і інтенсивності відповідає звичайній лампі розжарювання. Під час процедури пацієнт відчуває відчуття тепла в області маніпуляції. Показанням є лише невеликі кровоточать гемороїдальні вузли на ранніх стадіях геморою. Склеротерапія. Застосовується з початку минулого століття. Суть процедури полягає у введенні в просвіт гемороїдального вузла за допомогою шприца спеціального препарату – склерозанта, який викликає заміщення судинних порожнин сполучною тканиною – як би «пломбує» гемороїдальний вузол, припиняючи з нього кров. Тим самим, зникають кровотечі, що випадали до цього вузли зменшуються і підтягуються в анальний канал. Процедура повністю безболісна.
Легування гемороїдальних вузлів
Використовується з 1963 року. На підставу гемороїдального вузла за допомогою спеціального пристрою накладається еластичне гумове кільце, що порушує його кровопостачання. В результаті гемороїдальний вузол через 7-10 діб самостійно відторгається. Метод дещо болючий, ніж попередні. Показанням для цього методу є великі випадають внутрішні гемороїдальні вузли в пізніх стадіях геморою.
Інші методи (кріотерапія, перев'язка живлять артерій під контролем ультразвуку, електрокоагуляція) використовуються мало в силу своєї низької ефективності, невивченості віддалених результатів, або чреваті ускладненнями.
Хірургічне лікування
У запущених випадках – коли вузли все частіше випадають і практично не вправляються – пацієнт потрапляє вже на операційний стіл. Хірургічне видалення гемороїдальних вузлів позбавляє від геморою назавжди. Правда, приходити в себе після операції потрібно досить довго – близько 1,5-2 місяців. І це досить болісно.
Принципово новий підхід операції при геморої був розроблений італійцем Антоніо Лонго в 1993 році і отримав його ім'я. Під час операції самі гемороїдальні вузли не січуться, видаляється лише невелику ділянку слизової прямої кишки вище них. В результаті гемороїдальні вузли як би підтягуються догори в пряму кишку, менше випадають і різко зменшуються в об'ємі за рахунок зменшення припливу крові, що призводить до їх запустеванию і заростання сполучною тканиною. На сьогодні це найкращий і оптимальний спосіб хірургічного лікування геморою. Зазвичай операція за методом Лонго триває 15-25 хвилин, в той час як класичне видалення гемороїдальних вузлів не менше 40 хвилин. Через 3-4 дні після операції можна вже вирушати на роботу, а через тиждень займатися спортом. Серед недоліків методу можна відзначити недостатню вивченість віддалених результатів. Крім того, нехай нетривала, але госпіталізація в стаціонар все ж необхідна.
Отже, підведемо підсумки. Потрібно пам'ятати: відсутність яскраво виражених больових відчуттів ще не означає, що хвороби немає. Тому необхідно обов'язково проходити періодичні профілактичні огляди. Якщо проблема все ж існує, то необхідно точно поставити діагноз, природно не самостійно. І, головне – чим раніше розпочато лікування, тим менш болісно і обтяжливо воно буде. Адже будь-яку хворобу простіше і краще запобігти або «захопити» на ранній стадії, ніж доводити себе до критичного стану, коли від хвороби може позбавити тільки малоприємна операція.
Який шлях вибрати, і якому методу лікування геморою в результаті віддати перевагу - операції або малотравматичного лікування – вирішувати хворому.