Виробники різних девайсів намагаються все більше догодити користувачеві. Тепер блок живлення без проводу, є цілком реальним і навіть необхідним пристосуванням в повсякденному житті. Як вибрати power bank для телефону або планшета? Які характеристики має хороший зовнішній акумулятор, якого вистачить не на один і навіть не на два заряду?
Як вибрати power bank? Основні критерії
Так які ж характеристики повинен виконувати цей девайс, щоб задовольнити бажання користувача і заряджати пристрої швидко, а головне кілька разів? Дійсно, ринок просто забитий цим товаром. Майже кожен виробник електроніки може похвалитися великим асортиментом такої позиції, як повер банк.
як вибрати power bank?
Ось основні критерії, за якими потрібно вибирати портативний акумулятор. Можна купити повер банк оптом в ЛюксОпт.
Ємність акумулятора
Найважливіше при виборі — це ємність батареї. Всі виробники намагаються спонукати користувача купити товар саме у них. Тому в описі ставлять 5000 маг, 10000 мАч, 20000 маг…
Але не всі з них згадують про те, що весь заряд ну ніяк не зможе передатися гаджету. Як правило, тільки 50% -60% піде саме на підзарядку заряджається пристрою. Все інше це втрати:
- від самого акумулятора повербанка
- на передачу кабелю USB
- на передачу в сам пристрій
- плюс до всього, втрати на власне живлення мікросхем
Це все фізика, я в ній не сильний, але факт — є факт. В першу чергу при покупці звертаємо увагу на ємність. Від неї обчислюємо 60% і отримуємо точне число заряду без втрат, яке піде в сам пристрій.
Струм
Саме від сили струму залежить, скільки за часом бездротовий зарядний пристрій буде заряджати ваш гаджет. Зазвичай смартфонам для зарядки потрібен 1 ампер, а планшетам 2.
Вага і розмір
Чому це важливий критерій при виборі? Все просто, портативна зарядка повинна бути:
- компактний
- не надто важкаі мати зручний дизайн (чим тонше, тим краще)
Адже навіщо ви її купуєте? Щоб взяти з собою в похід, в поїздку, на пікнік, на дачу і так далі. Загалом, в те місце, де немає можливості зарядитися від розетки.
зовнішній акумулятор для смартфона можна носити скрізь і завжди з собою на випадок якщо телефон розрядиться
Звичайно ж, power bank повинен бути невеликих розмірів. Кому захочеться носити в своїй сумці камінь вагою в кілька сотень грам? Але тут дві сторони медалі. Чим менше девайс ви купуєте, тим меншу ємність він має.
Потрібно шукати золоту середину. Тим більше, виробники враховують такі параметри і роблять все можливе для поєднання високої продуктивності і компактності в одному пристрої.
Кількість USB-роз'ємів
Уявіть, що ви пішли в туристичний похід зі своїм другом. Ось ви присіли перекусити, відпочити, зайти в соц. мережі або поглянути відео-ролик... але ось невдача, як на зло батареї на ваших смартфонах розряджені. І тут ви згадуєте, що у вас тобто портативний акумулятор!
Ви з задоволеним виглядом дістаєте його з сумки і ставите свій гаджет на підзарядку. Ваш друг, звичайно ж відчуває себе обділеним. Ну і правильно, потрібно було подумати заздалегідь і прикупити собі такий девайс…
Звичайно ж, ви людина добра і так не поступите, а просто поділіться з одним другим usb-портом. Не дарма ж багато моделей їм оснащені. До речі, двома виробники не обмежуються. Часто можна зустріти і більше.
Вид батареї
Сам акумулятор в пристрої може бути:
- літій-іонним
- літій-полімерним
Знімна батарея
Деякі пристрої мають функцію знімних акумуляторів. Тобто батарей, які змінюються за потребою. Таким чином, ви купуєте собі сам корпус портативного пристрою, а акумулятор завжди можна замінити самому.
Плюс таких моделей в тому, що вони будуть служити набагато довше. З часом будь-який power bank зношується і заряд його ставати все менше. У випадку з таким варіантом девайса, ви завжди зможете замінити батарею на нову і, вуаля, у вас новеньке пристрій.
Але є і мінуси. Такий повербанк працює на малій силі струму, а це збільшує час заряду.
Наявність індикатора
Крім того, що на пристрої можна зустріти світловий індикатор. Який вказує скільки заряду ще залишилося. Також можна знайти девайс, в якому є дисплей.
Покупці відзначають, що бачити заряд у відсотках на дисплеї набагато зручніше, ніж лампочки індикатора. Але є і мінус. Екран теж споживає якусь частину енергії, яка могла б піти в гаджет.
Автоматичне вимкнення
Одна з важливих функцій power bank — це автоматичне відключення. Воно захищає від короткого замикання, а також від різких стрибків енергії, які можуть пошкодити заряджаються пристрою.
Крім того, така функція запобігає марна витрата енергії. Наприклад, ви можете ставити гаджети на зарядку на ніч і не турбуватися про те, що через деякий час треба буде прокинутися і вимкнути акумулятор.
Додаткові функції та аксесуари
Наприклад, для турпоходів можна придбати power bank з ліхтариком і грілкою для рук. Деякі моделі оснащені навіть підключенням до wi-fi і входом для флеш-накопичувача пам'яті. Коротше, що тільки не придумають і як тільки не прикрасять девайс виробники.
До свого зовнішнього акумулятора також можна підібрати адаптер для його зарядки і захисний чохол. В основному чохли силіконові, вони захистять пристрій від бруду, пилу і можливого попадання води. Адаптер допоможе в 2 рази швидше заряджати повербанк.