У Харківській області виявлено випадки туляремії і лептоспірозу. Про це повідомили в Харківському обласному лабораторному центрі. Сліди поширення туляремії виявлені в Великобурлуцькому, Дворічанському, Дергачівському, Золочівському, Красноградському, Первомайському, Печенізькому, Харківському, Чугуївському районах (34,6% від обстежених районів).
З огляду на досить високу чисельність дрібних ссавців очікується наростання інтенсивності епізоотії в 2019 році.
Позитивні результати на лептоспіроз виявлено в 9,3% проб (проти 4,7% в 2017 році) від дрібних ссавців, виловлених на території Балаклійського, Близнюківського, Великобурлуцького, Вовчанського, Дергачівського, Зачепилівського, Зміївського, Кегичівського, Куп'янського, Лозівського, Первомайського, Сахновщинського, Харківського районів.
Підтверджено циркуляцію лептоспір 4-й серогрупи: L. Icterohaemorrhagia, L. Нebdomadis, L. Pomona, L. Grippotyphosa.
Особливу тривогу викликає збільшення частки L. Icterohaemorrhagia, яка викликає у людей важкі форми лептоспірозу з високою летальністю.
У населених пунктах основним носієм цих лептоспір вважаються сірі щурі, в 2018 році позитивні результати отримані від дрібних ссавців.
За результатами досліджень підтверджена циркуляція збудників ієрсиніозу (Y. enterocolitica) на території Великобурлуцького, Лозівського, Сахновщинського, Харківського районів та Чугуєва.
Інфікованість кліщів боррелиями за результатами досліджень склала 11,4% проти 10,6% в 2017 році, позитивні проби отримані від кліщів зібраних на території Великобурлуцького, Зачепилівського, Ізюмського, Красноградського районів та Харкова. У 5,2% кліщів встановлено наявність мікст-інфекцій (виділено ДНК Боррель, анаплазми, Ерліх в різних комбінаціях).
http://www.sq.com.ua
У Харківській області виявили лептоспіроз
Facebook Коментарі