Одразу зазначу, сесія міськради, що відбулася минулої п’ятниці, вклалася у визначені рамки. Депутати працювали злагоджено і завершили розгляд питань порядку денного до 17 години.
Одразу зазначу, сесія міськради, що відбулася минулої п’ятниці, вклалася у визначені рамки. Депутати працювали злагоджено і завершили розгляд питань порядку денного до 17 години.
Перед початком секретар міськради К.С.Ольшанський повідомив: лише тринадцять депутатів із 45 здали до секретаріату звіти про роботу, проведену з виборцями. Звісно, це викликало певний резонанс, оскільки засвідчило про дуже низький показник ефективності депутатського корпусу.
Далі увага була прикута до бюджету 2009 року, вірніше до його виконання. Начальник фінансового управління Тамара Семенча зазначала, що вперше за багато років головний кошторис міста було не виконано. І причин цьому чимало. До міської скарбнички не в повному обсязі надійшли платежі з доходу фізичних осіб. Пов’язано це було, в першу чергу, із заборгованістю по заробітній платі у ВАТ “Ізюмський тепловозоремонтний завод», у міськводоканалі та на інших підприємствах. Не було отримано стовідсотково кошти по єдиному податку. Це сталося через зменшення кількості платників. Крім того, не надійшла необхідна сума з податків за землю. Недоотримано кошти з грального бізнесу.
Депутати, зрозуміло, проаналізували причини такого становища. Б.П.Загс, зокрема, запропонував переглянути штатний розпис міськвиконкому, управління праці й соціального захисту населення, аби зменшити бюджетні витрати. Депутат О.В.Цокота звернув увагу на недостатню роботу податківців щодо контролю за сплатою земельного податку. Як правило, більше уваги зосереджується на держбюджеті. Місцевий же головний кошторис лишається, так би мовити, другорядним. Депутати відмітили, що вже стало недоброю традицією, коли при розгляді таких важливих питань, податківці не беруть участі в пленарних засіданнях.
Майже годину обговорювався проект рішення щодо виконання бюджету-2009. Виступаючі говорили про необхідність припинення надання різних пільг. За їх словами, така практика лише спустошує бюджет. Лунали і докори в бік відділу земельних ресурсів, фінансового управління міста, які,мовляв, слабо контролюють хід сплати земельного податку. Хоча, якщо відверто, ця функція покладена на податкову інспекцію.
Йшлося під час сесії про неефективне використання комунального майна, про те, що в Ізюмі знову повертається практика, коли підприємці виплачують зарплату в конвертах. Згадали депутати про державне казначейство, яке теж стало однією з причин невиконання бюджету. В результаті обговорення депутат М.І.Аралов запропонував внести в проект рішення сесії пункт, яким робота по виконанню міського бюджету вважалася незадовільною.
Важливим був розгляд питання підтримки міськводоканалу. За рахунок вільних залишків депутати виділити необхідну суму підприємству. Ці кошти підуть на ліквідацію аварії на очисних спорудах.
Слід сказати, і програму комплексних заходів у сфері благоустрою депутати розглядали ретельно. Говорилося про ті проблеми, з якими люди зверталися упродовж останнього часу. Це, зокрема, освітлення та благоустрій вулиць.
Цікавим був момент, коли під час затвердження програми приватизації комунального майна стало відомо, що Палац культури “Юність» - в податковій заставі, що зроблено це було без згоди міської ради.
А історія питання починається відтоді, як управління культури передало на баланс ЖРЕП-2 цю споруду. Підприємство це вже діквідовано. А «Ізюмжитлосервіс», що утворився на його базі, ніякого відношення до «Юності» немає. Єдиним балансоутримувачем поки що лишається ЖРЕП-1. Тож для з’ясування всіх обставин депутати створитли тимчасову комісію, аби повернути будівлю у комунальну власність.
З огляду на те, що бюджет ще не прийнято, сесія надала відстрочки по сплаті за землю колективам ІКПЗ, ІТРЗ та міськводоканалу.
Під час обговорення земельних питань учасники пленарного засідання опинилися в досить скрутному становищі. Мова йшла про надання дозволу секретарю міськради К.С.Ольшанському розробити містобудівне обґрунтування щодо розташування його житлового будинку по вулиці Соборній, 13-А. Думки депутатів з цього приводу розійшлися. Скажімо, В.П.Савченко одразу послався на статтю 83 Земельного кодексу Один із пунктів закону забороняє передавати у власність землі історико-культурної спадщини. Його підтримав і депутат О.В.Явдокименко. Перед голосуванням про свою позицію висловився міський голова. Олександр Андрійович теж проти виділення земель у центрі міста. За його словами, такий варіант можливий лише за умови проведення конкурсу. Після тривалих дискусій депутати більшістю голосів відхили прохання секретаря міської ради.
Наостанок звітували представники ЗМІ. Йшлося про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядуванняї. Було прийнято до відома також інформацію щодо роботи місцевого пасажирського транспорту по перевезенню пільгового контингенту населення.
К.Григоренко.
На знімку: свою думку з приводу плати за землю висловлює підприємець М.М.Бублик. Фото автора.