Коли чорнове будівництво завершено, і електрику вже заведено, починаються безпосередньо електромонтажні роботи в будинку. Це установка розподільного щитка з УЗО, монтаж проводки, електрообладнання.
Проведення цих робіт саме на етапі забудови дуже зручно, так як дозволяє вибрати найбільш зручний спосіб монтажу:
- По поверхні стін, які згодом будуть оштукатуриватися
- Усередині порожніх каркасів (для каркасних будинків і легких перегородок)
- Під чорновими підлогами
- По чорновій стелі
Це пов'язано з найменшими трудовитратами, матеріальними витратами, ніщо не заважає розвести проводку так, щоб забезпечити максимальний рівень комфорту і безпеки при експлуатації. Відмінним типом кабелю для прихованої проводки є - ВВГ, який можна придбати за посиланням - https://cabel-opt.com.ua/vvgpngd/.
Проводка та електромонтаж в приватних будинках
Один з найбільш поширених варіантів – в гофрованих ПВХ шлангах (гофра), які захищають сам провід від зовнішніх впливів і не дає йому залишитися блокованим всередині стін штукатурними сумішами.
Провід в гофрах на чорновій стіні.
Після проведення обробки залишиться тільки вирізати посадочні гнізда для установки підрозетників в потрібних місцях – штробити стіни не потрібно.
Інший варіант передбачає проведення електромонтажу вже по оштукатурених стінах. В цьому випадку під кожен провід доведеться штробити окремі пази.
Дроти в штробах.
Це більш трудомісткий метод, але при необхідності проведення прихованого електромонтажу на етапі забудови або капітального ремонту він застосовний.
Фіксація проводів в штробах здійснюється за допомогою монтажної перфорованої стрічки на дюбель-цвяхи. Іноді попереднє кріплення здійснюється на гіпс з кроком в 50-100 див. Він швидко тужавіє і надійно утримує провід до моменту проведення фінішної обробки.
Монтаж під підлогою і стелею
Якщо чорнові підлоги ще не облаштовані, то не менш зручним і практичним є метод розведення проводки по підлозі, як показано на фото нижче.
Електромонтаж по чорновій підлозі.
Виводи під розетки.
Цей метод особливо зручний при розведенні проводки під розетки. Згодом здійснюється заливка бетонного або облаштування каркасного статі, і вся проводка виявляється прихованою під ним.
Аналогічним чином дроту можна розвести під стелею, що буде більш зручно в приміщеннях, де планується використання великої кількості стельового освітлення та іншого обладнання.
Після монтажу каркаса і підшивки гіпсокартону (або підвісної/натяжної стелі) вся проводка виявляється під ним.
У чому полягають переваги прихованого електромонтажу?
Електромонтажні роботи в будинку, які проводяться прихованим способом, пов'язані в першу чергу з високою естетичністю результату. На поверхні стін після чистової обробки ніщо не заважає погляду – немає ніяких кабель-каналів, коробок. Крім того, проводка надійно захищена від будь-яких зовнішніх впливів, механічних пошкоджень, а це більш високий рівень безпеки. З заміною проводки теж не буде проблем, так як вона простягається в гофра, трубах або внутрішніх кабель-каналах, тому при необхідності можна витягнути дріт, замінивши іншим.