«Схеми податкової оптимізації дійсно існують. При цьому зовні однакові схеми оптимізації можуть бути визнані як законними так і незаконними. У такій ситуації важливо розуміти, як до тієї чи іншої схеми відноситься держава в особі податкової служби.
Інакше кажучи. Якщо податковий орган вважає ту чи іншу операцію або схему незаконної (в певному контексті) — ви не зможете обґрунтовано застосувати цю схему. Але це зовсім не означає, що оптимізуватися і застосувати конкретну схему у вас не вийде ніколи. Є певні принципи податкової оптимізації, які важливо розуміти, знати і правильно застосовувати. Допоможуть оптимізувати Вам свій бізнес за посиланням - https://www.nexus.ua/.
Правило або принцип перший. Оптимізувати податки в рамках Податкового кодексу просто безглуздо. Скільки б не наоптимізував — все будеш винен. Податковий кодекс вже дуже суперечливий. Буквальне його тлумачення може призвести платника податків до проблем.
Принцип другий. Ніколи не починати бізнес без податкового планування. У вас в штаті повинен бути людина, яка отримує зарплату за податкову оптимізацію, ну або просто людина яка цілеспрямовано цим займається. А то ж як на практиці виходить? Оптимізатором податків в більшості випадків є власники. Наприклад, йде здача декларації. Головний бухгалтер каже, скільки треба заплатити податків. І власнику за дві години до подання декларації треба вирішити питання, як не платити або заплатити податків менше. І ось власник терміново приймає рішення: «Подзвонити другу». «Друг» передає рахунок-фактуру» та інші документи. І потім починаються наслідки, які ми всі знаємо.
Принцип третій. Необхідно розуміти, що податкова служба орган серйозний. Серйозніше буде, ніж поліція і СБУ разом узяті. Тому до зустрічі з податківцями треба обов'язково готуватися, недооцінювати їх не варто.
Принцип четвертий. Податкова служба завжди йде до кінця. У невмілих руках оптимізація податків, яка успішно може застосовуватися в одній компанії, в іншій вас просто може вбити і не залишити вам ні єдиного шансу на виживання. Тобто на законне і життєздатне застосування схеми впливає кваліфікація персоналу. Ще раз, одна і та ж схема в руках дилетанта може бути смертельно небезпечною для бізнесу, а в іншому випадку може допомогти успішно вирішити питання оптимізації. У кожної схеми повинна бути гарантія її застосування, яку може визначити тільки кваліфікований фахівець.
Принцип п'ятий. Досвідчений фахівець розуміє, що для оптимізації важливо те, як той чи інший спосіб цієї самої оптимізації розуміє податковий орган. Так, податківці постійно роблять огляди і публікують їх на своєму сайті. Та хто б їх читав? І ті речі, які описані у податківців як небезпечні — робити не можна. Не можна вступати в суперечність з податковою службою. Перед тим, як ви щось хочете зробити — це має бути схвалено податковою службою.
Наприклад, юристи кажуть: «Судитимемося!» Ні, так не можна. Не можна вступати в протиріччя. Це треба пам'ятати і розуміти. Дуже висока частка ймовірності, що суд займе в суперечці сторону податківців і повірить їм, а не вам.
Принцип шостий. Перед тим як застосовувати схему, у тебе повинна бути татко, в якій зібраний матеріал з конкретної проблеми, і де податківці самі сказали саме так зробити. «Чесних очей» для зустрічі з податківцями і судом може і не вистачити.
Принцип сьомий. Перед податковою оптимізацією завжди проводите розрахунок і обґрунтування. Пам'ятаєте про "папочку"? Принцип шостий».
Як показує практика, податковий тягар в Україні практично для всіх сфер фінансово-господарської діяльності виливається в істотні витрати, які, часом, не залишають шансів компанії нормально розвиватися і витримувати високий рівень конкуренції.
У зв'язку з цим багато власників підприємств та індивідуальні підприємці намагаються оптимізувати процес оподаткування різними способами, як повністю дозволеними законодавством, так і не зовсім легальними. У статті розглянемо, як йдуть від податків, і які наслідки можуть спричинити за собою різні маніпуляції?
Відразу скажемо, що велика частина методик, наведених нижче, не гарантує компанії безкарність і може спричинити за собою відповідальність, включаючи кримінальну. Тому настійно рекомендуємо використовувати лише легальні схеми, перевірені на практиці, і повністю законні.