Джинси можуть бути фірмовими, не фірмовими і китайськими. Це звичайно жарт. Навіть джинси пошиті в невеликому цеху провінційного містечка можуть бути дуже якісними. І справа не в фірмі, яка розмістила на фабриці замовлення на пошиття джинсів і не в лейбі, який нашили на не фірмові джинси. Адже купувати потрібно не лейбл, не ім'я, а зручні якісні джинси. І якість це може не залежати від назви джинсового бренду. Так що не соромтеся при покупці дорогих фірмових джинсів перевірити їх якість. І так само не соромтеся пошукати якісні джинси серед недорогих. Особливо якщо на них лейбл з невідомою або не поширеною назвою.
На що потрібно звернути увагу при перевірці якості джинс.
Перше, на що потрібно дивитися — це тканина. Її фактура і щільність. Справжні джинси будуть пошиті з якісної щільної тканини. Якщо придивитися ближче, то на тканини можна побачити в фактурі тканини діагональні смужки йдуть знизу верх і зліва на право-це так зване саржеве плетіння. Зустрічається ще фактура джинсової тканини у вигляді ялинки. Така тканина як правило менше зношується. Поздовжня нитка в денімі пофарбована, а Поперечна немає. Через це виворітна сторона джинсів завжди світло-синьо-сіра. Зараз немає обмежень у виготовленні джинсів і для їх виготовлення може використовуватися і вельвет і льон. Якісні джинси LEVIS можна знайти за посиланням - https://denim.ua/g264785-muzhskie-dzhinsy-levis. Але якщо від джинсів вам потрібно практичність, то слід вибирати джинси з деніму.
Зараз в денім часто додають кілька відсотків еластану. Джинси пошиті з деніму з додаванням еластану — найбільш практичний і довговічний варіант. Це джинси на кожен день. Такі джинси не втрачають форму, не витягуються на колінах і мають всі властивості чистого деніму. Ціна джинсів з деніму з додаванням еластану як правило трохи вище, але це коштує того.
Друге — це, звичайно ж, якість пошиття джинсів. Визначати якість пошиття можна по швах. Вони повинні бути подвійні або потрійні з заворотом. Колір нитки як правило червоний. Але може бути від золотистого до темно-коричневого. З нутрі шви утворюють переплетення в місці з'єднання тканини.
Зараз найчастіше на джинсах роблять одинарні шви. Ціна таких джинсів дещо менше. Але і виглядати вони можуть з часом гірше. тканина навколо шва може нерівномірно витиратися або косо витягуватися після прання.
Третє — це те як пофарбовані джинси. Забарвлення нових джинсів повинна бути насичена. Після прання джинсова тканина дещо линяє. Це абсолютно нормально і говорить про те, що при фарбуванні джинсів використовувалася справжня індиго. Джинси витираються на швах і це теж нормально.
Четверте на що слід звернути увагу — це фурнітура. Фурнітура — це гудзики, заклепки, блискавки. Як правило заклепки виготовляють з міді, іноді з бронзи. Замок на справжніх джинсах завжди металевий.
П'яте — це лейбл. Цей пункт останній не випадково. Зараз підробити лейбл нескладно. Так що не потрібно відмовляти ся від зручних якісних джинс через не звучної написи на етикетці. Тим більше що у багатьох фірм є моделі взагалі без лейбла.
Ще не завадить подивитися на вшиті етикетки і маркування. Там повинна бути інформація про розміри, про склад матеріалу, про фірму виробника. Добре якщо на вшитій етикетці вказано назву фасону джинсів.