Плитка – вдалий матеріал для обробки ванної кімнати, душової. Цей будівельний матеріал використовується на протязі десятиліть. Колись кахель "садили" на саморобну суміш з цементу. Іноді додавали ПВА.
Щоб обробка трималася міцно і довготривало, грамотно підійдіть до вибору клейового складу. Щоб зрозуміти, який клей буде кращим для плитки у вашій ванній або душовою, необхідно враховувати деякі моменти.
Укладання плитки
Що потрібно враховувати при виборі клею
Виділяють наступні критерії:
Поверхня, куди буде кріпитися матеріал. Старий кахель, гіпсокартон, бетонне покриття, штукатурка. Для кожного матеріалу є свій вид клею.
Тонкі стіни, що піддаються вібрації або трясці. При неправильному виборі клею облицювання відвалиться.
Розмір кожної плитки, площа всього покриття. Чим більшого розміру облицювальний матеріал, тим більшими адгезивними якостями повинен володіти клей (чим більше, тим важче). Особливу увагу потрібно приділити керамограніту. Низька пористість матеріалу вимагає підвищену адгезію.
Вид складу: сухий порошок або готовий розчин. Найбільшим попитом користуються сухі суміші. Вологі клеї коштують на порядок дорожче. Застосовувати такий можна тільки на підготовлену гладку поверхню. Гарний клей для плитки fenixcentr.com.ua можна знайти на сайті - fenixcentr.com.ua.
При відсутності досвіду в даних будівельних роботах у ванній, беріть не швидковисихаючий клей. В такому випадку у майстра буде час для вирівнювання або коригування.
Плитковий клей для використання у ванній кімнаті на основі цементу швидко сохне. Рекомендується для майстрів з досвідом.
Коли в клейовий склад додають пластифікатори, він сохне швидше. Склад з добавками, що збільшують пластичність суміші, використовують для підлогового покриття. Ця властивість дозволяє переносити високі навантаження на кахель.
Ванна, душова – приміщення з великою вологістю. Склад тільки водостійкий. Навіть якщо використовуєте водонепроникну затірку для швів, пар буде проникати до основи і пошкоджувати клей.
При монтажі кахлю у ванній на теплі підлоги, клей обов'язково повинен бути термостійким. Ця якість прописується на упаковці.
Враховуйте вбираючі властивості кахлю.
Вибираючи клей для керамічної плитки у ванній, дивіться на термін придатності. Після закінчення часу зберігання або пошкодження упаковки він втрачає свої властивості!
Види плиткового клею
Вибираючи клей для кахлю, віддайте перевагу спеціальним (відповідного саме для вашого матеріалу), а не універсальним. Універсальний підходить в найпростіших ситуаціях. Наприклад, коли плануєте наносити клей у ванній на попередньо вирівняну поверхню, немає особливих вимог до обробки приміщення.
Кахель
Універсальний клей:
- екологічний;
- великий діапазон використання;
- дозволений для більшості оздоблювальних матеріалів;
- має чудову пластичність;
- застосовується для всіх типів обробки;
- значущий недолік-погана переносимість вологи.
Читайте також: як вибрати і встановити самоклеючу стрічку для ванни.
Види клейового складу по області застосування
Товстошаровий. Працює на шорстких поверхнях з великими перепадами на площині. Різниця може становити більше одного сантиметра. Грає роль грунтовки, випрямляє стіну у ванній, прибирає перекоси в площині.
Тонкошаровий. Морозо - і вологостійкий. Застосовується на гладких стінах з перепадом не більше десяти міліметрів.
Еластичний. Використовується на бетонних площинах. Рівно наноситься і справляється з сильними навантаженнями.
Фунгіцидний. Має в складі спеціальні протигрибкові добавки. Не дає розвиватися у ванній кімнаті пліснявим колоніям.
Види клею за складом
Клей в тюбику
Цементний. Клей на основі цементу продається в сухому вигляді (порошок), а також готовим до використання. В основі суміші-цемент з додаванням пластифікаторів, смол, латексу, інших наповнювачів. Кількість добавок визначає особливість цього клею для керамічної плитки у ванній. Завдяки своїй перевазі перед іншими, цементний склад найбільш затребуваний при укладанні плитки. Універсальність використання. Дає можливість монтувати практично будь-які види кахельної плитки у ванній кімнаті з невеликими нерівностями. Низька ціна. Цей клей дешевше, ніж інші види.
Епоксидний. При укладанні кераміки епоксидний клей використовується рідко. Він досить дорогий і вимагає певної майстерності. Внаслідок рідкої консистенції епоксидний клей заповнює найдрібніші тріщини у ванній. Після висихання стає абсолютно водонепроникним. Найбільшим попитом користується при монтажі кахлю в саунах, басейнах, лазнях. Не піддається впливу кислот, хімічних миючих засобів, небезпечних розчинів. Легко витримує перепади температури. Рекомендується для таких поверхонь: дерево, бетон, фанера, метал.
Дисперсійний. Має значний ступінь адгезії. Прекрасно підходять для роботи з «важкими» поверхнями: гіпсокартон, старий кахель, пофарбовані стіни. Склад зроблений таким чином, що без проникнення в поверхню має високу силу схватываемости. У магазинах він продається в готовому вигляді, що полегшує роботи. Продається в банках різного обсягу або у відрах. Ціна дисперсійного клею трохи вище, ніж у цементного. Не використовується для монтажу кераміки на бетонні поверхні. Перевага цього клею: дозволяє не витрачати час і сили на самостійне приготування розчину, уникнути пилу і бруду. Вдалий вибір для початківців плиточників. Час схоплювання досить велике для коригування і вирівнювання. Недолік – після розтину необхідно використовувати всю упаковку.
Від чого залежить вибір
При виборі кращого клею для плитки керуйтеся такими факторами:
Де буде експлуатуватися матеріал. Вологість, контакт з хімічними і агресивними речовинами, можливість утворення грибків, цвілі у ванній, навантаження на вмонтовувану площину.
Пористість і здатність вбирати.
Розміри і маса кахлю. Чим масивніше і більше покриття, тим сильніше буде суміш для його приклеювання. При укладанні керамограніта не слід використовувати універсальний клей.
Основа відіграє важливу роль. Потрібно мати на увазі його пористість, вбираючі властивості. Можливість витримувати велику або меншу масу плитки у ванній.
Товщина плиткового клею повинна бути не більше товщини самої плитки.
Вибір за видами плитки
Виділяють наступні види плиток у ванній кімнаті:
Керамограніт. Даний вид рідко застосовують в душових і ванних кімнатах. Гранітна керамічна плитка погано вбирає воду через маленьку пористість матеріалу. Отже, зчеплення з клеєм буде низьке. Для монтажу купуйте спеціалізований клей, на упаковці якого написано «підходить або спеціально для керамограніта». При роботі з таким матеріалом важливо дотримуватися правила «товщина шару клею дорівнює товщині плитки».
Мозаїка. При укладанні мозаїчної плитки у ванній враховуйте склад клею і його колір. Використовуйте латексний або епоксидний білий клей, він не буде помітний в проміжках між елементами мозаїки. Покривати їм слід не тільки стіну, на яку буде монтуватися облицювання, але і саму мозаїку. Клеїть сірого кольору буде псувати вигляд і погано позначиться на загальному оформленні ванної.