Збирати марки, колекціонувати монети і навіть робити орігамі — вже не модно. У вільний час люди займаються такими екзотичними речами, як скрапбукінг, квіллінг і навіть миловаріння
Скільки себе пам'ятаю, завжди щось майструвала, а трохи більше року тому дізналася, що це, виявляється, і є скрапбукінг.
На вулиці цілий тиждень спека нестерпна, і в таку погоду єдиний порятунок — це пляж або пікнік на природі. І ось на одному такому пікніку, мріючи і плануючи наш майбутній відпустку, я, натхненна морем і пісочком, вирішила зробити шкатулку в морському стилі.
Для створення цієї роботи я використовувала акварельний, пастельний папір як основу і підкладку в листівці. Фонову папір в морському стилі скачала з інтернет-просторів, так як з пошуком підходящої папери у мене виникли деякі складності... Фонову папір по краях обшарпала звичайної одноразовою бритвою))) Це, так би мовити, моя фішка! В якості основи скриньки використовувала дерев'яну заготовку, яку пофарбувала
білилами недбало для створення ефекту обшарпаності.
Прикраси: чипборд (пофарбувала акриловою фарбою коричневого кольору і покрила безбарвним лаком для нігтів), вощений шнур, черепашки, марблс. Рибальську сітку довелося майструвати з підручних матеріалів, а саме з медичного бинта, зістареного заваркою.
Все почалося з придбання книги відомого американського гемолога Джона Синкенсеса «Керівництво по обробці дорогоцінних і виробних каменів», виданої 1989 р. в Москві. Потім були придбані інші, не менш цікаві книги по цій темі. Потім алмазний відрізний диск діаметром 400 мм, який встановив на циркулярку. З кинутої мощені бруківкою дороги в кар'єрі я відбирав сподобалися мені кольором камені, привозив їх додому і освоював техніку розпилювання, шліфування та полірування.
Через своє нове хобі я став "зависати" серед каструльок і ополоників по годині-півтора. Що ж я там роблю? Ви не повірите. Мило варю!
Для початку поясню, чому я називаю миловаріння екстремальним хобі. Справа в тому, що при виготовленні мила використовується небезпечне хімічно активна речовина, від якого можна отримати важкі опіки — їдкий натр (NaOH). Тому попереджаю всіх початківців миловарів: дотримуйте техніку безпеки, якщо не хочете потрапити в лікарню на невизначено довгий термін.
За моїми спостереженнями, найбільшою популярністю користуються різні косметичні мила з аромамаслами, мило на основі молока, шовкове мило (шовкова нитка розчиняється в лужному розчині), пілінгові з меленою кавою або пудрою з горіхових скорлупок, мило для гоління з гліцерином і цінними маслами, винні мила, дитячі, з водоростями, какао, цедрою лимона, з овочами і фруктами.
Моє нове хобі називається квіллінг — шляхом скручування папірців отримувати різні картини, квіточки і т. д. Раніше я мріяла створювати квіти з пластику, але так як підходящого матеріалу для ліплення не було, вирішила спробувати зробити квітка з паперу. Найпростіше зробити кульбаба в техніці квіллінг. Але я вирішила зробити крок далі, адже кульбаби все робили. А, наприклад, півонія? Він же кругленький квіточку з кучерявими краями, і з паперу зробити, здається, неможливо, але, як практика показала, можна.