За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 6-го тижня 2019 р. в Україні на кір захворіли 3 142 людини — 1 472 дорослі та 1 670 дітей. За 6 тижнів від ускладнень кору помер один дорослий чоловік. Загалом із 28 грудня 2018 р. до 8 лютого 2019 р. на кір в Україні захворіло 18 170 людей — 7 808 дорослих та 10 362 дитини.
В Харківській області за 6 тижнів захворіло 508 осіб на кір, з них дорослі 314, діти - 194.
Як повідомила редакцію газети "Обрії Ізюмщини" лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Ізюмської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» М.М.Пазушко, за період з 28 грудня 2018 року по 14 лютого 2019 року в Ізюмському районі на кір захворіло 25 осіб (інтенсивний показник становить 38,1 на 100 тис. населення). Захворіло 19 дорослих (у вікових групах 18- 29 років -2, 30-39 років -10, 40-49 років - 7) та 6 дітей (6 років, 12 років, 14 років, 15 років та двоє дітей по 3 роки). Четверо дорослих та п’ятеро дітей щеплені проти кору, це лише 36,0% від всіх захворілих, інші - не щеплені. Серед захворілих всі діти відвідують організовані колективи (2 дитячі дошкільні заклади і 4 школярі). Серед дорослих 13 працюючих, в тому числі 8 медпрацівників.
Що таке кір? Кір - гостра вірусна хвороба людини з групи інфекцій дихальних шляхів, яка супроводжується високою температурою, нежитем, кашлем, кон'юнктивітом, специфічною поетапною висипкою на тілі,іноді до симптомів додаються блювання і пронос.Єдиним джерелом інфекції є хвора людина – з останніх 2 днів інкубаційного періоду до 5 дня після появи висипки. Інкубаційний період триває 9-17 днів. При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою можуть бути ускладнення в вигляді запалення середнього вуха, пневмонії, енцефаліту, менінгіту.
Людина з цією недугою є заразною не тільки тоді, коли у неї вже наявні ознаки хвороби, але й за декілька днів до її початку. Особливу роль у поширенні цієї інфекції відіграють хворі з нетиповими формами кору, тобто, коли клініка недуги слабо виражена чи її не можна розпізнати, оскільки вона більше нагадує інші захворювання. Тоді такі пацієнти не ізолюються вчасно. В останні два дні перед появою будь-яких клінічних ознак хвороби, протягом катарального періоду та періоду висипань хворий на кір виділяє вірус. Вірус потрапляє в навколишнє середовище з дрібними крапельками слизу під час кашлю чи просто розмови.
Варто зауважити, що вірус швидко і далеко поширюється потоками повітря, особливо через витяжні шахти при протягах, переміщуючись із нижніх поверхів приміщення на верхні чи з одного його кінця в інший. Тривалість виділення вірусу від хворого залежить від наявності в нього ускладнень. Якщо перебіг недуги ускладнений, то вважається, що вірус може виділятися приблизно на шість днів довше. Сприйнятливість до вірусу кору майже тотальна. Це означає, що вірогідність захворіти на кір в результаті контакту з хворим - 100 відсотків. Рідко хворіють діти до тримісячного віку. Вони мають вроджений імунітет від матері(за умови, якщо жінка хворіла на кір раніше або була щеплена) який згодом втрачають.
Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати дві дози вакцини проти кору,першу в 1 рік життя та другу дозу вакцини в 6 років. Якщо пропустили планову дозу вакцини то можна проводити щеплення таким чином щоб друга доза була отримана не раніше 1 місяця після першої. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але
Якщо ви контактували із хворим на кір, убезпечити або істотно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — терапевта, педіатра, сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба вам зробити щеплення якнайшвидше.
obrii.com.ua