Портативні гаджети увірвалися в наше життя і вже давно перетворилися з модного аксесуара в надійного і вірного помічника. На сьогоднішній день Розумні годинник або фітнес-браслет стали практично обов'язковим аксесуаром кожної поважаючої себе людини, що піклується про своє здоров'я і цінує свій час. Зараз такі пристрої представлені просто у величезному асортименті, в самих різних цінових категоріях, з різним функціоналом, характеристиками і від різних виробників. Чим вони відрізняються, і на чому краще зупинити вибір?
Спробуємо розібратися. Умовно розділити носяться пристрої можна на дві великі категорії: смарт-годинник і фітнес-браслети. Кожну з цих категорій можна розділити ще на кілька.
Види фітнес-браслетів
Фітнес-браслети можна розділити на дві категорії: Трекери активності. Смарт - браслети. Трекери у свою чергу можна розділити на кілька категорій, так як зазвичай це гаджети з вузькою спеціалізацією, орієнтовані на моніторинг певного показника активності або виду спорту (наприклад, пульсометры, монітори сну, трекери для плавання або бігу). Трекери не обов'язково виглядають як браслет або годинник. Вони можуть бути у вигляді кліпси, затиску, килимка під матрац (Withings Sleep), і навіть у вигляді наклейки на лоб (Beddr SleepTuner). Смарт-браслети або фітнес-трекери – це вже більш універсальні і вдосконалені гаджети. Крім функцій для спорту та фітнесу вони також наділені деякими можливостями розумних годин. Наприклад, повідомлення про дзвінки та повідомлення, нагадування активності, будильник, таймер, секундомір і т. д. Зазвичай фітнес-браслети оснащуються невеликим екраном. До найвідоміших виробників трекерів і фітнес-браслетів можна віднести наступні компанії: Fitbit. Garmin. Polar. Samsung. Huawei. Xiaomi. Якісний смарт годинник купити в Україні можна на сайті - black-watch.com.ua.
Види розумних годинників
Смарт-годинникі, або як їх ще називають фітнес- годинники або розумні годинники володіють більш широким функціоналом. Вони одночасно можуть виконувати завдання фітнес-трекера, комутатора і пульта управління деякими функціями смартфона. Деякі моделі розумних годинників і зовсім можуть замінити смартфон, виконуючи всі його функції. Розділити їх можна на п'ять основних видів:
Розумні годинники-телефони (в таких годинах є слот для СІМ-карти, який дозволяє використовувати годинник незалежно від смартфона).
- Універсальні.
- Спортивні (мають характеристики і датчики для моніторингу спорту).
- Дитячі смарт-годинники (допомагають контролювати місце розташування дитини і мотивувати до активності).
- Гібрид. Зазвичай гібридні смарт-годинники поєднують дизайн класичних аналогових годин з різними розумними і фітнес-функціями.
Найпопулярнішими виробниками розумних годинників є: Apple. Fitbit. Garmin. Samsung. Huawei. LG. Fossil. Huami. Перш ніж розбиратися, чим відрізняються розумні годинник і фітнес-браслети, розглянемо що між ними спільного.
Що спільного між смарт-годинником і фітнес-браслетом?
Підрахунок кроків, відстані і витрачених калорій
практично всі сучасні носяться пристрої оснащені акселерометром. Цей датчик дозволяє порахувати пройдені кроки, приблизну відстань і кількість спалених калорій. Точність даних багато в чому залежить від виробника і програмного забезпечення.
Вимірювання пульсу та рівня кисню в крові
Якщо раніше вимірювати пульс могли тільки спеціальні пристрої, то зараз таку функцію отримали практично всі фітнес-трекери і розумні годинники, представлені на ринку. У медичних цілях використовувати отримані дані не варто, але в ознайомлювальних цілях цілком. Деякі моделі також підтримують визначення рівня кисню в крові і можуть попереджати користувача про перевищення встановленої межі частоти серцевих скорочень. Повідомлення про дзвінки і повідомлення при сполученні зі смартфоном обидва типи пристрою можуть повідомити власника про вхідний дзвінок або повідомленні, як СМС, так і з різних соціальних мереж. Основна різниця в тому, що через невеликий екран браслет може повідомляти за допомогою вібрації і значком повідомлення або невеликим уривком повідомлення. Більший за розміром екран годинника дозволяє відображати все повідомлення. Також годинник дозволяє приймати або відхиляти дзвінки, а також відповідати на повідомлення. Розумні годинники зі слотом для SIM-карти дозволяють дзвонити і відправляти повідомлення навіть без прив'язки до смартфону.
Моніторинг сну і будильник
Все той же акселерометр відповідає за функцію визначення якості сну. Практично всі пристрої вже "навчилися визначати час засинання і пробудження з поділом на фази сну. Деякі моделі підтримують функцію "розумний будильник", який будить власника вібрацією у швидкій фазі сну. Точність не залежить від типу гаджета, але спати з легким і компактним фітнес-браслетом значно комфортніше, ніж з масивними годинами. Але, це справа звички.
Моніторинг спортивних режимів
І браслет і розумні годинник надають можливість відстежувати основні параметри різних спортивних режимів. Кількість таких режимів багато в чому залежить від виробника, а не від конкретної моделі. Найпопулярніші види – це біг, ходьба, їзда на велосипеді, скакалка, футбол, баскетбол та плавання (якщо дозволяє рівень захисту від води). Точність не залежить від типу гаджета, але спати з легким і компактним фітнес-браслетом значно комфортніше, ніж з масивними годинами. Але, це справа звички.
Час автономної роботи
Великий екран, потужний процесор і власна операційна система справляють відчутний вплив на час автономної роботи пристрою, причому не в кращу сторону. В середньому всі розумні годинники можуть працювати без зарядки 1-3 дні, рідко 5-7 днів з використанням режиму енергозбереження. Смарт-браслети в основному мають автономність 4 – 7 днів, деякі моделі від 1 до 1,5 місяця. Так що в плані автономності браслети значно виграють.
Вага, габарити і ціна
Браслети коштують значно дешевше розумних годинників. Ціна на них коливається від 4 доларів (так, є і такі моделі) до 150-200$. Розумний годинник від провідних виробників може коштувати від сотні доларів до декількох тисяч. Так що краще, фітнес-браслет або розумні годинник? Дати однозначну відповідь на це питання не так просто. Все залежить від вимог до функцій, від призначення і вартості. Для контролю активності і здоров'я цілком підійде фітнес-браслет. Якщо ж ви хочете отримати додаток до смартфону, а то і зовсім його замінити в деяких випадках, тоді однозначно варто орієнтуватися на розумні годинники.
Так що краще, фітнес-браслет або розумний годинник?
Дати однозначну відповідь на це питання не так просто. Все залежить від вимог до функцій, від призначення і вартості. Для контролю активності і здоров'я цілком підійде фітнес-браслет. Якщо ж ви хочете отримати додаток до смартфону, а то і зовсім його замінити в деяких випадках, тоді однозначно варто орієнтуватися на розумний годинник.