Флуоресцентна фарба відноситься до того типу ЛФМ, що можуте світитися в темряві за рахунок наявності особливих добавок. Такий засіб можна застосовувати вдома і в офісі, якщо хочеться надати інтер'єру оригінальність. Існують різні типи фарб, деякі підходять навіть для тіла і волосся людини.
Принцип роботи матеріалу
флуоресцентні фарби відносяться до тих фарб що світяться. Це декоративний лакофарбовий матеріал, який особливим чином реагує на світло. Під впливом світлового потоку розпис, виконаний такою фарбою, буде виглядати набагато яскравіше, хоча вироби, покриті таким складом, залишаться гарними при будь-якому освітленні. Інтенсивність «соковитості» кольору в темряві більше приблизно на 50 %. Різноманітність відтінків ЛФМ досить велика. Є звичайні білі фарби і кольорові — блакитного, рожевого, чорного, коричневого, синього, жовтого і багатьох інших тонів. Засоби бувають видимими і невидимими (безбарвними). Видимі ЛФМ легко розрізнити при будь-якому освітленні, але при попаданні променів сонця малюнок дає більш сильне світіння. Гарна люмінесцентна фарба на сайті компанії Нокстон.
Склад фарби представлений такими компонентами:
- барвники або пігменти (флуорофори);
- полімерна смола — акрил або поліуретан;
- наповнювачі;
- Сполучні добавки.
Флуорофор надає матеріалу унікальні властивості. Речовину роблять з родаміну, амінонафталіміду, ціаніну і деяких мінералів. Більшість елементів коштують дорого, що обумовлює досить високу ціну флуоресцентного ЛФМ.
Переваги перекривають недоліки:
- застосовувати засіб можна на вулиці або малювати всередині приміщення — склад універсальний;
- використовувати матеріал легко — для роботи достатньо купити кисть або валик, сохне склад дуже швидко;
- крім декоративних властивостей, ЛФМ має здатність захищати підставу від ушкодження, дії вологи;
- витрата матеріалу невелика, за рахунок чого фарба досить економічна; шар протягом довгого часу не вигорає, не тьмяніє, залишається красивою;
- матеріал екологічний — після сушіння не завдає шкоди природі та людині.
Застосування флуоресцентних ЛФМ
матеріал підходить для різних основ і поверхонь-з дерева, бетону, каменю, металу, пластику. Фарбою можна намалювати картину на папері, картоні, полотні. За допомогою неонових ЛФМ виконують тюнінг машин, фарбують диски авто, дорожні знаки, наносять розмітку на дорогу для безпечного руху автомобілів. Фарбу застосовують для стін, обробки підлог в кафе, ресторанах, торгових центрах, нічних клубах і навіть в квартирах і будинках.
Спектр застосування матеріалу:
- театральні костюми, грим; меблі — столи, стільці, шафи; різні сувеніри і предмети інтер'єру;
- одяг, взуття — логотипи, різні елементи;
- скло, кераміка, плитка, вітражі;
- кам'яні і бетонні доріжки;
- рами для вікон, елементи альтанок; велосипеди;
- малювання на тілі та обличчі;
- прикраса з живих та штучних квітів;
- маркування різних позначень.
За допомогою флуоресцентного ЛФМ можна легко декорувати будь-який предмет своїми руками, зробити саморобку або подарунок, розфарбувати стіну, фасад будинку. Деякі фарби широко застосовуються для боді-арту — малювання по тілу.
Характеристика матеріалу
деякі флуоресцентні чорнила називають ультрафіолетовими-через здатність ставати яскравими в темряві. Якісні ЛФМ безпечні для здоров'я, але важливо оцінити їх точний склад перед покупкою. Більш дешеві засоби містять багато фосфору, за рахунок чого світяться, але токсичні. Купувати подібні матеріали не варто. Більшість флуоресцентних емалей містять УФ-фільтри (модифікатори), які захищають їх від вигорання. Якщо таких речовин немає, при зовнішньому використанні шар фарби скоро зблякне, адже Початкова світлостійкість матеріалу низька. Ще один варіант щоб підвищити стійкість до ультрафіолету — нанести зверху на шар фарби прозорий лак з потрібними властивостями. Зернятка пігменту в складі засобів завжди досить великі, тому покриття буде зернистим. Вирішити проблему, забезпечивши потрібну щільність шару, можна шляхом нанесення в 2 шари. Майже всі флуоресцентні ЛФМ не переносять нагрівання вище +150...+200 градусів, тому для термічно нестабільних поверхонь їх застосовувати не можна.