Як вибрати оптимальний інвертор
В наші дні все частіше люди беруться за певні типи будівельних робіт своїми руками. Домашні майстри в своєму арсеналі мають велику кількість професійних інструментів: бензопила, дриль, перфоратор, рубанок і т. п. Серед них найчастіше виявляється і зварювальний апарат для дому.
Де використовується
Зварювання може знадобитися в різних ситуаціях: автомобільний ремонт, створення металевих каркасів для фундаменту, встановлення воріт, усунення дефектів сантехнічних труб, виготовлення меблів і так далі.
Виклик зварника в кожному випадку буде коштувати чималих витрат, в порівнянні з самостійним виконанням необхідних завдань. Придбання власного інструменту дуже швидко окупається, варто лише вирішити, який зварювальний апарат краще вибрати для домашнього користування. Можна придбати відмінні апарати для зварювання.
Види агрегатів
Залежно від принципу роботи, розрізняють такі види зварювальних апаратів:
трансформатор;
випрямляч;
напівавтомат;
інвертор.
У кожної варіації приладу є різні технічні характеристики, тому необхідний більш докладний огляд їх можливостей.
Трансформатор
З їх допомогою можна виконувати прості види робіт, такі як зварювання воріт, арматури, баків тощо Конструкція котла досить проста, але надійна. У разі поломки, відремонтувати трансформатор буде не дуже складно. Є можливість підключення приладу до побутової мережі.
Слабкими місцями трансформаторних апаратів будуть наступні: сильний шум при роботі, низька якість швів через неекономного розбризкування розплавленого металу, важка керованість дуги, низький ККД — не більше 80%. До всього іншого у таких установок зазвичай велика вага і чималі габарити, що обумовлюють їх стаціонарність.
Через доступну ціну, Трансформатори часто використовуються як на підприємствах, так і в домашніх умовах.
Випрямляч
Будова випрямлячів ускладнене додатковими можливостями по фільтрації і згладжування швів, вбудованими захисними і вимірювальними функціями. Керованість таких агрегатів набагато простіше, оскільки їх дуга має хорошу стійкість.
Крім того, якість шва досить висока, розбризкування присадочного матеріалу мінімально, а вага і габарити значно менше, ніж у трансформаторів.
Незважаючи на всі достоїнства, існує і ряд недоліків у таких приладів. Це в першу чергу їх висока вартість і складна конструкція. Також такі апарати часто перегріваються, тому необхідно стежити за системою охолодження.
Користування побутовою мережею виключається, оскільки даний вид приладу викликає відчутні скачки електричної напруги.
Напівавтомат
Ще більш складні в своїй конструкції різновиди зварювальних апаратів, але досить зручні. Досить часто вони використовуються в автомайстерень.
Шов має високу якість, передбачений режим точкового зварювання, великий вибір налаштувань і регуляторів. Зварювати можна різні матеріали: кольорові метали, леговану сталь, чавун, нержавійку і т. д.
За таку багатофункціональність агрегату доведеться викласти чималу суму грошей, до того ж доведеться постійно купувати дорогі витратні матеріали. Користуватися на вулиці напівавтоматами важко через постійну необхідність захисту газового середовища від повітря.
Інвертор
Як показав численний досвід майстрів-любителів, найкращим варіантом серед наявних видів зварювальних апаратів є інвертор. У порівнянні з іншими моделями, він має значний ряд переваг, головні з яких невелика вага, малогабаритні розміри, низька споживана потужність. У приладу є захист від перепаду напруги, що дуже важливо при роботі в домашніх умовах.
Стабільність дуги в роботі дозволяє виконувати зварювання дуже якісно, розбризкування розплавленого металу при цьому відбувається економно. Відмінною рисою інвертора є його універсальності при виконанні різних типів зварювальних робіт.
Існують і незначні недоліки інверторних приладів. У конструкції присутня велика кількість різних елементів, які при поломці, зажадають значних за обсягом і вартості ремонтних робіт.
Необхідний постійний контроль очищення корпусу інвертора від пилу, яка постійно проникає в нього. Крім того, вартість такої установки трохи вище подібних різновидів агрегатів.
При купівлі інвертора багато людей вибирають його за наявними в мережі Інтернет відгуками і фото зварювальних апаратів такого типу, інші спираються на думку друзів і знайомих, а треті довіряють порадам продавців-консультантів.
Однак всі ці три способи будуть марні, якщо вирішено купувати нову, тільки випущену в продаж модель. В такому випадку будуть корисні загальні рекомендації по вибору інверторного зварювального апарату.
Вибір зварювального інвертора
Каталоги зварювальних апаратів інверторного типу сьогодні представлені широким асортиментом, який постійно поповнюється. Основними параметрами при виборі даного типу приладу будуть напруга мережі і максимальний струм. Чим більше потужність приладу, тим довше термін його служби.
Для користування в побутових умовах струм зварювання буде достатнім у межах 60-160 А. Тривалість включення також дуже важливий показник, адже від нього буде залежати, як довго зможе працювати інструмент без перегріву. Наприклад, при робочому циклі Рівному 70% , час робіт складе 3,5 хвилини з обов'язковою перервою в 1,5 хвилини. При покупці слід звернути увагу на достатню довжину кабелю обладнання.
Додаткові функції також важливі і користуються популярністю:
Форсаж дуги — корисна при роботі з вертикальними швами;
Хотстарт – підвищення струму у вигляді стрибків при старті робіт;
Антистик-функція по зниженню струму в разі залипання електрода, дозволяє з легкістю його вилучити при зварюванні металу.
Важливо
При покупці апарату для зварювання уважно вивчіть документацію обладнання. Важливий термін гарантійного та післягарантійного обслуговування, а також місцезнаходження центрів сервісного обслуговування.