Усього в Україні 199 мажоритарних округів. І хто здобуде там перемогу — головна інтрига виборів
Кілька тижнів тому партії вже представили свої списки кандидатів у депутати, а ось кандидатів для мажоритарних округів показали лише після рішення Конституційного Суду, який визнав президентський указ про розпуск Ради законним. У сьогоднішньому випуску поговоримо про те, хто ж саме йде на парламентські вибори по мажоритарці.
В Україні досі діє змішана виборча система. Половина Ради обирається за партійними списками, а половина — по мажоритарних округах. Усього в Україні таких округів 199.
Хто потрапить до парламенту за партійними списками, можна спрогнозувати вже зараз. Соціологічні служби щотижня публікують нові рейтинги, і останнім часом вони показують, що найбільше шансів увійти до Ради мають 5 партій: «Слуга народу», Опозиційна платформа «За життя», «Голос», «Європейська солідарність» і «Батьківщина».
Кожен округ — це окрема історія, де має значення усе
Та спрогнозувати, хто переможе на мажоритарних округах — а це ще 199 депутатів — завдання куди складніше. Так як кожен округ — це окрема історія, де має значення усе. Чи йдуть на вибори впізнавані обличчя, чи балотуються місцеві господарі, яких добре знають у конкретному районі, чи підкуповують виборців продуктовими наборами та різноманітними подарунками, чи активна кампанія. Спрацьовує безліч факторів. Тому головна інтрига на парламентських виборах — мажоритарка.
Хто ж там балотується? За даними ЦВК, понад 3 тисячі кандидатів.
Почнемо з добре знайомих облич. Депутатів нинішнього скликання Ради з міжфракційного об'єднання єврооптимістів.
Наприклад, народний депутат Мустафа Найєм вирішив не балотуватися у парламент наступного скликання. Заявив, що його більше цікавить виконавча влада. А от його колеги з міжфракційного об'єднання Світлана Заліщук і Сергій Лещенко йдуть по мажоритарці. Заліщук вирішила спробувати свої сили в окрузі на Черкащині. Лещенко ж працює на окрузі у Києві - з виборцями Подолу і Виноградаря.
Частина єврооптимістів йдуть також по мажоритарних округах від партії «Голос» — це депутати Вікторія Войцицька, Леонід Ємець, Вікторія Пташник і Павло Різаненко.
Партія «Народний фронт», яка через низький рейтинг відмовилась від походу на вибори за партійними списками, вирішила дати волю деяким своїм нардепам, відправивши їх на мажоритарку. Голова фракції Максим Бурбак буде балотуватися у Чернівецькій області. Він працює на цьому окрузі всі 5 років перебування у парламенті.
Ще один «фронтовик», Микола Княжицький, іде на мажоритарку від іншої партії - «Європейської солідарності» Петра Порошенка.
Друг екс-президента Ігор Кононенко бере участь у виборах як самовисуванець у 94-му виборчому окрузі на Київщині. Цей округ — один із найцікавіших. Адже проти Кононенка там виступає інший кандидат — Олександр Дубинський, телеведучий каналу 1+1 Ігоря Коломойського. На цьому окрузі вже відбувається запеклий бій із реєструванням технічних кандидатів та за використання інших виборчих технологій.
Соратник Кононенка, народний депутат Олександр Грановський, вже рік як працює з виборцями у Харкові. Проти нього партія «Слуга народу» виставила відеоблогера і тут теж буде інтрига.
На Луганщині на одному з мажоритарних округів висувається рідний брат Віктора Медведчука, він же бізнес-партнер. Сергій Медведчук також у партії Опозиційна платформа «За життя». А у Слов’янську на вибори йде чоловік Наталії Королевської - Юрій Солод, теж від тієї ж партії.
У Дніпрі від «Слуги народу» балотується блогер і гість телеканалів з орбіти Медведчука Максим Бужанський. Це людина, яка відкрито виступає проти Майдану і не приховує, що був виборцем Януковича. Попри бурхливу реакцію соцмереж на його висування, «Слуга народу» не відмовилась від цього кандидата.
Як бачимо, навіть на мажоритарних округах ми побачимо багато відомих прізвищ і діючих народних депутатів. Не обійшлося і без екзотичних варіантів. Ось в Одесі знову балотується Дарт Вейдер. І це не кіноперсонаж із Зоряних війн, а реальна людина, яка ховається за цим прізвищем.
Та є багато людей, чиї прізвища виборцям маловідомі. Це може бути і родич якогось бізнесмена, забудовника, політика, підставна особа для відстоювання чиїхось інтересів. А може бути і хтось цілком порядний, хто вирішив поборотися за місце у Раді. Тому раджу якнайшвидше почати цікавитися кандидатами вашого мажоритарного округу, а не відтягувати цей момент до дня голосування, 21 липня. Це 199 місць у Раді й це важливо. джерело nv.ua