До суворої погоди потрібно бути готовим.
ПОЧНЕМО З ГОЛОВИ
Всупереч розхожій фразі "Тримай голову в холоді, а ноги в теплі", Підготовка до зимових стартів вимагає більш акуратного підходу. На гонці вам доведеться бігати, стрибати, повзати, лазити по канату та багато чого ще, так що тепла захист голови, як мінімум, шиї і вух, точно знадобиться. Тим більше, що лоб і область трохи нижче потилиці-це ділянки шкіри, на яких процеси активної терморегуляції запускаються перш за все, і якщо не подбати про них, можна запросто простигнути. Одягніть спортивну шапку з еластичної синтетики з теплим амбушюром для вух або спортивну балаклаву. Гідною альтернативою може стати підшоломник від гірськолижної каски, а для шиї підійдуть бафф або легкий шарф-труба.
ВЕРХ
Дихаючий одяг-одна з головних умов збереження тепла. Це базове положення модної сьогодні "теорії шарів" звучить переконливо і підтверджується практикою. Ви завжди можете звернутися до досвіду професіоналів в Інтернеті, які детально змалюють вам власне бачення, як одягнутися для бігу взимку. В цілому ж, все зводиться до підбору такого числа шарів, щоб надлишки тепла відводилися, а свіже повітря легко досягав шкіри. Зрозуміло, що чим більше одягу, тим складніше домогтися повноцінної терморегуляції, необхідної саме вам при сталій погоді. Якщо ви ніколи раніше не бігали Гонку, подбайте про три шари одягу: базовому, утеплюючому і захисному. Найбільш універсальний набір-це термобілизна, флісова кофта і мембранна куртка, що охороняє від вітру і вологи. Втім, в суху безвітряну погоду вайндстоппер не знадобиться, оскільки створить надлишок тепла. Тому попередній тест екіпіровки так важливий. Ви точно подякуйте себе за всі приготування і випробування, які влаштуєте собі і своїй спортивній екіпіровці, коли побачите на гонці когось, хто спішно стягує з себе зайвий одяг, не розуміючи, куди віддати її на збереження.
РУКАВИЧКИ
При уявній простоті питання захисту рук на зимових забігах входить в число найбільш проблемних. Ви легко можете переконатися в цьому, поспостерігавши за дискусією OCR-профі в Інтернеті. Швидше за все, тут не можна дати якоїсь однозначної ради-доводиться все оцінювати на власному досвіді. Хтось віддасть перевагу рукавички товстіший, щоб гарантовано зберігали тепло. Їх можна ховати в кишеню на перешкодах з рукоходами. З іншого боку, зручними можуть виявитися рукавички, які, навпаки, допомагають кращому зчепленню. Часто на гонці можна помітити учасників в звичайних робітників - з синім напиленням-рукавичках, які, як не дивно, відмінно підходять для подолання кілець і турніків. Або навіть побачити атлетів у в'язаних руковичках - їх скидають на резиночки, щоб триматися міцніше на голих руках. Пам'ятайте про головне, що всі поради по носінню рукавичок потрібно перевіряти на власних руках! На сайті Estafeta.ua за посиланням - https://estafeta.com.ua/m207-under_armour багатий вибір спортивного одягу.
ЗАХИСТ ОБЛАСТІ ТАЗУ І НІГ
Всі рекомендації, які вірні для верху костюма, буде підходити і для захисту нижніх частин тіла під час забігу. Для всієї довжини ніг вам навряд чи знадобиться третій захисний шар одягу, тому зверху над теплими штанами можна залишити тільки шорти для прикриття найбільш відповідальних ділянок. І не забудьте про термобілизну з теплої і вологостійкої синтетики або виберіть натуральну шерсть мериноса, яка володіє природними антибактеріальними властивостями. Також існують гібридні тканини, зносостійкі і прості у догляді. Всі вони забезпечують достатню вентиляцію і прекрасно зберігають тепло.
ШКАРПЕТКИ І КРОСІВКИ
Відомо навіть любителям зимового бігу - вовняні шкарпетки не надягають під спортивні кросівки. Найкраще вибрати модель з комплекту термобілизни. Саме взуття обов'язково повинна бути з протектором, щоб ноги не ковзали і не пов'язали в снігу. Шипи на підошві допоможуть успішно подолати всі перешкоди. Проте ні в якому разі не можна використовувати металевий протектор, оскільки під час подолання висотних перешкод можна ненароком зачепити ногами кого-то внизу. Ви можете також використовувати особливі накладки на підошву, які можна легко натягнути на ногу і закріпити ззаду. При переході зі снігової траси на асфальт такі накладки можна вільно зняти, щоб уберегти шипи від стирання об тверду поверхню. Особливу увагу слід приділити захисту ніг від вогкості. Існують мембранні матеріали і тканини, які рятують від вологи. При виборі кросівок найкраще зупинитися саме на такому спеціальному взутті, що не пропускає мокрий сніг.
УКЛАДЕННЯ
Одягатися для зимових гонок потрібно так, щоб вам було холодно в положенні стоячи. Як тільки ви почнете активно рухатися, організм розігріється і вам стане тепло. Одяг повинен бути зручним і не сковувати рухи. Шапка і рукавички - необхідне доповнення OCR-костюма, вибирайте відповідні саме вам.