Нарешті настала весна, попереду свята, а разом з ними – і думки про відпочинок. Розкажемо як правильно подорожувати з дитиною, продумуючи все до дрібниць, але при цьому все ж не переборщуючи.
Як тільки в повітрі з'являється перша ароматна нотка весни, настрій тут же змінюється в кращу сторону, особливо якщо за вікном сонце, а попереду – свята. Відразу хочеться купувати нові речі, дивитися фільми про любов і подорожувати. Ті, хто особливо хочуть здригнутися після зимової сплячки, вибирають відпочинок навесні, коли на морських узбережжях ще немає виснажливої спеки, а навколо все розцвітає.
Так що якщо ви плануєте відпочинок в квітні, травні або навіть в найближчі свята, то саме час ще раз подумати про деталі.
Коли збираєшся кудись далеко з дитиною, то важливо продумати все до дрібниць. Я, наприклад, перш ніж остаточно визначитися з місцем відпочинку, розглядаю відразу кілька варіантів. І поки триває процес вибору складається відчуття, що вже побувала в різних містах. В результаті вибираю те, що найбільше підходить для дитини, зокрема відпочинок в Карпатах з дітьми за посиланням - http://www.sunnyresort.com.ua/detskij-klub/.
Серед моїх знайомих багато хто взагалі нічого не підшукують і кілька років поспіль їздять відпочивати в одне і те ж місце, мотивуючи це тим, що поки діти не виросли, їм дорослі прогулянки нецікаві. Головне для них – це морське повітря, чиста вода і дитячий майданчик. Коли моя дочка була зовсім маленькою, ми з чоловіком теж обережно підходили до вибору подорожі: кілька разів відпочивали там, де вже все знайоме, але при цьому постійно знаходили якісь нові цікаві місця.
Клімат
Вибрати комфортний клімат для сімейного відпочинку дуже важливо. Деякі взагалі не беруть це до уваги і їдуть, наприклад, взимку в тропіки. У підсумку любителів екзотики чекають несподівані пригоди у вигляді небезпечних комах, гострої їжі і незвичних погодних умов.
Мої знайомі якось полетіли з дитиною до океану. Вони хотіли влаштувати собі відпочинок, як на картинці, яка постійно маячила перед очима на екрані домашнього комп'ютера. У планах було купатися з ранку до пізнього вечора, пити коктейлі з кокосової шкаралупи і по черзі насолоджуватися спа-процедурами. А коли приїхали, зіткнулися з тим, що через припливи і відливи в океані, як в море, не скупаєшся. Потім їх трирічний син отруївся місцевої їжею, і виявилося, що поблизу, крім білого піску, океану, пальм і барної стійки, немає ніяких медичних установ. Тоді їм довелося викликати лікаря з найближчого міста і викладати пристойну суму грошей, адже страховкою вони заздалегідь не занепокоїлися.
Вибір житла
Перше, що необхідно зробити – визначитися з вибором житла і вирішити, як вам комфортніше вирушати в подорож: самостійно або звернутися в надійне туристичне агентство.
Нам, наприклад, більше підходить перший варіант. Кілька разів ми брали тур і вибирали хороші готелі з якісною та різноманітною їжею, де є дитяче меню. Але дитина відмовлялася їсти кашу без ягід, макарони з сиром та інші страви, які приготовлені не так, як вдома. Можливо, треба було вибирати апартаменти з кухнею. Це, звичайно, не позбавляє маму від щоденних турбот і рутини, але особисто мені спокійніше, коли дитина сита і задоволена.
Сучасні сервіси в Інтернеті дозволяють вибрати те житло, яке вас влаштовує. Хочете – квартиру з дитячою кімнатою і майданчиком у дворі, хочете – пентхаус з видом на море.
Я схиляюсь до вибору невеликої квартири, де є кімната для дитини з іграшками, телевізор, який показує мультики, і тераса або невеликий балкон, де ввечері можна посидіти вдвох з чоловіком, обговорити плани на наступний день і насолодитися співом цикад.
Переліт і переїзд з дітьми
Визначившись з тим, куди ви їдете, і вибравши житло на свій смак, пора приступити до купівлі квитків.
Одна моя подруга ніколи не літала на літаку, а коли в неї народилася дитина, страхи навіть короткого переїзду в іншу країну стали ще сильніше. До аерофобії додався страх автоподорожей. Єдине, що вона могла собі дозволити, це поїзд. Дитина, звичайно, втомилася, та й сусіди по купе попалися буркотливі. Щоразу, варто було хлопчикові заплакати, вони по черзі вимовляли: "а можна тихіше?"
Найкомфортніший і швидкий шлях-це, звичайно ж, літак. Якщо ви летите з дітьми, то квиток варто купувати дорожче, щоб відразу прямим рейсом і щоб була можливість повернути його з найменшими фінансовими втратами. Взагалі ризиковано брати безповоротні квитки або викуповувати тур без страховки від невиїзду, коли мова йде про поїздку з дітьми. Адже дитина може захворіти, а летіти на відпочинок з температурою під 40 все-таки небажано.
Перед перельотом дитині треба розповісти, що в літаку іноді закладає вуха, і це викликає невеликий дискомфорт. Щоб уникнути неприємних відчуттів, лікарі рекомендують брати з собою льодяники і судинозвужувальні краплі. Ще зайвим буде запастися якими-небудь новими іграшками або розфарбуванням, якими дитина захопиться і не буде турбуватися під час зльоту і посадки.
Я зазвичай купую іграшки заздалегідь в дитячому магазині, тому що в аеропорту вони будуть коштувати дорожче. Головне-вручити їх малюкові не раніше посадки в літак, щоб інтерес не пропав до моменту зльоту.
Що брати в поїздку
Це питання хвилює багатьох мам за кілька днів до відпустки, коли вже пора збирати валізи. І чого тільки не беруть з собою турботливі батьки!
Моя родичка, мама двох дітей, ніколи не подорожує без нічого. Вона бере з собою величезні упаковки з памперсами, дитяче харчування для молодшої дочки, п'ять літрів води для того, щоб розводити суміші, велосипед, самокат для старшого сина, одяг на всі випадки життя і навіть на той випадок, якщо раптом на морі піде сніг. Взуття теж не виняток: це і босоніжки, і кросівки, і гумові чоботи. Ліки Всі, які є в будинку, теж кладе у валізу. Як-то раз я запропонувала відвезти їх в аеропорт, і це було складне завдання, тому що всі їхні речі не помістилися в багажник, і довелося викликати таксі.
Не треба з собою везти півквартири, як це робить моя родичка. Подумайте про те, що в подорожі ви захочете купити якісь сувеніри, а, можливо, і щось смачненьке для родичів. Тільки уявіть, скільки буде коштувати ваш багаж! Краще на ці гроші взяти зайву екскурсію або звозити дитину в місцевий зоопарк.
У нас лише з іграшками проблема, тому що дочка хоче взяти з собою всіх улюблених ляльок, і з цього приводу у нас виникають суперечки. У підсумку ми купили їй дитячий чемодан, і вона сама розподіляє, скільки туди покласти одягу, а скільки іграшок.
Обов'язково в поїздку треба взяти ліки, але якщо такої можливості немає, то варто заздалегідь вивчити, чи є їх аналоги там, де ви будете відпочивати. Список ліків я складаю заздалегідь. На форумах, де спілкуються мами, можна знайти поради, які саме препарати краще взяти. А щоб вже точно не було сумнівів, проконсультуйтеся з лікарем.
Що робити, якщо дитина захворіла на відпочинку
Зазвичай в теплі краї з дітьми радять їхати на більш тривалий час, щоб встигнути акліматизуватися і відпочити. Але насправді рідко виходить вирватися з роботи більш ніж на два тижні.
Якщо в перші дні відпочинку у малюка раптом піднялася невелика температура, напевно, не варто панікувати і замикати себе в приміщенні зі словами "все, зіпсована відпустка". Це може бути просто реакція організму на новий клімат. І в такому випадку буде набагато корисніше прогулятися, подихати морським повітрям і не пускати в голову думки про сильну застуду, вірус та інші неприємності. Але проконсультуватися з лікарем все-таки варто, в тому числі і тому дуже корисно оформляти медичну страховку.
У нас на відпочинку якось було таке, що дитина стала температурити без будь-яких інших симптомів. Лікар сказала, що це перегрів, треба як слід захищатися від прямих сонячних променів. Ми стали мазати дитину сонцезахисними кремами, купили панаму з широкими полями і ховалися від сонячних променів в тіні дерев. Через пару днів температура прийшла в норму.
Свіже морське повітря, гарний настрій батьків, сезонні ягоди і фрукти, а головне, сонце – ось найкращі ліки, особливо після сірої і холодної зими.
Не бійтеся відпочивати з дітьми, вибирайте комфортні маршрути, беріть з собою мінімум речей і побільше посміхайтеся. Тоді і поїздка буде в радість!